Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most lenne a Parlamenti...

Ha most lenne a Parlamenti szavazás, melyik pártok jutnának és ki lesz befuto?

Figyelt kérdés
Szerintem? Fidesz, Mszp, Miép-Jobbik esetleg de minimális az esélye még az szdsz. Fidesz lesz a nyerö, tudom ugy sem állnak össze Jobbikal, igy megint Mszp(ha bejutt az szdsz) és az szdsz lesznek
2009. ápr. 1. 20:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Fidesz, MSZP biztos bejutó. Talán bejutó a Jobbik, de nagyon neccesen. A rendkívül kicsi részvétellel lezajlott helyi választások eredményét nem szabad figyelembe venni, azon lehet, hogy 10% körüli eredményeket ér a Jobbik, de ott a nagy pártok szavazóinak többsége nem ment el szavazni, ezért tudtak ilyen jól szerepelni. SZDSZ, MDF kizárva. LMP még kevésbé ismert, nekik most még reális esélyük nincs a bejutásra.

A szociknak van a legtöbb "rejtett szavazójuk", akik a közvélemény-kutatásokban bizonytalannak mondja magát, de a szavazáson azért behúzza az X-et az MSZP-re, így a FIDESZ-es kétharmados többséget kizárom (még egy esetleges Jobbik.os támogatással is).

2009. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
100%
Ne bántsátok a nyugdijasokat, mert egyszer ti is megöregedtek. Szerintem két pártrendszer lessz, de a fidesz nem kapja meg a 2/3 és akkor lessz az igazi harc az országot pedig le-rják, ilyenkor szoktak jönni a szélsőségesek és anép nem látva kiutat rájuk szavaz
2009. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
66%

Én most épp azon gondolkodtam, mi lenne ha az mszp nem jutna be. Mert ha most az MSZP-sek elkezdik a megszorításokat, ami nem kicsit érinti a nyudíjasokat, ami pedig a fő szavazó bázisuk, akkor lehet hogy nem fognak szavazni. Így nem olyan nehéz azt a tizenpár %-ot leamortizálni, mert ők úgy tudom már 10% alatt kieesnének..

A Jobbiknak szerintem jó esélye van a bejutásra, mert elég jól kihasználják az internet által nyújtott lehetőségeket, és eléggé jól jön nekik az elégedetlenség, az MDF szerintem Bokrossal/ és a minden évben arculatot váltunk politikával kissé hiteltelen, de a könnyebben felejtő emberek, akik keresnék a Fidesz alternatíváját, akár a Jobbik mellett rájuk is szavazhatnak. Igazából szerintem az lenne a legjobb, ha a Fidezs, Mszp, mdf, jobbik, LMP (nekik örülnék) is bejutna, hiszen végre differenciált lehetne a parlamentünk, de erre nincs sok esély sajnos.

Az SZDSZ-re nem tudom, hogy ki szavaz, a MIÉP helyett ott van egy sokkal sikeresebb nemzeti jobboldali párt, egy olyan vezetővel aki még alkalmas pártelnöknek..

2009. ápr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolso válaszado4 Én ugytudom 5% a parlamenti bejuttási küszöb... vagy ugy gondoltad az szdsz indulnak közösen? (Nem kötekedésböl irtam...)
2009. ápr. 5. 16:27
 25/28 A kérdező kommentje:
De azért örülnék, ha kiesne az Mszp! de erre nem láttok túl sok esélyt.
2009. ápr. 5. 16:29
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, úgy néz ki, hogy valami hiba csúszott a gépezetbe, utánanézve tényleg nincs olyan szabály, hogy kormánypártnak 10% fölött kell teljesítenie. :(

Az utolsó válaszadó.

2009. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Semmi probléma :-)
2009. ápr. 5. 19:38
 28/28 anonim válasza:
100%

Az mszp csinált államcsődöt?

ugye nem gondoltad komolyan?

a fidesz osztogatta el az állam pénzét, mert azt hiszi ezzel megnyerheti az emberek szimpátiáját, de az nem baj,hogy pl 13. havi nyugdíjat nem engedheti meg az ország magának a jelenlegi helyzetben.

és most a fidesz mivel kezelné a válságot? azzal hogy nem változtatna semmin. jah de, " csupán a bizalom miatt ők 400 ezer milliárdot spórolnának" mint azt Szíjjártó nyilatkozta. jó vicc, és mégis honnan? a levegőből??

2009. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!