Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Feltűnt már nektek, hogy a...

Feltűnt már nektek, hogy a magyarok egymást tépik szét olyan problémák miatt, amit tulajdonképpen nem is ők generálnak, de szűklátókörűségük miatt egymásra mutogatnak?

Figyelt kérdés

Egyszerű tény, hogy országunk elitje ezermilliárdokat tüntet el egy feneketlen pénznyelőben.

Ilyen apróságokra gondolok, mint hogy a 4-es metró eddig több pénzbe került kilométerenként, mint a Svájci Hadronütköztető, autópályák épülnek négyszer akkora költségen, mint amennyiért a gazdag nyugati országokban építik őket (ha elmentek egy kisebb faluba, ott több a kátyú, mint a normális útfelület), a multicégek lényegében szabadon szivattyúzzák ki a megtermelt profitot az országból, miközben éhbért fizetnek a náluk dolgozóknak, a KKV-k el vannak lehetetlenítve az adóterheik miatt, stb.


A magyar embernek ezek nem szúrják a szemét, helyette az a baj, hogy a "büdösprolik" nem akarnak dolgozni (nem baj, hogy nincs munkahely és amik vannak, ott is nevetséges összeget adnak ahhoz képest, amiből családot lehetne fenntartani, számlákat lehetne kifizetni, élelmet, ruhát lehetne venni), a "mocskosorvosok" elmennek külföldre, hogy rohadjanak meg, stb-stb...


Mintha nem is akarnák igazából megfogni a problémák gyökerét, helyette inkább megüti azt a másik nyomorult embert, aki ott áll tőle kartávolságra és ugyanannyira tehet a bajokról, mint ő maga, de az mindenképpen kényelmesebb, mint a kiskirályokat felakasztani, akik lényegében okozói a bajoknak.


2011. szept. 8. 08:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja és még a poén, hogy az árak kb. ott vannak, ahol Angliában, Franciaországban, Németországban, de a fizetések valahogy mindig csak ötöd-hatodannyit tesznek ki, mint a felsorolt országokban.


De ez sem baj, teljesen lényegtelen apróság, nem számít. Helyette csesztessük kicsit Molnár Ákost, aki 23 éves, most diplomázott le és csak utcaseprő lehet és az milyen snassz már és röhögjük őt ki, hogy milyen szánalmas.

2011. szept. 8. 08:16
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

na én ezért utálok itt élni már...jól megfogtad a lényeget!

"ha én megdöglök, dögöljön meg mindenki" a magyarok életszemlélete...

"nekem nem sikerül kimásznom a szarból, maradjon itt az orvos is és döngöljük együtt a szart" - ez a kedvencem...azt az pénzt, amiből a gyerek tanult, a szülei már rég befizették adóban...

"minek megy annyi ember egyetemre" jellegű felkiáltásoktól is kiszaladok a világból...azok hangoztatják ezt általában, akik jómunkásemberként végigszenvedték az életüket, aztán minden jó, mindenkinek így kéne??? talán a jobb élet reményében megy egyetemre ennyi fiatal, erre nem gondolnak?

a magyarok a nagyfokú irigységük miatt tartanak ott, ahol tartanak...

nekem még az a problémám, amit úgy igazán sokak pofájába üvöltenék, hogy nem kellene mindenkinek kinyalni a p.csáját, nyomni az orvosnak a hálapénzt, meghunyászkodni a multiknak, meg mindenkinek, aztán magában meg fortyogni...undorító...

remélem érthető volt, bár kicsit szedettvedettre sikerült :D :D

2011. szept. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól levezetted. Mi a kérdés?
2011. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez már régóta feltűnt. És már nagyon kezd elegem lenni ebből az egészből. Itthon nem nagyon találok olyan munkát ahol több pénzért dolgozok 8 órát. Most 12 órásban nyomom éjjel vagy nappal, szerencsére megtudok élni belőle, de ez túró amit keresek, és ami plusz pénz bejön a számlámra.
2011. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Én itt Magyarországon az emberek egy elég nagy részénél nem várom már el, hogy ésszerűen és logikusan gondolkozzanak...
2011. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, kérdező, nem is tudnék többet hozzáfűzni.Sajnos azt a pár embert, aki még normális, a birkák szépen sodorják magukkal a vágóhíd felé.
2011. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nos, az anyagiakon kívül még ez a mentalitás is hozzátesz ahhoz, hogy ne szeressem ezt az országot.
2011. szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Emberek, ez eddig rendben van, szerintem is jól látjátok (látjuk) az alapvető problémát. De vajon tudtok-e valamilyen megoldást is? Persze azon kívül, hogy menjünk el az országból - én nem akarok elmenni, hanem szeretnék ITT megélni tisztességes munkából.


Erre láttok-e valamilyen lehetőséget?

2011. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem, mert a magyarok sajnos megszokták, hogy a problémákat megoldják helyettük...

amúgy meg nem akarok senkit megbántani, akinek nem inge, ne vegye magára, de olyan szinten a primitív, IQ bajnok emberek vannak az országban többségben, hogy az már egész egyszerűen félelmetes...

2011. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudjátok megint csak a szokott klissévek tudok jönni. A kormányzat feladata lett volna kulturnemzetet nevelni belőlünk, ami a haza iránt érzett egészséges szeretet és hűséget nemzeti identifikációnk egyértelműsítését jelenti. Sajnos az elmúlt évek politikai pluralizmusa tépegett, formálta majd utóbbi években deformálta. Ketté szakadt az ország! Egymás ellen fordulunk politikai hovatartozástól függően! Beletaposunk egymásba, mert a politikus vezetőinktől is ezt látjuk, persze közben valaki jót nevet a szinpad mögött.
2011. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!