Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért veszi mindenki készpénzn...

Miért veszi mindenki készpénznek a Bajnai-féle megszorításokat amikor még meg sem szavazták?

Figyelt kérdés
Én is meg vagyok ijedve,hogy mi lesz.6 hónapos a kisfiam,gyedet kapok,tehát érintett vagyok én is. De naponta 100 ilyen kérdés jelenik meg,hogy akkor most elveszik a családit,meg hasonlók!
2009. ápr. 2. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Mért, gondolod, hogy ha megszavazzák és ő előre begyűjti az írásbeli hozzájárulásokat, akkor majd hirtelen meggondolja magát és azok is, akik támogatják és tök más dolgokat vezetnek be?
2009. ápr. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem,nem gondolom. De a Gyerekvállalás,nevelés kategóriában kb. minden 10. kérdés erről szól,pedig még semmi nem biztos! Ráadásul sokan úgy értelmezik a befagyasztást,hogy elveszik a családit,és eleve úgy írja ki a kérdést,hogy a frászt hozzá a másikra. Ez miért jó?
2009. ápr. 3. 08:11
 3/10 anonim ***** válasza:

"Miért veszi mindenki készpénznek a Bajnai-féle megszorításokat amikor még meg sem szavazták?"


Azért, mert SZDSZ-es segítséggel meg is fogják szavazni, nem véletlenül volt Bajnai jelölése előtt a herce-hurca...

2009. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Szerintem nagy valószínűséggel ez lesz, engem is érint a lányom 1 éves és pocakos is vagyok.

De azt tudom, hogy azzal, hogy egymást hergelik az anyukák nem lesz jobb, csak a hangulatuk megy le a béka popsija alá.

Amikor meg írom, hogy nem kell pánikolni, kétségbe esni, majd csak lesz valahogy, pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz, akkor meg én vagyok a milliomos, akitől nem is baj, ha elveszik.

Nem, nem vagyok milliomos, de úgy gondolom, hogy aki sír attól el kell venni.

Nem lesz könnyű senkinek, de tudomásul kell venni, hogy a gazdasági válság helyreállításában mindenkinek részt kell vennie: a közszférának (bérek befagyasztása, 13. havi megvonása), a nyugdíjasoknak (13. havi megvonás), a családoknak (gázártámogatás, távfűtés kompenzáció megvonás, csp. 2 évre történő befagyasztása: itt azért megjegyzem, hogy nem eltörlés, hanem nem emelés, a kettő nem ugyanaz, két év alatt max. 2eFt-os lett volna az emelés, nem ez a nagy érvágás) stb.

Nagyanyáink is túlélték a háborús időszakot, nagyon sokan férfi nélkül, gyerekekkel, nekünk is menni fog.

Hiszem, hogy ilyen helyzetben a lehetőséget kell nézni: tudom, hogy a bölcsi, óvoda önkormányzati feladat, de ha egy kicsit ebben is összefognának az anyukák, sokkal könnyebb lenne. Mi a barátnőmmel már a válság kirobbanásakor megbeszéltük, hogy ha nekik lesz babájuk, akkor ő csak 1 évig tud otthon maradni a munkája miatt, a közelükben nincs bölcsőde, így majd én vigyázok a babájára, amiért majd kevesebbet fizet, mintha magán bölcsibe járna a gyerkőce, de még annyit, hogy neki is és nekem is megérje.

Azt is hiszem, hogy nem merik meglépni azt, hogy úgy vezetik be a megszorításokat, hogy mellette nem építik ki a bölcsődei hálózatot. Lehet, hogy én vagyok naiv?


Akik meg azon sopánkodnak, hogy milyen már, hogy a lestrapált bölcsis nénik nevelik a gyereküket, amikor az az ő feladatuk, azok elfelejtik, hogy a mi korosztályunk (30 vagyok) többsége bölcsis volt, mi is felnőttünk valahogy. Én a mai napig szeretettel gondolok a bölcsis Ági nénire és Olga nénire.

És meg lehet nézni, hogy idáig kik maradtak otthon 3 évig: nagyrészben azok, akiknek egyébként sem volt munkájuk, kisebb részben azok, akiket a párjuk el tudott tartani. Erre fizessen az állam milliárdokat?


Nekem igazából a szocpol elvétele fog fájni: a második gyerkőcöt már nem nagyon fogjuk tudni hova tenni, mert pici a lakásunk - nem mostanra tervezett gyerkőc, de ha már így alakult... De ezt is túl lehet élni: mi anno 5en laktunk egy egyszobás lakásban.

