Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor és a felsőoktatás...

Orbán Viktor és a felsőoktatás?! Jövőre az önköltség duplájára növekszik?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy drága Orbán Viktor jövőre az önköltséges szakok félévente fizetett költségét nagy mértékben növelné?! Próbáltam utána nézni a neten, hogy ebből mi is igaz, de ha valaki tud erről valamit azt megköszönném.

(Értelmetlen válaszolók kíméljenek, a kivételeknek meg előre is köszönöm)


2011. aug. 5. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

volt ilyenről is szó rengeteg egyéb mellett, de mivel ott tartunk, hogy 1,5 év alatt még mindig nem voltak képesek összedobni egy értékelhető törvénytervezetet, így konkrétumokról nem beszélhetünk.


Volt, amikor az éppen aktuális tervbe bekerült egy olyan mondat, hogy 'a költségtérítéses képzések kivezetése', amit ők sem tudtak, hogy most mégis hogy a fenébe is került oda, és mégis mit is akar jelenteni, szóval mikor az újságírók rákérdeztek, akkor némi töketlenkedés és mellédumálás után kiállt a Kósa, hogy akkor majd ő értelmezi, mit is akartak mondani, és ő megmondta a frankót, hogy a költségtérítéses szakoknak is úgymond a "teljes költségüket" kell állniuk, tehát magyarra fordatva a politikusi megfogalmazást, az egyetemnek azokat a költségeit is, amelyeket tőlük tök függetlenül fizet az állam (áram, fütés, ilyenek), akkor azoknak egy részét is szépen rátolják a költségtérítésesekre - egy ideig akkor utána nyomatták ezt a dumát, ha már így találtak egy értelmezését a kósza mondatnak, de érthető módon mind a diákokból, mind az egyetemkből elég heves ellenkezést váltott ki, nem is hallottam azóta ezt az ötletet.

Ettől függetlneül lehet, hogy még viszont látjuk valamelyik következő tervben, feltéve, hogy valamikor sikerül összehozni egyet végre...

Annál is esélyesebb a dolog, hogy ez lényegében ugye arról szólna, hogy az épület fenntartási költségek egy részét szépen áthárítanák a költségtérítésekre, tehát annyival többet tudnak számításaik szerint akkor kivonni a felsőoktatásból, pénz meg az most nagyon kell...

2011. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kicsit megkönnyebbültem, de kitudja még mi lesz.

Bár utoljára most azt hallottam, hogy ha megváltoztatják a felvételi rendszert akkor csökkentik a ponthatárokat valamennyivel és csak a hátrányos helyzetűek kerülnek be elsőként államilag támogatottra? Meg, hogy több iskolát beakarnak ugye zárni de ez mellett a megmaradt iskolák karait bővítik meg a kollégiumok számát? Ez igaz lehet?

2011. aug. 8. 00:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez hazugság!
2011. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezt a ponhtatárok csökkentésével miért csak a hátrányos helyzetűek kerülnének be első helyre, nem is értem, mi akar lenni, de egetverő blődségnek hangzik.

Arról volt szó, hogy egyetemeket összevonnak (szintén semmi kézzelfogható eddig a bedobott ötleten kívül), talán mellé még azt is mondták, hogy cserébe bővítenek koleszokat, de az szinte tuti, hogy ha még be is zárnának intézményeket (aminek azért egyelőre még semmi erre mutató értékelhető dolog nem volt az ötletbörzén kívül), akkor sem a koleszok lesznek azok, amikre itt költeni fognak.


szóval mindkettőre nem

2011. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!