Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a Fideszt támogatja és rá...

Aki a Fideszt támogatja és rá is szavaz, mivel bírálná mégis konstruktívan, hogy még jobb párt lehessen belőle, és a baloldaliak is elfogadják a kormányzását?

Figyelt kérdés
Baloldaliak ne erre válaszoljanak, hamarosan felteszem fordítva is a kérdést.
2009. ápr. 6. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem, a hagyományosan baloldali embereket lehetetlen rávenni, hogy elfogadják Orbánékat. Esetleg, ha Orbánt leváltanák, akkor talán a fiatalabb réteg elfogadná a Fideszt. Én sem bánnám egyébként, mert megváltozni már nem nagyon fog, de akkor is maradok Fidesz szavazó. Hiába, mégiscsak ebben a pártban lehet még leginkább megbízni és fel is tudtak mutatni valamit a kormányzásuk idején.
2009. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

A politikai válsztás az emberek 60%-ánál genetikeilag kódolt. Amerikai kutatás szerint.

Esetleg felmutatni a jobboldal által vitt baloldali értékeket.

De szerintem ez a kód arra vonatkozik, hogy behódoló, vagy önigazgató típus valaki.

2009. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk elkezdének építeni maguknak egy szép kis munkatábort. Megépítenék, aztán ott szépen dolgozhatnának is, ezzel építve a magyar jövendőt.
2009. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Be kéne most már az összes pártnak látnia, hogy a nincsből nem lehet adni. Nagyon kevés az adózó állampolgár és már nem tudják finanszírozni a szociális juttatásokat, amiket az egész társadalom felvesz. Ha további adóemelésekkel az adózó emberek megélhetését is ellehetetlenítik, akkor összedől a kártyavár. Én elhiszem, hogy a családoknak több pénzre van szüksége, meg hogy a gyerekeket el kell tartani, de nem ez a roppant erős szociális háló a megoldás. Munkahelyeket kell teremteni és csökkenteni a szociális juttatásokat, hogy aki el tud és akar menni dolgozni az megtehesse. Aki pedig nem akar dolgozni, csak a közösből részesülni, az így járt.
2009. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lagymatag, hangemberek gyülekezete, mások programjának lenyúlása.


Csak látszólag védi a magyar érdekeket.

Többször is összeszavaz az ellenzékkel.

Hataloméhes.Kétszínű.Álellenzéki.


Ez a F(ZS)idesz.


U.i.: Egy jobboldali.

2009. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nehéz a helyzete, mert a baloldali politikai szocioalizációjúak rosszul vannak azoktól a kvázi-szakrális megnyilvánulásoktól, amelyek viszont a naiv jobboldaliaknak igényük. Ez persze a felszín. A FIDESZ programjában án úgy látom, hogy több a baloldali érzékenységű elem, mint az MSZP-nél. Ha ezt hangsúlyoznák tán segítene, persze a magyar média helyzet eléggé torz a MASZOP előnyére.

Az a Franciországban élő szociológusnő, aki szokott érvelni a FIDESZ mellett mondta, hogy a FIEDESZnek eltérő a gazdasági hozzáállása, mert nem a nemzetek feletti vállalatokon keresztül akarja felvinni az ország sorsát, hanem a hazai kis és közép vállalkozók segítésén, s nem azok túlzott terhelésén keresztül óhajtja megtenni. Szerintem ez nem egy rossz irány, megtehetnék, hogy ha komolyan gondolják, akkor ezt erőteljesebben kommunikálják.

Másrészt elmehetne a teljes tagság egy fenntartható fejlődés tréningre Gyulai Ivánhoz (www.ecolinst.hu), hogy kicsit frissüljön a tudásuk arról, ami a világban a közgazdaságtanon és jogon kívül létezik (pl. rendszerelmélet). Együttműködhetnének a Cromo alapítvánnyal, akik állampolgári tanácsokat szerveznek, amelyek visszaadják az emberek hitét :-) a döntéshozatalban, hisz kompetensnek érezhetik magukat.

Ha közöttük is van korrupt, azokat zárják ki a tagságból, ha még marad valaki utána, akkor tegyék meg a fentieket. :) Írd ezt meg nekik majd! :-)

2009. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!