Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aláírod a Jobbik népi kezdemén...

Aláírod a Jobbik népi kezdeményezését devizahitel témakörben?

Figyelt kérdés
"Egyetértek azzal, hogy történjen meg a devizahitelek forintosítása a felvételkori frank árfolyamon, és ennek terhét a bankszektor viselje"
2011. szept. 1. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:

Nem hibás, hanem buta. Halat akkor sem eszünk két pofára, ha mindenki azt mondja, hogy nincs benne szálka. Mert attól még, hogy a Jüózsinak nem volt, az enyémben igenis LEHET szálka.


Nem, nem írnám alá. És szánalmasnak tartom. A Jobbik iszonyúan kihasználja a kisembereket. Azok csak azt fogják látni, hogy nem jött össze a dolog, mert a gonosz Fidesz nem engedte, jól megszabazzák a jobbikot, hogy kormányra kerüljön, aztán nagyot néznek, amikor kiderül, hogy kormányon sem fogja megcsinálni, mert NEM LEHET megcsinálni ezt. De sebaj, legalább a képviselők alaposan megszedik magukat.

2011. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:

12:34


Na jólvan, az idiótaságodat most már nem nézhetem tovább tétlenül. Az emberek fejéhez senki nem szorított pisztolyt, hogy már pedig neked most(!) kell venned új autót, új házat, új plazmatévét, stb...Ki nem sz.rja le, hogy a csapból is az folyt? Ha van olyan buta az ember, hogy megbízik a bankokban, bedől a reklámoknak, és arra nem veszi a fáradtságot, hogy egy pénzügyi szakemberrel konzultál, akkor egye meg, amit megfőzött magának.

Én faterom 15 évig gyűjtött kertes házra, addig garzonban laktunk. Egész kiskoromban nélkülöznöm kellett, de most van egy biztos, jelzálog és hitel nélküli fedél a fejem fölött.

Most sorra hívja mindenki a tanácsadó cégeket, hogy tegyék rendbe az elb.szarintott helyzetüket. Én azt mondom helyes. Csak éppen késő bánat. De hát mindig lesznek olyanok, akik csak saját kárukon tudnak tanulni, másokén nem. Illetve hát még eszük sincs.

2011. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:

,,Bocs, de azért ez valamennyire jogos. Nehogymár az árfolyamkockázat 100%-át kelljen magáravállalnia annak, aki a hitelt veszi fel. Szerintem 50-50 lenne az igazságos."


Egy dolog ami (maga szerint) igazsagos es egy masik amit alairt egy szerzodesben a bankal szemben.

2011. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:

12:42 - Értem én, tehát akkor én nem vagyok hibás, ha eladok neked egy autót, amiről tudom, hogy komoly bajok vannak vele, valószínűleg életveszélyes, de letagadom, szépen lemosom, kitakarítom, hogy csillogjon, te meg megveszed, elviszed, a szerpentinen észreveszed, hogy nincs fékhatás, és a szakadékban felrobbanó autóban meghalsz.


Csakis te voltál a hibás.

2011. szept. 1. 12:49
 25/61 anonim ***** válasza:

Nem, nem érted, látszik a példádon is, de majd én elmagyarázom :)


Először is. Hülye lennék egy olyan használt autót venni, aminek nincsen forgalmija, és érvényes műszaki vizsgája.

Másodszor. Miután vettem egy használt autót, első dolgom, hogy betolom egy műhelybe, és átvizsgáltatom, mert még a leghülyébb ember is tudja, hogy sógorral óccsó levizsgáztatni a kocsit úgy, hogy nincs túl jó állapotban. Tehát mindenek előtt megbizonyosodok róla, hogy biztonságos-e.

Harmadszor. A napi első elindulásnál ellenőrizni kell a guminyomást, a lámpákat, a féket. Mivel ez szabály, ha ennek nem teszek eleget, egyértelmű, hogy én vagyok a hibás, ha csak út közben jövök rá, hogy nincs fékhatás. Egyébként meg hogy gondolod, hogy nem veszem észre rögtön az utcában, hogy nem fékez le a kocsi az első kereszteződésnél? :D


Na kérlek szépen ugyanennyire nyilvánvaló volt az is, hogy az árfolyam feljebb mehet. A sok buta ember megrészegült az olcsó ajánlattól, és a keze az aláírásnál sokkal gyorsabban járt, mint az agya.

2011. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, ez olyan, mint ha bemégy a Gundelbe, jól megebédelsz, aztán közlöd, hogy te csak fele annyit szeretnél fizetni, mert nem gondoltad, hogy itt ilyen drága az ebéd... Hiszen máshol a feléből is meg lehet ebédelni..."


Igen, csak a Gundel tulajai nem reklámozzák magukat, hogy náluk a legolcsóbb a hagymásmártással töltött sertéshús, miközben sokkal drágább, mint máshol.

Itt arról van szó, hogy van egy rakás bank, akik kihasználták a pénzügyi nehézségekkel küzdő és mindemellett naiv magyar embereket, akik bedőltek nekik és most szenvednek miattuk.

