Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a mondják azt, hogy...

Miért a mondják azt, hogy Kádár azaz a Szovjet megszállás alatt jobb volt? Miért nem inkább azt mondják: a török időkben jobb volt?

Figyelt kérdés
Akkor is volt munkája mindenkinek, ha esetleg nem lett volna úgy is lenyilazták. Sőt lehetett házat is építeni, főleg azért mert folyton felgyújtották.
2011. szept. 22. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Azért mondják,mert igaz. A török időkkel pedig nem lehet összehasonlítani. A törökök sem nyilaztak le mindenkit,és nem is gyújtottak fel házakat,csak ha háborúztak.
2011. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Károly Róbert vagy Nagy Lajos idejében lehetett a legjobb (szerintem)
2011. szept. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokkal nagyobb volt a lét és szociális biztonság mint most.

Az biztos hogy ez az ország igazából mindig diktatúrában tudott jól fejlődni,akkor nem volt széthúzás az emberek segítették egymást.Amikor elvonultak a megszálló csapatok akkor a külső ellenség híján rögtön egymásnak esett a magyar.Ma ez a fejlődésünk igazi gátja.

2011. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az embernek végzete, hogy felejt - mondta Merlin és nagyon igaza volt.


Az emberek számára a múlt megszépül és főleg idősek akik elveszve érzik magukat a jelen világban, mert háttérbe kerültek, szívesen gondolnak vissza azokra az időkre amikor ők voltak még a vezető generáció, és ebben az se zavarja őket, hogy azok az idők egy háború vagy diktatúra idején volt.


Minden kor idős generációja eljátssza ezt (és el is hiszi magának), de ha tényleg így lett volna, akkor már rég el kellett volna pusztulni a világnak.

Én tuti nem szeretnék élni se a Kádár korban, se a világháborúk idején, de még a "boldog" béke idők se hiányoznak .

Ajánlom egyesek figyelmébe ezt a sorozatot a régi szép időkről:

[link]

[link]

2011. szept. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Így van, az öregeknek megszépül a múlt, akik pedig a politikai vonatkozást keresik, azokat nagyon irigylem. Kevés gondja akadhat ugyanis az életben, ha ráér azon siránkozni, miért nincsen Horthy/Kádár fene se tudja milyen korszak.
2011. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

"Miért a mondják azt, hogy Kádár azaz a Szovjet megszállás alatt jobb volt?"


Mert ez az igazság. Azt kellene mondaniuk, hogy rosszabb volt?

2011. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is sokat halottam ezt a nagyszüleimtől,és az anyukámtól.Abban az időben például mikor anyuék összeházasodtak olyan hitel is volt,hogy "fiatal házasok áruvásárlási hitele".Anyuék ebből bútorozták be az akkori albérletüket.Ma már ilyen nincs.Könnyebben lehetett lakáshoz jutni,építkezni,akinek meg nem volt munkája,azt bevitték.Nem lehetett csak úgy lopni otthon a napot(meg más értékeit)mint manapság.Meg ott még volt becsülete egy szakmunkás embernek.Ja,és akkoriban ingyen lehetett tanulni.Ha nem így lett volna,nagymamámék nem nagyon tudták volna taníttatni a 3 gyermeküket.Ezeket mind a családtól halottam,és a mai helyzethez viszonyítva valamennyivel jobb volt az élet akkoriban.
2011. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"..."fiatal házasok áruvásárlási hitele".Anyuék ebből bútorozták be az akkori albérletüket...."


Azt mindjárt tegyük hozzá, hogy választék nulla volt.

Jó esetben volt 3 fajta bútor egy NDK, egy Csehszlovák és egy lengyel aztán jó napot.

Egy sza.r kgst kocsiért 5-10 évet kellett várni.

Ha telefont kellett bekötni az is volt 3-5 év amíg sorra kerültél.


Könyörgöm én is éltem ebben ez időkben de még nincs időskori elbutulásom, ne dőljetek be a szülő/nagyszülő nosztalgiáknak, mert amint írtam ez már igen csak távol vannak a valóságtól.

2011. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehetett csak úgy lopni otthon a napot(meg más értékeit)mint manapság."


Nem, akkoriban a munkahelyen lopták a napot az emberek, illetve a gyár berendezéseit hordták haza :)

2011. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, akkoriban a munkahelyen lopták a napot az emberek, illetve a gyár berendezéseit hordták haza :)" + szakmunkás megbecsülése


Na igen akkor 1 ember munkáját három végezte, de abból se volt köszönet. Ment az alkoholizálás és a cég szétlopkodása.


Amúgy valaki tükröt akar kapni arról az időkről az hallgasson Hofi Gézát, és figyeljen jól, mert habár viccesnek hangzanak a dolgok, de egyáltalán nem volt az, hanem a kőkemény valóság.

2011. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!