Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól fogják bevezetni az...

Mikortól fogják bevezetni az új rendeletet, miszerint 360nap kell a GYED-hez? Illetve a dátumot a szüléstől nézik vagy, mikor lejár a tgyás? Én júniusban fogok szülni és ha minden igaz decembertől kapnám a gyedet. Bele fogok esni?

Figyelt kérdés
Most végeztem a főiskolán és szeptember 8-a óta dolgozok. Sehogy nem lesz meg az egy év! :( Bele fogok esni az új rendeletbe?
2009. febr. 18. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem tudjuk, hogy mikortól és milyen feltételekkel vezetik be, addig sajnos minden csak találgatás. Az biztos, hogy a szülés napja számít, illetve az, hogy akkor milyen szabályok vannak érvényben. Visszamenőleges hatályú biztos nem lesz. Annak idején a Bokros csomag megszorításait is türelmi idővel vezették be, volt egy születési dátum ami után már az új szabályok voltak érvényben.
2009. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem a gyed mindig a szülés dátumától számít, ah júniusig nem vezetik be, te nem esel bele.júliustól vezetnék be, az sem érint.

sok boldogságot.

2009. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mostani szabályozás szerint, ha nappali tagozaton tanultál, az is beleszámít az időbe! Nekem is így volt, nem volt gond. Nem hiszem, hogy ehhez a kitételhez hozzányúlnának. Ha mégis, a lehető legetikátlanabb dolog lenne, mert Te annak tudatában vállaltad a babát, hogy majd nem halsz éhen 28000 forintos GYES-ből. Persze ebben az országban már semmin nem csodálkozom... Csak épp GYES jár a 14 éves cigánylánynak is, aki 6. osztályt tapossa, és soha életében nem fog dolgozni. Nem vehetnek ezzel egy kategóriába! Ha meglesz az új szabályozás, keress egy jó TB szakértőt, de szerintem nem lesz gond!
2009. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolónak

igazad van, már megint velünk dolgozzakkal lesz kiszúrva,vegyék el inkább a gyest.aki gyereket szeretne, azért dolgozzon is, vagy a megfelelő körülményeket miből kívánják előteremteni?

ja, persze a segélyekből

:(

ez a szomorú

2009. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!