De én erre azt mondom, hogy egy nép vagyunk, egy család és kutya kötelességünk kiállni egymás mellett (főleg az elesetteinkért és a könnyen átverhetőekért), mert csak így juthatunk előrébb és így emelkedhetünk felül a problémáinkon.

És legyen akármilyen banknak is az érdeke, én nem fogom cserbenhagyni a népemet és nem fogom megtaposni azokat, akik hátramaradtak közülük. Pont ez a hozzáállás hiányzik manapság, ezért vagyunk itt, ahol vagyunk. Más népek tagjai egymást segítve élnek, mi pedig leköpködjük a lent lévőinket.

Nővérem Torontoban él és mikor járt állami nyelvoktatásra, hogy angolul tanuljon, rengeteg nép tagjával összefutott. Amikor megtudták, hogy magyar, mindig csak a fejüket csóválták és megkérdezték tőle, hogy miért látni azt, hogy amikor két magyar külföldön megtudja egymásról, hogy magyar, akkor próbálják minél messzebb elkerülni a másikat, néhányan még keresztbe is tesznek. Ezt tapasztalták rólunk az indiaiak és törökök. Nővérem nagyon csalódott volt, hogy szinte kivétel nélkül ez a véleménye rólunk mindenkinek és nem győzött szégyenkezni. A görögök és az izlandiak egymásért küzdve harcoltak a világ ellen. Mi egymás ellen harcolunk azért, hogy meg tudjunk felelni a bankoknak.

Itt is egymás marása megy ahelyett, hogy erőinket azok ellen fordítanánk, akik ilyen nyomorban tartanak minket. De nem, a magyar csak a másik magyar torkát harapja és akkor elégedett, ha egy másik magyarral kicseszhet.

Én nem értem, hogy ez honnan jön és miért van jelen, fogalmam sincs. De ha ez megy továbbra is, kimegyek nővérem után, mert nekem ebből nagyon elegem van.

2011. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:

birom amikor teljesen eletszerutlen peldakkal jonnek az emberek igazuk bizonygatasara

helytallobb lenne ha valaszthatnal egy kinai es egy japan motor kozott, koztudott, hogy a kinai barmikor tonkremehet es bizony penztarca banja, vagy egy megbizhato japan motor amibe csak tankolni kell ugymond.

szoval akkor kinek a hibaja ha kinait vesz japan helyett?

2011. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:03


Jó lenne, ha mindenki így gondolkodna mint Te, talán akkor nem ezt gondolnák rólunk külföldön! Köszönöm, hogy vagy!

2011. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

Ezek az éttermes példák nagyon jók :) Itt szó nincs étlap kicseréléséről. A devizahitelesek étlapján a mai napig ugyanaz a tőkeösszeg szerepel, mint felvételkor: pl. 210 CHF.

Ha bemegyek egy étterembe, ahova ki van írva, hogy a lazac 4000 Ft, de az étterem CHF-ben számol, akkor nem fogok azon meglepődni, hogy a pincér végül 7200 Ft-ot kér el, mert lehet az fedezi az x CHF-et...

Ismét mondom: itt az a kérdés, hogy a bankok mennyire fedezték a hiteleiket CHF-ből. Mennyire realizálódik náluk is az árfolyamváltozás. Ha a hitelező banknak van 50.000.000 CHF-es hitelállománya, akkor érthető, hogy az árfolyamváltozás rá is hat. Azonban itt én sokkal inkább extra profitot sejtek, és valójában az ügyleteknek nincs is CHF fedezete, simán forint van CHF-re számolva. És csak az elszámolás történik CHF-ben...

2011. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
40%

"van egy rakás bank, akik kihasználták a pénzügyi nehézségekkel küzdő és mindemellett naiv magyar embereket,"


KIHASZNÁLTÁK??? Mi a franccal? Hogyan?


Tán nem mondták meg nekik, hogy az árfolyam változhat? Dehogynem.


Nem mondták meg, hogy magasabb árfolyamnál nő a törlesztőrészlet? Dehogynem.


Nem lehetett volna a kisebb kockázatú forinthitelt választani? Dehogynem.


Persze, hogy a bank a frankhitelt próbálja eladni neked, hiszen neki az az érdeke. Neked meg az, hogy GONDOLKOZZ.


Ismétlem, SENKI nem kényszerítette ezeket az embereket, hogy frankhitelt vegyenek fel. Saját döntésük volt. Jobban akartak járni, mint a forinthitellel. (Egy darabig jobban is jártak.)


Igen, SAJNÁLOM ŐKET, hogy nem jól sült el a dolog. Már jónéhányszor, több helyen is leírtam azt is, hogy egyetértek azzal, hogy átütemezzék a hitelüket, hogy halasztást kapjanak, hogy kisebb legyen a törlesztőrészletük. De azzal nem értek egyet, hogy engedjék el nekik.


Amikor ALÁÍRTÁK a hitelszerződést (mert ugye aláírták???) akkor egyáltalán ELOLVASTÁK, hogy mit írnak alá? Vagy csak örültek, hogy "jaj milyen olcsó hitel, ebből többet is kérek" - mert ez nem így működik. (Vagy legalábbis nem így kellene működnie.) Viszont a saját felelőtlenségüket ne mással akarják megfizettetni!


Pedro

2011. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!