Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fontolgatja más is, hogy nem...

Fontolgatja más is, hogy nem fizet ilyen magas árfolyamon törlesztőrészletet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 20:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
ki nem szarja le a gazdaságot ha 7 millió helyett 17-et kéne visszafizetni
2011. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
Nem kellett volna csak annyi hitelt felvenni mindenkinek amennyiről tudta hogy később sem lesz gond fizetnie. A legjobb persze ha semmilyen hitelt nem vesz fel az ember. Aki felvett annak mindenképp fizetnie kell, ha nem is most, majd 3 év múlva, csak akkor már a megemelt részletet. Nem kellett volna a lakás mellé még új autó, plazma tv, mosógép, hűtőgép, stb., persze mindezt hitelre. Nagyon is hibásak az emberek a saját eladósodásukért.
2011. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Korunk, e liberálkapitalista rémálom az élősködés táptalaja. A hiteles nem a mesterségesen felstrófolt árfolyamra készült fel, átverték a pénzimádat pökhendi pöffeszkedői apró betűkkel és sunyi cselekkel! A napi milliárdos extraprofitra szert tevő szélsőségesek a bepalizott kisemberek házaira teszik rá a kezüket a legkisebb emberség nélkül. Ennél nagyobb gazemberség és szélsőségesség nem nagyon létezik! (Én nem vagyok hiteles, de együtt érzek a sok tízezer átvert és kiforgatott magyarral.)
2011. aug. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
39%
Az apró betűk ott vannak, el kellett volna olvasni. Sunyi cselekről meg meséljél már nekem, de valami "hiteleset", hogy a témánál maradjunk. Az árfolyamkockázattal mindenki tisztában van, válság sem most volt először, és nem is utoljára, aki pedig azt gondolta hogy a bank őérte van, és ha nem tud fizetni akkor maximum lesz egy kis ejnye-bejnye, az csak szimplán buta.
2011. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
Én azt nem értem, hogy Magyarországon mi a fenének kell mindenkinek saját lakás olyan nagyon, hogy képesek magukat érte egy életre eladósítani? Angliában élek, alig van olyan ismerősöm, aki nem bérli a lakását. Én magam is hetente fizetem a lakbért a kétszobás lakásomért, amiben még a rezsi meg az internet is benne van, és eszembe nem jutna milliós hiteleket felvenni, hogy legyen egy lakás a nevemen. Nem jobb a lakbért fizetni, mint a törlesztőrészletet? Valaki világosítson már fel, mert nem értem a logikát.
2011. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Iszonyúan unom már, hogy aki nem vett fel hitelt -én sem- az itt szidja a többit és okoskodik. Nem is a kérdésre felelnek, hanem nagyzolnak, hogy ők bezzeg...mire jó ez? A kérdésre érkező válaszokat köszönöm és várom a továbbiakat. Annak meg csitt, aki nem bír a mellkasával!
2011. aug. 3. 22:42
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

" Nemcsak ne fizessetek, de ne is dolgozzatok, hogy ne legyen mit levonni, aztán ha megéheztek, hát nyugodtan törjetek be valahová ennivalóért. Magyarország, én így szeretlek."


Eddigse dógoztam.

2011. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

mi a kérdésed pontosan?Hogy egyáltalán nem fizetnél,és hagynád elúszni a lakást,vagy,hogy a 180ft-os befagyasztott árfolyamon fizetnél?


Mert ha egyáltalán nem fizetsz,akkor elvész a befizetett önrészed,és az eddigi részleteid

Marad viszont a hátralévő hitel,ami lehet több is,mint amennyit felvettél,és járhatsz úgy,hogy a bank a lakás eladása után még követel tőled egy csomó pénzt.

2011. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Antóniaa ***** válasza:

Mi semmiképp!!! Majd 3 év múlva visszatérünk rá,hogy miért. Ez csak egy tűzoltás, nem megoldás. Akinek most nincs pénze kifizetni a hitelt, miből gondolja hogy 3 év múlva, az akkor aktuális árfolyamon + a külömbözet törlesztését (kamatostól) fizetni tudja?

Azzal egyetértek, hogy sokan túlzásba vitték a hitelek felvételét. Lakás az oké. Legyen. De minek mellé drága autó, Plazma tv, hitelkártya, őrült vásárlások, stb... Gondolkodni kellene előre, és nem felélni az utolsó filléríg minden pénzt. Lehet csábítóak a szép új dolgok, de ilyen helyzetben talán többet ér egy kis megtakarított pénz a családnak mint egy 1-2 éves autó (persze hitelre)vagy drága cuccok a lakásban... Nekünk is van hitelünk, és érzékenyen érint a dolog. De vissza lehet venni, és át lehet szervezni a családi kasszát, mi az ami fontos, és mi az ami annyira mégsem. Nekem ez a véleményem...

2011. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!