Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha te lennél az ország vezetőj...

Ha te lennél az ország vezetője, hogy teremtenél jólétet Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 09:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én mit csinálnék?

Megkeresném azt, aki többre képes és többet tud, mint én...

Bevallom, egyik előttem szólóval sem értek egyet, de nem ítélhetem el őket, míg jobb megoldást javasolni nem tudok.

2011. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Erre van 1 nagyon valósághű játék (az a neve hogy Europa Universails 3 ) ezzel a témával foglalkozik . szerintem nagyon hasznos :) Ugyebár mindenki tudja hogy az államnak van 1 havi jövedelme :D (csak hogy tisztázzuk) nos (alap elmélet :D mondjuk te kapsz 100 Ft-ot eszt be kell osztanod hogy vehess valamit , mondjuk fogpiszkálót és zsepkendőt :D

(minden dolog 1 Ft) te akarsz venni 50-50 pogpiszkát és pzs-t akkor ugye marad 0 forintod (vagy ha jön pont 60 barátod és mindnek kell pogpiszka akkor ugye 60 vat fogsz venni (de csak 100ft-d van tehát akkor vagy veszel 60 pogpiszkát és 40 pzs-t (de kell 50 pzs mert azst mondta muterod hogy kell! xD) akkor uyge az már 110Ft akkor ugye -10 Ft-on fogsz állni


És most hogy eszt tisztáztuk :D

Elöszzör is privatizálnák amit csak lehet (ez uyge hatalmas összeg lenne szóval hatalmas - ), aztán el kezdeném fel zárkoztatni a gazdaságot (ez ugye + bevétel)

ahoyg le hagynám gazdaságilag a közép európai országokat el kezdenék komolyabban foglalkozni az államadósággal , asztán jöhetnének apolgárok jólétet teremteni a cigány helyzetet javítani ( szerintem , igaz ez elég nonszensz dolog de sajnos saját kézből tapasztalom , hogy miylen alja nép a cigány... és én személy szerint ki telepíteném őket , mert tudom hogy más nem lehetne ezzel csinálni )

asztán törekednék egy a világszinvonalú hadsereg létrehozásán (pálda ... Svájc több mint 1,4 millió bevethető serege lenne 24 óra alatt (persze ez csak krízis esetén annyi ) asztán törekednék a magyar lakta területek visszacsatolására (biztos nagyon sokat ki hagytam e így hirtelen ,gyorsan csak le írtam röptében :)

2011. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

1.Etnikai tisztogatás

2.Kötelező munkaviszony mindenkinek

3.Nagyon szigorú büntetőtörvénykönyv a bűnözőknek

4.Minden családnak lakhatást

5.Minden külföldi tulajdon felvásárlása államosítása

6.Munkakerülőknek nincs egészségügyi ellátás

7.Ingyenes oktatás

8.Labdarúgás teljes betiltása

2011. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Miért jön ide a labdarugás ? :D nincs azza semmi gond
2011. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ide tényleg nem kapcsolódik de én annyira gyűlölöm hogy nem hagyhattam ki!
2011. szept. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon egyszerű a dolog: Magyarországot offshore adóparadicsommá kéne változtatni, egy nagyon alacsony fix összegű társasági adóval. Így az összes környező állambeli cég ide települne, és itt fizetné meg azt a kevés adót - ami azonban összességében nagyon sok. Valószínűleg távolabbi országokból is ide települnének a cégek. Ezeknek a cégeknek irodát kell bérelni, kell egy-egy helyi képviselő, szóval - bár nem itt működnek - de még munkahelyeket is teremtenének. Mi mindenképpen jól járnánk vele, nőne az adóbevétel.
2011. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A 16/16-nak tökéletesen igaza van. Itt van a közelben például Lichtenstein. Mindenki jómódban él, szeretik a nagyhercegüket, semmi másuk nincs csak egymillió postafakkjuk, iroda címük és odafizetik a minimális adójukat a külföldi cégek.

Sok kicsi bizony nagyon sokra megy. Itthon elfelejtik a régi jó közmondást, hogy szapora fillérből lesz a forint.

Ezen kívűl fütyülnék az Unióra sőt ki is lépnék,MERT CSAK KÁRÁRA VAN A MAGYAR TERMELŐKNEK. A hazai csodás adottságokat használnám ki, gyógyvizeinket, jó termőföldjeinket, a Balatont, agybéli képességeinket, termékeinket feldolgozó könnyű élelmiszer ipart például.

Az államadóságunkat már régen túl is fizettük,tovább nem fizetnék mert ami még hátra van az már csak uzsora kamat, és arra valóban minden eszközzel ügyelni fog a világbank, hogy meg is maradjunk adósnak.Az uzsora pedig már itthon is büntetendő és mindig is az volt. Akkor most hogy is állunk az uzsorásokkal? V X

2011. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Rábíznám Vonáékra, ők jó felé mennek.
2017. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!