Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aláírod a Jobbik népi kezdemén...

Aláírod a Jobbik népi kezdeményezését devizahitel témakörben?

Figyelt kérdés
"Egyetértek azzal, hogy történjen meg a devizahitelek forintosítása a felvételkori frank árfolyamon, és ennek terhét a bankszektor viselje"
2011. szept. 1. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
50%

Mi az hogy AKARATA ELLENÉRE?????????


Ki a francot ugrattak bele egy hitelbe úgy, hogy nem akarta? Azonnal jelentsétek fel azt, aki ilyet csinált! Ez bűncselekmény lenne.


Ma Magyarországon KIZÁRÓLAG jogilag nagykorú, BESZÁMÍTHATÓ (tehát nem szellemi fogyatékos), saját jövedelemmel, vagy járandósággal rendelkező emberek vehetnek fel hitelt.


Ezek az emberek tehát épeszűek voltak a hitelfelvétel idején - lehet, hogy azóta már belediliztek, de akkor PONTOSAN TUDTÁK, tudhatták, hogy milyen kockázattal jár a dolog. Mégis beleugrottak, mert úgy gondolták, milyen jó buli alacsony törlesztőrészletet fizetni, bezzeg a hülye forint hitelesek meg kétszer annyit fizetnek. - Passz, nem jött össze, ez van.


De ne etessük már egymást, hogy szegények ebben aztán teljesen ártatlanok, csak a gonosz bankok akarják kiforgatni őket. Jobban akartak járni, mint a stabilabb forint hitellel. Nem sikerült.


Pedro

2011. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
79%

A hülye jobbiknak max. a halálos ítéletét írnám alá.


Ha nem ez a féltökű banda kezdeményezné esetleg átgondolnám...

2011. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
52%
ritkán értek pedroval egyet de most teljes mértékben
2011. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2011. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

ma 13:35

Már jónéhányszor, több helyen is leírtam azt is, hogy egyetértek azzal, hogy átütemezzék a hitelüket, hogy halasztást kapjanak, hogy kisebb legyen a törlesztőrészletük. De azzal nem értek egyet, hogy engedjék el nekik.


Na látod, ha értelmeznéd ezt a javaslatot rá jönnél, hogy a Jobbik is ezt akarja. Jobbik is azt állítja ennek a válságnak 3 felelőse van: Bank, állam, hitelt felvevő. Bank, mert nem tájékoztatta ügyfeleit elég körül tekintően és csak az ügyfeleinek az extra profitja érdekelte. Ezt már a bíróság is kimondta azzal együtt, hogy etikátlanul és jogtalanul jártak el.

Vannak olyan autó szalonok melyek csak a deviza hiteles autóvásárlásra adtak kedvezményeket. Mikor megtudták Ft alapú hitelben (nem volt) vagy készpénzben fizetnének, akkor már olyan kb. 500. 000 Ft-tal kevesebb felszereltségű autó került ugyan annyiba, vagy 1 millióval többe került a gépjármű.

Egy kollégám most visszaszerette volna fizetni a még 1 évig hátra levő felvet 1,5 Ft-os hitelét. Válasz az volt. Szerződés módosításért 1 millió Ft-ot kéne neki leperkálni.

Állami is hibás, mert nem támogatta, sőt népszerűsítette, hogy az önkormányzatai és ő maga is külföldi deviza hiteleket vett fel. Sokszor ez volt a hivatkozási alap a bankoknál.

Illetve az a deviza hiteles ki felvette és nem volt elég körül tekintő.


Amikor ALÁÍRTÁK a hitelszerződést (mert ugye aláírták???) akkor egyáltalán ELOLVASTÁK, hogy mit írnak alá? Vagy csak örültek, hogy "jaj milyen olcsó hitel, ebből többet is kérek" - mert ez nem így működik. (Vagy legalábbis nem így kellene működnie.) Viszont a saját felelőtlenségüket ne mással akarják megfizettetni!

