Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van értelme Bajnainak bevezetn...

Van értelme Bajnainak bevezetni az 1 éves GYED-et?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mire érvényesülne, addigra valószínű le lesznek váltva. Mert azt mondják, hogy a már megfogant gyerekekre még a régi, 2 éves GYED fog vonatkozni. Szóval, ha mondjuk májusban megfogan egy gyerek, akkor az 2010 februárban megszületik és 2011 februárban lesz 1 éves és ekkor telne le a Bajnai féle GYED. De addigra már több mint valószínű, hogy a Fidesz lesz hatalmon és ők úgyis leszavazzák. Vagy nem jól gondolom?

Azért is érdekel, mert gyereket tervezek, de én 1 éves korában tuti nem tudok visszamenni dolgozni, mert 6- ra kell járnom. És melyik bölcsi nyit ki 6 előtt?


2009. ápr. 14. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
navíság azt gondolni, hogy a következő kormány majd jól eltörli. nem véletlenül nem nyilatkozik semmi konkrétat a jobboldal...
2009. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Megint adtunk a sz*rnak egy pofont, ha lehet így mondani. Ugyanis az, amit Bajnai tervez, félintézkedés, megint kapkodnak, nincs semmi tervezés, csak ugrás egy medencébe, aminek nem ismerjük a mélységét...

Oké, rendben van, legyen egy év a GYED, és két év a GYES, nyugaton is így van (sőt, a leginkább jóléti államokban, pl. Svédországban összesen 300 nap, tehát még egy év sincs). Ámde: Nyugaton vannak bölcsődék, óvodák, nincs várólista, és a bébiszitter-hálózat is jobban ki van építve, mint itthon. Magyarországon pár éve a "gyerekszám csökkenésére" hivatkozva rengeteg óvodát, bölcsődét bezártak, mert "nem volt rentábilis a fenntartása". Ezeket vajon újra megnyitják? Szerintem nem, de ez csak egy vélemény...

Nos, addig, míg az anyuka nem tudja a gyereket bölcsibe vagy oviba vinni, és a munkahelyek saccra 90%-a nem utasítja vissza őket a munkakeresésnél éppen a gyerekre hivatkozva, addig ne várjanak csodát ettől az alapból jó intézkedéstől. Így, ahogy én nézem, tényleg feleslegesen nyirbálják meg ezeket a támogatásokat, mert foganatja nem lesz, és csak azt érik el, hogy a gyerekszám még inkább visszaesik, mert a párok egyszerűen nem mernek majd gyereket vállalni. Nagyon szomorú, de azt vettem észre, hogy ezen az országon már a legjobb intézkedések sem segítenek, mert valaki ott fenn mindig elqúr valamit...

2009. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én ettől függetlenül bevállalom a gyerket, ez lenne a második. Ha leszavazza a Fidesz, ha nem. Mert az első gyerekkel is az a gondom, hogy nem tudom bölcsibe adni. Nem azért mert nincs férőhely, hanem mert korán kéne mennem dolgozni és más nem ér rá a családból. És köszönhetően a magas nyugdíjkorhatárnak, arra még várhatok, hogy a nagyik nyugdíjba menjenek. Ha meg bébiszittert fogadnék, akkor olyan, mintha nem is keresnék. Szóval szülök még egyet és addigis itthon lehetek az elsővel. Hogy utána mi lesz azt nem tudom, mert több gyereket nem akarok. Valószínűleg munkahelyet kell váltanom, ha sikerül.
2009. ápr. 14. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Muszáj bevezetnie,mert egyből nem csinálhat popót a szájából.Hogy hosszútávú lesz-e az más kérdés,sok összetevős kérdés.
2009. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Bajnai több milliárdot sikkasztott az ország pénzéből,lenyúlta a libások pénzét is.Ez az ember 1 nagy nulla.Köztörvényes bűnöző lesz a miniszterelnökünk.És mi tűrjük.Ennyit Magyarországról.Megérdemeljük a sorsunk.
2009. ápr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Azért az talán túlzás,hogy tűrjük! De ebbe a cserébe nem volt beleszólásunk,pontosan ezért tüntettek ma is előrehozott választásért. Igaz azt nem tudom mi változna,ha a másik oldal kerülne hatalomra. Egyik kutya,másik eb...
2009. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Muszáj bevezetnie,mert egyből nem csinálhat popót a szájából."


azt már megtette, amikor korábban megválasztották. csak ügye rövid a népek emlékezete...

2009. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na hogy leszavaztatok bajnaiért.Küldjetek neki pénzt a ciprusi off-shore cégéhez.Megérdemli.
2009. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ez az egész figyelemelterelés, a háttérben meg folyik a vízkészlet és a termőföld kiárusítása...
2009. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!