Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új Alaptörvénynek a legdurv...

Az új Alaptörvénynek a legdurvább részeit ugye módosítani fogják ellenzéki összefogással 2014-ben?

Figyelt kérdés

Nyilván az MSZP-Jobbik-LMP választási szövetség egy baromság. Én azonban közös MSZP-Jobbik-LMP jelöltek nélkül is látok esélyt arra, hogy egyharmad alá menjen a Fidesz 2014-re. Ez esetben szerintem lehet arra esély, hogy bár utálják egymást, abban a néhány kérdésben módosítják az Alaptörvényt, amiben nagyjából eddig is hasonlóan gondolkodott a három párt. A következőkre gondolok:


-16%-os adókulcs bebetonozása sarkalatos törvénybe(Bár ez még nem biztos, de tervbe van.)

-Népszavazás csak akkor érvényes, ha a fele elment, hiába szavazott 90% egy irányba.

-Választási törvényről, alkotmányról nincs népszavazás.

-Költségvetési Tanács(Fideszes emberek.) megvétózhatja a költségvetést.

-AB nem vizsgálhat bizonyos törvényeket, amíg nem megy 50% alá az államadósság.


2011. aug. 2. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogják módosítani, hanem eltörlik és létrehoznak egy újat.
2011. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ellenzéki összefogással senki nem fog csinálni semmit.

A Jobbik élből elutasítja az együttműködést az MSZP-vel, mint azt már Vona Gábor is megmondta. Még akkor sem tennének ilyet, ha az ország szempontjából ez lenne az egyetlen remény. És a "mocskos liberális" LMP-vel sincs sok esélye, hogy együttműködjenek.

Vagyis max. akkor, ha az LMP és az MSZP együtt kétharmados többségbe kerülnek, akkor megszavazhatják.

Esetleg, ha a konkrét indítvány tetszik nekik (ami szoci-libsi indítvány lévén elég valószínűtlen) néhány Jobbikos is megszavazza, de alapból biztos nem állnak össze.


"Nyilván az MSZP-Jobbik-LMP választási szövetség egy baromság."


Az Jobbik és az MSZP között bármi más kapcsolatot feltételezni is baromság. Még a Jobbik és az LMP közti is esélyesebb, de az is csak 0,00000000001%-nyira.


"Én azonban közös MSZP-Jobbik-LMP jelöltek nélkül is látok esélyt arra, hogy egyharmad alá menjen a Fidesz 2014-re."


Esély az mindig van. De én nem tartom valószínűnek.

Az eddigi tendenciákat nézve 2014-ig tuti nem. 2018-ra talán.


"Ez esetben szerintem lehet arra esély, hogy bár utálják egymást, abban a néhány kérdésben módosítják az Alaptörvényt, amiben nagyjából eddig is hasonlóan gondolkodott a három párt."


Max. annyiban, hogy a konkrét kérdésre a szavazáson a Jobbik is rábólint. De előzetes egyeztetés a Jobbik oldaláról 100%, hogy szóba sem jöhet, csak úgy, ha mindenki szó nélkül elfogadja azt, amit ők mondanak, amire persze az MSZP és az LMP biztosan nem hajlandó.

2011. aug. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanolyan mértékben fogják a 2020 környékén kormányra jutó ellenzékiek módosítani az alaptörvényt, mint ahogy a fidesz beleavatkozott a benzinárba.
2011. aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Lesz 2014-ben választás?
2011. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Álmodozol? A Fidesz ilyen impotens ellenzék mellett simán nyer 2014-ben.
2011. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!