Mint tudod nem csak az ő felelősségük. Amennyiben el is olvasták nem biztos, hogy jó szövegértők és meglátják a jogi dolgokat. Tudod az érettségit nem mindenki teszi le és sokan ott csak éppen kettessel csúsznak át. Ami még kiváló fogalmazó kézségük, tanári jó szív, illetve szerencse eredménye is lehet.

Hivatalos tanácsadóhoz forduljon az ember. Ilyet mi ritkán teszünk, pénz be kerül teszünk, felnőttek vagyunk mi tudjuk a legjobban mit akarunk. Magyarság legnagyobb gyengéje a büszkeség, makacssága és a hiszékenysége. A bankok ezen tulajdonságainkat használták ki. Hányan járnak kuruzslókhoz, jósokhoz? Hisznek az asztrológiában? Tel is tele vele a tv, rádió, újság. Mind ez ezért van. Nekem is van hitelem. Vállalkozásra vettem fel szerencsére jól működik a könyvesboltom. Innen is látom, hogy mennyi ostoba kuruzsló könyvet vesznek az emberek. hiába mondom szinte minden ilyen vásárlómnak, hogy szerintem hülyeség ez a téma. Mosolyognak rajtam és még több borra valót kapok tőlük, mint más vásárlóimtól, mert látták rajtam, hogy őszinte vagyok velük.

2011. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
50%

13:51 vagyok. Kérdező, érintett vagyok, van devizahitelem, lakásra. A legutóbbi törlesztőm 85%-kal volt magasabb, mint amikor felvettem. Pontosan tudom, miről van szó.

Csak azt is tudom, hogy ésszel is lehet ezt csinálni, és minél jobban bebiztosítani magunkat.

2011. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy kényszer a hitel felvételhez, ha 100.000 Ft-ból normális városi lakást akarsz venni mit nem kell felújítani akkor az 10 milliónál kezdődik. Az majd ne évnyi kereset úgy hogy nem eszik semmit. Amennyiben a szülőknél nem élhet kell fizetni a bérleti díjat + számlákat+ az egyéb szükséges ellátmányt. Ráadásul az ingatlan árak folyamatosan növekednek. 90-es évek elején 200.000-ért lehetett vidéki csinos kertes parasztházat venni. 50-szeresére emelkedtek az ingatlan árak. Átlag fizetések pedig a 15-szőrösére emelkedtek. Ez a fizetési és ár közötti ollónak az eredménye az, hogy az emberek hitelekbe kényszerültek. Ráadásul az állam, a bankok hasznot húzott ebből. Az építőipar hiteleket vett fel, hogy építse az új építésű panelokat, az építőipar az eladott ingatlanokból profitált, abból adózót az államnak. A bank pedig kapja a törlesztő részletet a hitelezők után és most, hogy bedőlt még az épített lakásokhoz is hozzájut. Aki autó miatt vette fel hiteleket az valószínűleg a gépjárműt tette meg fedezetül. Aki pedig volt olyan hülye ki lakáshitelét nem lakás vásárlásra vette fel azt nem sajnálom, de ha lakásra vette fel, akkor igen.

Ami azt illeti mért nem forint hitelt vett fel. Ugyan már mindenki tudja, hogy mit a multiban olcsóbban veszünk árut az nem feltétlenül ugyan olyan tisztességes, mintha a hentesnél venném. Több munkahelyet teszek vele tönkre, többet adózik a több kicsi hentes, mint a multi, mert adókedvezményei nincsenek. Mégis ott vásárolunk, pedig tönkretesszük a hentes üzletét és beállítsuk evvel abba a munkakereső sorba miben vagyunk, ha pedig a multinál talál munkára, akkor tőlünk veszel egy munkalehetőséget ahelyett, hogy adna.

