Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A felsőoktatás finanszírozását...

A felsőoktatás finanszírozását hogyan kellene megváltoztatni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Legyen ingyenes,de csupán színötössel és pszichikai vizsgálat után lehessen bejutni.

Fizetőst nem engednék,aki fizetni akar,menjen külföldre.

Sokkal kevesebb diplomás lenne,az igaz,de legalább rendesen meg lehetne fizetni őket,ráadásul tényleges megbecsülést is kapnának.

2010. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért keljen pszichikai alkalmasság?
2010. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Azért,hogy az ovónéni ne rugdossa a kölköket,mert alkoholista 30 éve

A tanárnéni ne üvöltözzön ,mert nem bírja idegileg,a tanárbácsi ne akarjon kisfiúkat/kislányokat simogatni

Az egyetemista évfolyamtársakat lövöldözni

A gyárigazgató meg ne legyen egy vadbarom...és még folytathatnám a sort....

2010. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Drága első válaszoló!

A csupa ötös álmoddal menj máshova

2010. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Te barom,egyelőre az óvónéniket rugdossák a cigó szülők,nem fordítva. Tanárnénik,tanárbácsik,meg gyakorlatilag egyre jobban elfogynak,mert olyan a bölcsészképzés, és olyan a tanári fizu.Szerinted az orvostanhallgatók miért akarnak kimenni külföldre?mert olyan jó aza 92ezer nettó?Szerinted az ötös csak a felkészültségen múlik?

Sokszor a tanár pillanatnyi hangulatán.Ha járnál egyetemre tudhatnád,hogy vannak tanárok,akiknél kizárt,hogy 3-asnál jobb legyél,ha mindent tudsz akkor se(persze olyan is aki egyest nem ad)A jó finanszírozás miatt tömegével képeznek médiakommunikációsokat,asszirológusokat,közgazdászokat.Míg a mérnökhiányra panaszkodók nem veszik észre,hogy itthon egy jól menő zöldséges többet keres mint egy pályakezdő mérnök,aki sokszor a gyakorlat hiánya miatt nem tud elhelyezkedni vagy felesleges nyelvvizsgákhoz kötik a diplomáját,miközben a 20éve mérnök már csak oroszul ggügyög.Jah és a nyelvvizsgákat írnak elő olyan sszakokra,mint óvónő,erdészmérnök,matektanár.És hát tudjuk,hogy egy nyelvvizsga sok munkában felesleges kritérium és persze nem olcsó mulatság.

2010. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a fizetést úgy kellene megoldani, hogy az elvesztett kreditek után számolják a tandíjat. Például ha valaki felvesz 30 kreditet, de csak 25-öt teljesít, akkor az elvesztett 5 kredit után 5×5000 forintot fizet (ez az ár mondjuk szakonként változna). Így mindenki fizetne, de aki tanul, az minimálisat, aki meg nem, az rendesen.


Természetesen megmaradnának az UV díjjak, de ráférne egy kis átszervezés az ösztöndíj jogosultságok vizsgálatára, mert van akinek járna, de nem kap, mások meg nem szorulnak rá, mégis megkapják.

2010. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te 51 IQ-s!


Na látod,akinek a szövegértés nem megy,az mit keres az egyetemen?

Mint írtam bekerülni csak azt,aki odavaló,sőt egy pszicho teszt mellé,mert az olyan vadbarmok mint te,mondjuk tanárnak nagyon nem alkalmasak.Persze aki bukdácsol,meg bizonyos szintet nem hoz,azt kivágni.

Egyébként csak mellékesen az én fiamat(is)rugdosta az óvónő,sőt a legtöbb tanárról is megvan a vélemény(nem csak nekem).Ja a cigányok meg csupán megteszik azt,amiről mi csak álmodozunk.

Aki meg művelt akar lenni,annak meg bizony elkel az a nyelvtudás,ha meg nem tetszik,hogy tanulni kell,lehet menni dolgozni...

2010. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Aki meg művelt akar lenni,annak meg bizony elkel az a nyelvtudás,ha meg nem tetszik,hogy tanulni kell,lehet menni dolgozni..."

Ki mondta Neked,hogy az egyetem műveltséget ad?Szerintem szaktudást.Szanyi Tibor is nyelveket beszélő doktor,de ettől még kőbunkó.Nem attól lesz jó szakember egy matektanár,faipari mérnök,laboráns,fogorvos,szociológus hogy több nyelven beszél vagyis attól ,hogy valaki szerez x-szel több nyelvvizsgát,még lehet balfsz szakmailag.Másrészt a műveltség nem egyenlő nyelvtudás,hiszen ezek szerint az egy nyelven se beszélő angol mérnök kevesebb,mint a két nyelvű magyar?Évekkel ezelőtt diplomázott gyakorlott oroszt is elfelejtő mérnök még mindig többet ér,mint egy angolul perfekt frissdiplomás.

2010. ápr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szokás szerint a vízfejeket és a felesleges szakokat kellene megszűntetni. minden tiszteletem Lőrincz Lászlóé de mi a frásznak kell magyarországon mongol szak? és tengerbiológus? és még sorolhatnánk. sok kamu szak, ami csak a pénzt viszi. évi 20-30 embert képeznek sok olyan nyelvi szakon, amire nincs semmi igény, de legalábbis nem ennyi. közgázosból is túlkínálat van. a képzést a mindenkori valós igényekhez kellene igazítani, és több fiatalt nyomni a nemlétező szakmunkásképzőkbe. továbbá szigorítani a szabályokat, hogy ne lehessen büfé szakokat is 10-20 évig végezni. pluszban én lehet a pályaelhagyókat is büntetném valamilyen formában. (pl ha nem a végzett szakmájában dolgozik, akkor X ezer ftot befizet, ennek nem kellene soknak lennie, pár ezer havonta, de sok kicsi...)
2010. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó ez a rendszer így ahogy van, mert másképp meg csak azok tanulhatnának akiknek van "káderük"


El ne higyje már bárki is, hogy például egy tanár a kollégája gyerekének rossz jegyet adjon pl egyest, ha nem tud valamit..


Amikor én jártam még általánosba, akkor nem volt még ilyen hogy fizetős felsőoktatás, de érdekesmód a kocsmáros gyerekei mindíg jó jegyeket kaptak még akkor is ha egész héten be se jártak suliba, pedig túrót sem tudtak..


A Biológia tanár fia is velünk egy osztályba járt, az anyja meg valamiylen rokona volt az iskolaigazgatónak..


Még szép hogy szinte minden tárgyból kitünő volt a gyerek..

2010. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!