Az pedig, hogy a Gyed feltétele nem 180 nap, hanem 365 nap lesz pedig abszolút kétélű: ha valaki nincs bejelentve, tök fölöslegesen jelentik be ha kiderül, hogy állapotos (ez anyukának rossz, de rengeteg olyat hallottam, hogy csak akkor jelentik be, ha anyuka átvállalja a fizetnivalók felét, durva, nem?), viszont a másik oldala az, hogy egy nő kétszer meggondolja majd magát, hogy elmenjen-e olyan helyre dolgozni, ahol nem jelentik be, illetve megnő majd azon feljelentések száma, ami ezen munkáltatók ellen fognak irányulni. Nem hiszem, hogy ez olyan nagy baj, mert az ember zsebében kinyílik a bicska, amikor olyat mondanak, hogy természetesen bejelentés nélkül. Javíthat ezen a bejelentési (és természetesen adózási) morálon ez az intézkedés. És akkor még jól is járhat mindenki.


Szóval fel a fejjel, olyan még sosem volt, hogy valahogy ne legyen.


Szép napot kívánok!

2009. ápr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia! Teljesen egyetértek veled. Alapjában véve én inkább pesszimista vagyok,de most én is azt mondom,majd ráérünk akkor pánikolni,ha megszavazzák ezeket a megszorításokat.

Nem érdekel a politika,nem is értek hozzá,de azt nem értem,hogy azt miért nem mondják el,hogy mi lesz azután? Mikor lesz jobb nekünk? Mikor nem fog fájni? Tegnap ezt írta az egyik kérdésre egy válaszoló: "Ha arról lenne szó, hogy kimondottan egy-két-három évig zsíros kenyeret kell ennem és vizet kell innom, mindemellett keményen kell dolgoznom, de a 3 év leteltével már tuti lenne szörp és májkrém is, vagyis látnám, hogy tényleg hatásos és utána valóban egy szebb, jobb, virágzó országban fogok élni, akkor megérné és azt mondanám: rendben! " Teljes mértékben egyetértek vele. Csak hallanánk ezt "fentről"is,talán könnyebb lenne....

2009. ápr. 3. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz azután. Nem lehet előrelátni, hogy a többség hogyan reagál rá.

Ez ugyanolyan, mint pl. szja-val kapcsolatban az egységes 18%. Megértem, hogy miért ódzkodnak tőle. Alapjában a magyar mentalitás olyan, hogy hű, de jó, akkor több marad. Nem pedig olyan, hogy akkor inkább bejelentem rendesen az alkalmazottaimat. Ez a baj. Meg az, hogy ha egy munkáltatóról kiderül (ha kiderülne, de még az sem), hogy nem jelenti be az alkalmazottait, vagy nem a tényleges bérrel, nincs komoly szankció. Akkorát kéne rásózni, hogy belegebedjen, hogy eszébe se jusson nem rendesen bejelenteni.

Persze, itt jönnek a munkáltatók, hogy már így sem tudják kifizetni a béreket és az utánuk fizetendő járulékokat. Elég sok munkáltatót ismerek, egyik sem jár 5 évesnél idősebb autóval, az én nagyfőnökömnek még ahhoz is volt bőr az arcán, hogy a titkárnőjével vetesse meg a fiának a 600.000 Ft-os plazmatévét, miközben sír, hogy neki nem marad pénz.

Az üres pénztárcából nem lehet osztogatni, előbb meg kell tölteni pénzzel, csak az a baj, hogy nem tudni, hogy mikorra telik meg.

2009. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nem veszi el a családi pótlékot.

Legalábbis a programtervezetében azt olvastam, hogy csak 20 éves korig fog járni. (Eddig 23-ig járt, nem tudom, mire fel...)

2009. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem veszi el,csak sokan a befagyasztást így értelmezték,és eleve így tették fel a kérdésüket. Aki meg akkor még nem hallott róla az beparázott,hogy mi lesz ha elveszik...
2009. ápr. 5. 12:25
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

"Nem lesz könnyű senkinek, de tudomásul kell venni, hogy a gazdasági válság helyreállításában mindenkinek részt kell vennie: a közszférának (bérek befagyasztása, 13. havi megvonása), a nyugdíjasoknak (13. havi megvonás), a családoknak (gázártámogatás, távfűtés kompenzáció megvonás, csp"


Aki se nem közalkalmazott, köztisztviselő, se nem nyugdíjas, se nem kismama és közeli hozzátartozója sem az? Az mivel veszi ki a részét? Ráadásul ekkora arányú megvonással! Talán senki más? Akik egyik kategóriába se tartoznak, sok esetben ők burzsujék. Ők hogyan, nekik hogyan fáj?

2009. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Két fő lehetőség van, és mindkettő rossz: Bajnai megszorít, és ettől egy év alatt még népszerűtlenebb lesz a baloldal. Ekkor a megszorítások nem rémhírek; vagy Bajnai nem szorít meg, e beharangozások rémhírek maradnak. Ekkor a baloldal megőrzi jelenlegi népszerűségét, csak akkor minek elodázni a választásokat? Jövőre is ugyanaz az eredmény, addig meg sodródunk az összeomlás felé. Világos, hogy egy év alatt megszorítani értelmetlen kísérlet, biztos a bukás. Négy év alatt is alig lehet megúszni egy ütős csomagot. Demokratikusan felhatalmazott, tetterős kormányra van szükség. A demokrácia velejárója, hogy időnként az ellenzék kerül kormányra.
2009. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!