2011. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
31%

"ennek a válságnak 3 felelőse van: Bank, állam, hitelt felvevő. Bank, mert nem tájékoztatta ügyfeleit elég körül tekintően "


Amikor aláíratják a szerződést, azt ELÉD TESZIK, és azt mondják: "Tessék elolvasni, és aláírni." Valamint a lap alján, ahol aláírod, szerepel az a mondat, amelyben nyilatkozol, hogy ELOVASTAD, és MEGÉRTETTED. Ha nem így volt, akkor nem kellett volna aláírni.


"Vannak olyan autó szalonok melyek csak a deviza hiteles autóvásárlásra adtak kedvezményeket."

Egy kereskedő (tulajdonos) arra ad kedvezményt, amire akar. Nem mondom, hogy etikus dolog volt ezt így kettéválasztani, de jogszerű.


"Egy kollégám most visszaszerette volna fizetni a még 1 évig hátra levő felvet 1,5 Ft-os hitelét. Válasz az volt. Szerződés módosításért 1 millió Ft-ot kéne neki leperkálni."

Jogtalan, ezt a bankot simán fel lehet (és kell is) jelenteni a PSZÁF-nál.


"Állami is hibás, mert nem támogatta, sőt népszerűsítette, hogy az önkormányzatai és ő maga is külföldi deviza hiteleket vett fel."

Igen, és fizeti a hitelt az állam is. Sajnos a mi adónkból.


"Mint tudod nem csak az ő felelősségük."

KI HOZTA A DÖNTÉST???


"Amennyiben el is olvasták nem biztos, hogy jó szövegértők és meglátják a jogi dolgokat."

A hitelszerződést NEM KELL helyben aláírni. El lehet vinni, és meg lehet tárgyalni sógorral, szomszéddal, a plébánossal, egyéb írástudóval - ha már a családban nincs olyan.


"Hivatalos tanácsadóhoz forduljon az ember. Ilyet mi ritkán teszünk, pénz be kerül"

ANNYI tanács, hogy "nem jó az a frankhitel, nagyon kockázatos" még NEM KERÜL PÉNZBE. És nem is kell hozzá hivatalos pénzügyi tanácsadó. Ennyit józan paraszti ésszel el lehet dönteni.


"felnőttek vagyunk mi tudjuk a legjobban mit akarunk. Magyarság legnagyobb gyengéje a büszkeség, makacssága és a hiszékenysége."

Nos... akkor most miről is beszélünk? Szóval SENKI ne mondja meg, mert mi olyan k.rva okosak vagyunk?


Mellesleg igen régóta létezik az adósságrendező hitel. Ennek az a lényege, hogy a jelenlegi ilyen-olyan hiteleidet átválthatod egyetlen FORINT alapú hitelre. Nos, ezt a hitelt igen kevesen vették fel. Azaz a jó magyar ember, mikor látja, hogy egyre csak nő a frankhitel kamata, még AKKOR SEM váltja át a stabilabb forinthitelre... Vajon miért?


Pedro

2011. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 Petcon válasza:

Gondolom Kolepele és Pedro 2008 előtt már látták a leendő válságot. Illetve tudták már, hogy Görögország csőd közelbe kerül, úgyszintén az olaszok spanyolok, portugálok komoly gondokkal fognak küzdeni. Mondván "Felelőtlen déliek." Gondolták már előre, hogy a svájci frank 270-ra is kifog ugrani. A helyes megoldás az ha a "hülye, pénzügyileg analfabéta magyarnak" feje felől elvigye a bank a házat. Emberek százezreit utcára kidobva így. Az életüket teljesen tönkretéve, mert ez fogja az országot kihúzni a gazdasági válságból, illetve a közbiztonságot javítani. Ja és anno az amerikaiak is ezt a logikát követték a General Motors-nál igaz!? Véletlenül se mentették meg a csődtől, hogy a recesszió miatt a válság ne mélyüljön tovább.


Hozzáteszem szerintem is sokan voltak akik felelőtlenül vették fel a hitelt.

2011. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!