Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez nem hülyeség,...

Szerintetek ez nem hülyeség, hogy az számít romának, aki annak vallja magát?

Figyelt kérdés
Szerintem hülyeség, mert inkább számítson az cigánynak, aki úgy él vagy tényleg cigány a kinézete alapján is... így legalább kiderülne, hogy pontosan mennyi cigány van Magyarországon!
2011. júl. 13. 11:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Értem,hogy mit akarsz mondani.

Viszont senkire nem lehet rámutatni,hogy cigány-e vagy nem.

Mi van ha nem is cigány,de úgy néz ki?

Akkor ártatlanul "ítéled" el?

Nem így kellene elosztani a világot,feketékre meg fehérekre hanem dolgozó ,becsületes szükséges emberekre és haszontalan semmire kellőkre.

2011. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is hülyeség, hogy bemondásra megy, de kinézet alapján sem lehet dönteni, mert például a törökök is hasonló tónusúak, ők mégsem cigányok.

Származás alapján kell meghatározni.

2011. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Már bocsánat, de miért kellene meghatározni? Az első válaszolóval értek egyet, az alapján kell csoportosítani az embereket, hogy mit tettek le az asztalra, nem bőrszín/származás/stb alapján.
2011. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen alapon az számítson hülyének, korlátoltnak, elmebetegnek akire ráfogjuk? Így aztán hamar teli lennének a pszichiátriák.
2011. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

nem probléma, de akkor nem kell kisebbségi önkormányzat, kisebbségi támogatások, stb. mivel nem lehet kiszűrni, hogy ki tartozik bele ebbe a csoportba.


furcsamód senki sem hiszi el ,hogy néger vagyok ha azt mondom.

2011. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem. szerintem nem hülyeség. Az, hogy roma vagy nem roma, nem olyan kérdés, hogy fiú vagy lány, amire egyértelmű válasz van. Nem bölcs dolog azt mondani, hogy mostantól az számítson cigánynak, aki a te definícióid alapján az. Magadban gondolhatod, de ne várd, hogy ebben közmegegyezés legyen.

Létezik roma etnikum. Ez adott emberre vonatkozva ritkán 0, és szinte sosem 100%. Keverednek ők is, mint minden nép.

Létezhet olyan, hogy "cigány viselkedés". Ez viszont nem egyértelmű dolog. Általában sztereotípiákat takar, és az egyes ember viselkedése sem állandó. Például az a két középkorú ember szerinted cigány volt, aki pár éve egyik este az aluljáróban mögém lopódzott, és lopni akart a hátamon hordott táskából? Ez cigány viselkedés, vagy egyszerűen csak tolvaj?

Létezik olyan, hogy cigány identitás. Ebből a szempontból viszont a legjobb megközelítés éppen az, amit a kérdésedben kifogásolsz.

2011. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Ozmium42 ***** válasza:
33%

"Ilyen alapon az számítson hülyének, korlátoltnak, elmebetegnek akire ráfogjuk? Így aztán hamar teli lennének a pszichiátriák."


Nem, inkább számítson az hülyének, aki annak vallja magát, aki meg okosnak vallja magát, az legyen okos.


Cigány: nem viselkedés, hanem rassz. Genetikailag, családfából, családnévből (Lákátós, Kolompár stb.) , bőrszínből, illetve ezek együtteséből megállapítható.


Sajnos vannak már viselkedés alapján fehér cigányok is. Ez a sikeres roma integráció miatt van. Viszont tanulással javítható.


Egyébként nem bemondásra megy. Ha besétálnék a hivatalba, nem nyilvánítanának cigánynak, vagy négernek csak azért, mert annak vallom magam. Talán van valami bizottság, ami eldönti, vagy igazolni kell valahogy. Nem tudom pontosan, hogy megy, de nem bemondásra.

2011. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

de, bemondásra megy, igaz nem a hivatalban, hanem egy papíron, amit x időnként küldenek. Talán évente, vagy pár évente nem tudom. Ilyenkor mindig változtathatod, hogy milyen kisebbség akarsz lenni. azt hiszem a kisebbségi önkormányzati választásokhoz.


a vicc az egészben, hogy utána ezeket az adatokat meg kell semmisíteni. azaz nem vezet nyilvántartást rólad senki, hogy cigány vagy e. Most cigány vagyok, holnap már nem. Ha kell támogatás a cigányságomra, akkor cigány leszek. Ha skinhead-ek közé megyek, akkor nem vagyok cigány. Így megy ez. le is szarnám, ha nem járna hozzá mindenféle hülyeség, mint kisebbségi önkormánygat, parlamenti biztosított hely, támogatások, stb stb...

2011. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

"számítson cigánynak az, aki úgy él" Ez ugyanakkora marhaság, mintha valaki csak romának vallaná magát, miközben nem az.És akkor aki roma, de egyáltalán nem úgy él, mint az átlag cigány, hanem sokkal nívósabb színvonalon, akkor az már nem cigány?


Majd ha a hozzád hasonlók leszoknak arról, hogy mindenkit cigánynak tartsanak, akinek nincs állása, vagy segélyre szorul, akkor valósághűbb lesz a statisztika.

2011. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%

Nem kell definiálni itt kérem, semmit. Nem vagyunk rasszisták.


Az összes munkaképes munkanélküli, aki nem is keres munkát, segélyen él, 3 gyereknél többet vállal, illetve bűncselekményt követett el, magkaphatja a "B" típusú állampolgárságot, amely kevesebb/eltérő jogot nyújt.


Amelyik magyar ebbe beleesik, az ugyanúgy megérdemli.


Amelyik cigányra nem illik ez a definíció, az megérdemli az "A" típusú állampolgárságot.

2011. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!