Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor megjelent a devizahitel...

Mikor megjelent a devizahitel lehetősége Magyarországon, hogyhogy majdnem mindenki ezt választotta?

Figyelt kérdés

Mert tudni lehetett, hogy olcsóbb, de kockázatos.

Nekem eszembe nem lett volna felvenni, inkább a forint alapút.


2011. aug. 3. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Senki sem választotta. Nem adtak másmilyet.
2011. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Nekem soha nem volt, és nem is lesz hitelem. Szerintem más se nagyon tegye, mert biztos nagyon rosszul jár a végén.
2011. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Senki sem választotta. Nem adtak másmilyet."


stabil forintalapú (hagyományos) hitel ugyanúgy maradt.

2011. aug. 3. 21:54
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Azért választották ezt, mert vonzóak voltak az akkori feltételek, kilátások. Hitelt az vesz fel, akinek nincs pénze, így minden forint számít.

A legnagyobb bűnösök a bankok és a pénzügy hatóságok, akik kötelességük ellenére nem figyelmeztették klienseiket a várható veszélyekre. Ezért minimum a Strassbourg-i Bíróság kellene a nyakukba.

2011. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan nem emlékszem, mikor jelent meg, de tömeges méretekben én a Medgyessy- és a Gyurcsány-kormány időszakára teszem. Az első Orbán.kormány alatt még volt támogatott forint alapú hitel, akkor a legtöbben még azt vették fel, sőt a hiteltörlesztők részére nagyvonalú adókedvezmény is járt. Aztán Medgyessy alatt ezeket megszüntették.


Azért vették fel az emberek a devizahiteleket, mert azok kamata sokkal alacsonyabb volt a Ft hitelek kamatánál, és még ha számítottak is bizonyos árfolyam-ingadozásra, arra a katasztrófára nem számított senki, ami bekövetkezett. Meg akkoriban volt egy olyan optimista hangulat, ott voltak a jól hangzó Nyuszómuszó-reklámok, beléptünk az EU-ba, ment a propaganda, hogy most már minden jó lesz, akár cukrászdát is nyithatunk Bécsben stb.

2011. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem minden embernek tisztában kellett lennie az árfolyamkockázattal, a deviza és egyáltalán a hitelek buktatóival, nem kellett volna minden hülyeséget hitelre vásárolni még a lakás mellé, ahogy nagyon sokan tették. A hitel nem ingyen van. Persze bank helyett lehet uzsorástól is felvenni, nem tudom melyik a jobb megoldás. Senkit nem lehet ezért feljelenteni.
2011. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a családban, amikor megjelentek a svájci frank hitelek, ment egy körtelefon, hogy senkinek eszébe ne jusson fölvenni.

Valahonnan jött egy infó.

Nem is vett föl senki svájci frank alapút. Az akinek föl kellett a biztosnak mondott forinthitelt választotta e miatt.

Mindenesetre egyesek már akkor tudták, hogy mi fog történni.

2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

"stabil forintalapú (hagyományos) hitel ugyanúgy maradt"


Nem maratt.

2011. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
Kolopele takaroggymá ki mer ferrúglak!
2011. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Talán tanulj meg előbb helyesen írni. A monitorodra meg vigyázz.
2011. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!