Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád-e az általam írt...

Támogatnád-e az általam írt alkotmányt?

Figyelt kérdés
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 31. 22:04
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
26%
Minden tiszetletem,hogy írtál egy alkotmányt ,végig is olvastam,de már most látom,hogy nekem ez az alkotmány nem tetszik! Én ennél liberálisabb alkotmányt készítenék!
2011. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mert:

114. § Népszavazás nem indítványozható:

...

Nem demokratikus.


Szerintem más is lenne..de ennyi is elég, hogy elvessem.

2011. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
114. paragrafusban a jelenlegieket csorbítottam olvasd az alábbi pontokat stb...
2011. júl. 31. 22:32
 14/55 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi az alkotmány? Kicsit hosszabbnak kéne lennie egy alkotmánynak. Ki lenne a király? Lehetek én? Egyébként, ha bevezetnék ezt a marhaságot, akkor én fel biztos nem esküdnék rá, hiszen ez BÁLVÁNYIMÁDÁS! Olyan, mintha egy szekta lenne. Én nem fogok térdre borulni szentkorona őkirályi felsége (leánykori nevén fémdarab) előtt! Fogd fel, hogy ez egy XIX. sz-i marhaság. Soha senki nem hitt benne korábban! A korona jelképezi a király hatalmát, és nem a király jelképezi egy darab arany hatalmát!
2011. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
91%

Ki lenne a király?


22. § A Magyar Királyság királya csak katolikus személy lehet.

- És mi van ha protestáns esetleg? Miért csak katolikus lehet?


1.§ Magyarország parlamentáris monarchia.

- Mi ezt a gimiben alkotmányos monarchiának neveztük. Valamivel jobb kifejezés lenne.


1. Nem demokratikus!

2. Nem a XXI. századba illik.

3. Túl hatalmi központú, diktatórikus.

4. Az alapvető emberi jogokat nem tartja tiszteletben.

Ergo egy magát európainak mondó és európai szellemiséget valló ember nem fogadhatja el ezt az alkotmányt. (Persze, ha diktatúra kialakítása a cél, akkor tökéletes alkotmány.)

2011. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
72%
Rendben csorbítottad, de ilyen pontnak egyáltalán nem kéne lennie, ez nem lehet alku tárgya, ha engem kérdezel, más talán majd másként ítél.
2011. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
24%
Ez egy szélsőjobboldali diktatúra alkotmánykezdeményének jó, de abban az esetben is bőven lenne mit pontosítani rajta.
2011. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
93%
Ha bevezetnék ezt az alkotmányt, akkor kérnék 1 évet, hogy az értelmiség/épeszű emberek elhagyhassák az országot és elintézhessék a dolgaikat. Majd ha sikerül megdönteni a diktatúrát visszatérhetnénk. Ugyanis egyetlen egy diktatúra sem maradt még fenn örökre.
2011. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Összességében nem rossz, de nekem túl régimódi, túl keresztény. Meg amúgy ki a király? Ki lenne az első?
2011. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%

"Vallásnak csak azok az egyházközösségek nevezhetőek melyek már több mint kétszázötven éve honosodtak meg a magyar valláskultúrába"


-Ez se tetszik! Egyrészt ,mértne nevezhetném én pl.: a Sai Babát követő emebreket vallásosnak vagy vallásnak? Másrészről mértne nevezhetném vallásnak a Magyarországon megnem honosodott ,de több mint 250 éves vallásokat vallásnak,pl.: hinduizmus? Harmadrészt mitől lenne több joga egy pedofil papnak,mint egy muzulmán hívőnek? Negyedrészt kinek van joga beleszólni mások vallásába?

Ötötdrészt nem "valláskultúrába" hanem valláskultúrában...smithchpáli elírás!


"Az alkotmány a magyar kultúra alapjának a kereszténységet tekinti."


Én viszont ,nem gondolom,hogy a néptáncnak,a matyóhímzésnek ,a tegezkészítésnek vagy a "Fel-fel vitézek a csatára" vagy a "Hej Dunáról fúj a szél"-nek köze lenne a kereszténységhez!


"Az életet a fogantatás pillanatától védeni kell, s ezt ember önkényesen nem veheti el."


-ha ez abortusz tilalmat jelent,nem értek vele egyet! Nem helyeslem,hogy a terhes nők kuruzslókhoz járjanak vagy külföldre,mert a törvény nem biztosítja felelős döntésüket és ahogy a felmérések bizonyítják ,ez szokott lenni,ha valahol tiltják vagy durván szigorítják az abortuszt!


"A Magyar Királyságban minden hatalom és jog a Szent Koronától ered.

A Szent Korona a legfőbb állami méltóság.

A Szent Korona az egységes magyar nemzet, az ezeréves államiság, a jogállam és az alkotmányosság megteremtője.

A mindenkori király a Szent Korona nevében uralkodik."


-Nem szeretem a humbugokat! Egy tárgyra nem alapoznék se erkölcsöt,se hivatkozásti alapot a hatalomra!


"A mindenkori király a Magyar Királyság államfője.

Amennyiben nincs megfelelő személy ki e posztot betöltené kormányzót kell választani."



-ki dönti el,hogy ki a megfelelő a királyságra? Ha senki nem alkalmasrá,akkor a kormányzó mivel alkalmasabb? Hogy kell elképzelni egy jó kormányzót,aki majdnem alkalmas a királyságra ,de nem eléggé?



Több rég elhagyott dolog "hagyományként" van megemlítve! Nálam a hagyomány a régmúltból eredezik és ma is él! Ezenkívűl felismerem,hogy a világban vannak jó és rossz hagyományok,ezért bármilyen hivatkozás rájuk megkérdőjelezhető és átvizsgálandó!

2011. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!