Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttátok ezeket a videókat...

Láttátok ezeket a videókat jobbik szimpatizánsok?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=5cJ4IDyy-ts


Érdemes az elsőtől az utolsóig végignézni, sok érdekes dolog van benne....


2011. júl. 30. 00:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Már bocs, de most is megvannak a romák lehetőségei a felzárkózásra, de miért is nem élnek vele?
2011. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Például mik a lehetőségek a romák felzárkózására, és társadalmi integrációjukra? Azok a cigányok akikről most szó van olyan településeken élnek, ahol nem hogy munka de még tömegközlekedés sincs. A munkanélküliségi ráta több mint 90 % és a generációk nőttek úgy fel, hogy iskolázatlanok , és a szüleik nem dolgoztak, mert nem volt nekik hol. Ebből a nyomorból nem igazán lehet kitörni, és ha már olyanokat írsz, hogy most is van lehetőség felzárkózni, akkor legalább említs meg egy két államilag finanszírozott, vagy egyéb programot ami sikeresen működik. Nem hiszem, hogy tudsz. A legszörnyűbb az egészben, hogy nem csak romák élnek ilyen körülmények között.... Egyébként pedig más a nagyvárosi sukár csávó, meg egy falusi iskolázatlan cigány.... (Ezzel a videóra reflektálnék.) Én ismertem/láttam már nem egy magyar srácot aki úgy viselkedik mint ezen a videón a cigányok, még rosszabbul is. A hatodikos osztálytársaim pl azzal szórakoztak, hogy amikor futás volt a suliban az elsős kisgyerekeket gáncsolgatták el, volt akinek felszakadt az álla stb... Sőt az egyik arról mesélt rendszerint osztályfőnöki órán hogyan fojtogatja a 4 éves kishúgát mert az sír. Nem hiszem, hogy a cigányok bármivel kegyetlenebbek tudnak lenni mint a magyarok.
2011. júl. 30. 14:34
 13/26 anonim ***** válasza:

"képesek 20-30-50-70 percig ülni egy rajz, egy festmény fölött"


és?! ettől függetlenül még mindig nem fogom jó szemmel nézni, hogy a többségük hogyan viselkedik.


amúgy meg ebben mi olyan nagy dolog? én a rajzaim fölött kb 15-20 órát szoktam ülni..

2011. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen el lehet kezdeni foglalkozni velük személyesen és nem másoktól várni. :)

És tudod hány "nem cigány" (szomorú, hogy már így kell írni) gyerek van, aki nem jobb körülmények között él és velük társadalmi szinten a kutya sem foglalkozik, a szülők egyedül küzdenek, hogy taníttathassák a gyereküket. A múlt században családok szoba-konyhás lakásokban több gyereket neveltek, nem volt fürdőszoba, mégis tiszták voltak, és még végzettséget is tudtak szerezni. A videot nem néztem meg, mert sejtem miről szól.:)

2011. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"A múlt században családok szoba-konyhás lakásokban több gyereket neveltek, nem volt fürdőszoba, mégis tiszták voltak, és még végzettséget is tudtak szerezni."


ROFLMAO! Ez pont olyan demagóg hülyeség, mint az, hogy a magyarok nem loptak a háború végén...

2011. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

12:40

Nagyszüleim öt gyereket neveltek fel a gazdasági válság idején állami segítség nélkül és mindegyik szakmát szerzett. Nagyapám egyszerű mesterember volt, de számtalan hasonlót tudnék. Demagógia mi? :D

2011. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

12:40

A lopásról, szintén nagyszüleimnél a kenyér is szeletenként ki volt porciózva, MÉGSEM LOPTAK!

2011. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy ezek a nem loptak, éheztek inkább, mint hogy lopjanak dolgok a büszkeségből fakadnak. Szerintem háborúk és válságok alatt mindenki lop, azért, hogy fenntartsa magát és a családját, utána pedig mindenki letagadja. De vajon ha az adóbevallásokat nézzük, akkor minden stimmel, vagy ha azt nézzük ki hányszor vesztegetett meg rendőrt gyorshajtás után? Mert ugye senki se tulajdonít el semmit, mikor megtehetné, de amikor árvíz van a világ valamelyik pontján, vagy tornádó, vagy bármilyen más természeti katasztrófa, a kirakatok mindig betörnek valahogy és eltűnnek a cuccok. Szóval hagyjuk ezt a sz@r dumát. Nem kell ahhoz cigánynak lenni , hogy lopj vagy hazudj, vagy bánts másokat, én az életem során több kegyetlenséget tapasztaltam fehér emberektől mint cigányoktól, vagy bármilyen más nemzetiségtől.
2011. júl. 31. 14:12
 19/26 anonim ***** válasza:
Furán fogod meg a kérdést. Beosztották azt ami volt, még ha nem mindig laktak jól, akkor is. Ha kevés volt inkább a szülők nélkülöztek, hogy a gyerekeknek több jusson. Amijük volt a saját erejükből, munkájuk révén volt, ezért megbecsülték mind a magukét, mind a másét. Ez nem jelenti azt, hogy nagyon kritikus helyzetben, az éhenhalás küszöbén nem loptak volna. De csak akkor! Ma a cigányság korántsem áll az éhenhalás küszöbén, az állam is besegít, lehetőségeik is vannak hogy megtermeljék az élelmezésükhöz szükséges dolgokat (pl. falun), mégis egyszerűbb a másét leszüretelni. És mindig vannak, akik ezt a szegénységgel indokolják. Aki úgy nő fel, hogy bármikor elvehetem a másét, az el is fogja venni, és nem csak akkor amikor a végszükség kényszeríti. De nézd meg a vajda mit mondott-YouTube-Lakatos Attila- őt pl. egy tisztességes cigány embernek tartom, aki emberként kezeli a népét és nem csak kihasználja a tudatlanságukat, mint a liberális politikusok. A cigányságnak végre fel kéne nőni, felelősséget vállalni a saját sorsáért, nem mindent az államtól és másoktól várni és mindig másokra mutogatni. A lehetőségek ugyanúgy adottak, mint a nem cigányoknak, sőt, rengeteg felzárkóztató program van csak cigányoknak, amiből a magyar nehéz helyzetű ki van zárva, pedig hidd el, azok között is lenne elég rászoruló.
2011. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Van olyan élethelyzet, amiből rendkívül nehéz kitörni, vagy szinte lehetetlen külső segítség nélkül. Ha ma odamegy egy cigány a munkáltatóhoz, akkor a munkáltató a származására való tekintettel elküldi a pcsába. Te vajon adnál munkát egy cigánynak? Már az óvodától kezdve külön tanulnak a magyar gyerekektől, és arra is alig van esélyük, hogy a 8 általánost elvégezzék. (Persze Pesten azért más a helyzet.) Azt kellene leszűrni konzekvenciaként ezekből a videókból, hogyha egy kis odafigyelést kapnak, ugyanolyan tisztességes emberek lesznek mint a magyarok. De ha egy bizonyos népcsoport generációkon keresztül nem dolgozik, mert nincs munka, akkor bizony elfelejtik hogyan kell, és kb. a nomád fosztogató törzsek szintjére süllyednek le. Tőlük nem igazán lehet elvárni, hogy egyik napról a másikra integrálódjanak, és interiorizálják a társadalmi normákat... Főleg, hogyha ilyen szintű gyűlölet irányul ellenük, és bizony az is igaz, hogy egy magyarral szemben mindig megengedőbbek vagyunk....
2011. júl. 31. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!