Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják észak-kelet...

Miért mondják észak-kelet Mo-ra, hogy pocsék állapotban van nyugat Mo-hoz képest?

Figyelt kérdés

Elnézést a tudatlanságomért, nem oltást kérek..

Egri vagyok


2011. júl. 25. 21:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Nyugat-Magyarországon van munka, pezseg az élet, a városok szépek, viszonylag jó a közbiztonság, majdnem olyan jók a körülmények, mint Németország volt NDK-s területein.


Észak-Kelet-Magyarországon nincs munka, nincs élet, minden le van robbanva, veszélyesek az utcák, inkább Ukrajnára hasonlít.


Vesd csak össze pl. Győrt Nyíregyházával!

2011. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Inkább Miskolccal, főleg az Avas városrésszel.
2011. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, hogy hol jársz. És hogy te, mit, hogyan látsz.

Sopron egy ócska, lepukkant hely Nyíregyházához képest.

Kaposvár viszont szép és rendezett, Debrecen is.

Győr kb. olyan, mint Eger. (nekem)

Veszprém is rendezett volt, amikor ott jártam.

2011. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

alig van különbség, Győrnek is vannak nyomornegyedi (Kossuth utca környéke, Újváros).

Sokat jártam Miskolc környékén, a falvak egytől egyig ugyanolyan mint nyugaton. Sőt az utak ha nem rosszabbak hanem talán jobbak is. Bár az tény hogy ÉK-Mo.-n nincsenek munkalehetőségek a NY-Mo pedig tele van.

2011. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
É-K Mo.: Sok cigány.. Magas bűnözési arány. Rossz közbiztonság. Kevés munka. Rossz életkörülmények.
2011. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem leginkább Borsoddal vannak bajok!
2011. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Borsod és Szabolcs a két leggázabb de Somogy és Hajdu sem áll túl fényesen.
2011. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
Heves se, egy nagyon keskeny sáv Eger és környéke ahol bort termesztenek és kifújt. Heves, Gyöngyös, Pétervására mind elmaradottabb, Bükkszék is csak a fürdő miatt nem ment más példára.
2011. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Tetszik a ***** válasza:
53%

Jó ha az országnak vannak kisebb kibillenései. Ha javítani akarsz a környezeten, elköltözhetsz jobb helyre anélkül, hogy külföldre mennél. Képzeld milyen kellemetlen az, ha az egész országban mindenkinek ugyanolyan pocsék lenne, mint neked?


De az, hogy nyugati~ jobb, mint keleti~, nem teljesen igaz, csak durva lefedés. Gazdaságföldrajzba bele kéne olvasnod.

2011. júl. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Észak-Magyarország: GDP/fő € 10 000

Nyugat-Dunántúl: GDP/fő € 15 700


A Nyugat-Dunántúl egy szegényebb portugál vagy olasz régió szintjén van, míg Észak-Magyarország a román átlagot hozza.

2011. júl. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!