Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Százszoros túljelentkezés...

Százszoros túljelentkezés utcaseprőnek, avagy mikor jön létre az egymillió új munkahely?

Figyelt kérdés

[link]


Engem igencsak megdöbbentett ez a cikk, különösen az, hogy a jelentkezők 10%-a főiskolai vagy egyetemi végzettségű.


Alapvetően egyetértek azzal, hogy segély helyett munkából éljenek az emberek, de munkalehetőség hiányában ez jelenleg nem kivitelezhető. El tudom képzelni, milyen megalázó egy diplomás számára ilyen pozícióra jelentkezni. Biztos vagyok benne, hogy ez már sok ember számára a végső kilátástalanságból adódik. És ami a legszomorúbb, hogy ez a százszoros túlejelentkezés 10 álláshelyre a fővárosban történik, vidéken pedig ennél sokkal rosszabb a helyzet.


Van esély arra, hogy a kormány 2014-ig növelni tudja a foglalkoztatást? Foglalkoztatás alatt pedig nem a minimálbérnél kisebb jövedelmet biztosító közmunkákra gondolok. Mert ha ez nem változik, vagyis nem jönnek létre új munkahelyek, akkor valószínűsíthetően itt az eddiginél is jóval nagyobb társadalmi- és gazdasági válság jön létre.


2011. aug. 19. 10:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

11:10

>> többet keresnek, mint egy kezdő orvos.


Az utcaseprő legalább sepri az utcát. A kezdő orvos se nem gyógyít és utcát sem seper. Az ingyenélésért akar magasabb fizetést, amit hálapénzzel pótol ki.

2011. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

Na tessék, itt az újabb jódolgában semmit nem csináló, csak másokat szidó.


Héló! Kezdő orvos nem kap hálapénzt, csak a tapasztaltabbak!


És elmondom, az ápolónők sem kapnak hálapénzt, mielőtt őket is beletenné a levesbe valaki.


Amúgy ha ennyire nem bírod az orvosokat, akkor kihez jársz, ha beteg leszel? Természetgyógyászhoz?

2011. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Drága 12:23, kérlek ne menj legközelebb a rohadt orvosokhoz, hát van képük pénzt kérni ezeknek a sarlatánoknak?!
2011. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért abban van igazság, hogy néha olyan téves diagnózisokat állítanak fel, hogy hihetetlen. De lehet mondani a pár évvel ezelőtti osztálytársamnak, hogy az orvosokat akkor is tisztelje, mert a törött kezére az orvos nevetve megjegyezte, hogy biztos csak színlel és nem akar suliba menni, majd rosszul forrtak össze a csontjai..

És nem egyedi eset az sem, hogy a tisztelt orvosok úgy beszélnek a beteggel, mint 1 darab sz*rral.

2011. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyugi nem kell felkapni a vizet. Csak azt kérem, ami jár nekem. Le a kalappal a munkáját végző orvos előtt ? Hát a munkáját végző könyvkötő előtt nem ?


> ha ennyire nem bírod az orvosokat...


Miért ne bírnám ? Ha beteg vagyok, orvoshoz megyek. Csak annyit várok el, hogy csinálja azt, amiért fizetik. Van aki csinálja, van aki csinálná, ha tudná és van aki meg sem próbálja. Nos, ha azt a csőszerelőt kirúgják, aki meg sem próbálja megjavítani azt, amiért kihívták, akkor azt az orvost miért "takargatják", aki túl gyakran "okoz" kárt ? Talán, mert működik a maffia - korházigazgató elvtárs is Kádár alatt végzett pártalapon és azóta is szennyezi a közéletet ?

2011. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!