Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen hová tűntek a...

Tulajdonképpen hová tűntek a rendszerváltás után eladott akkor még állami cégek vételárai?

Figyelt kérdés
Mert hát az államadósság nem csökkent jelentős mértékben. :D
2011. máj. 26. 21:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%

Azok zsebébe, akiknek eladták.

amelyik még nem ment csődbe, annak kis részét visszaforgatták, a másik rész az ő nyereségük.

persze ez most így nagyon zanzásított változat, de nem fogok neked regényt írni, majd ír más úgyis :)

2011. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Reméljük.
2011. máj. 26. 21:29
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, bár bizonyos értelemben lerágott csont. Teljesen igazad van abban, hogy gyakorlatilag eladták a teljes magyar gazdaságot, mindazt, amit a magyar nép 40 év alatt létrehozott, és ennek bőven fedeznie kellett volna az akkor még jóval kisebb államadósságot. De nem csak hogy nem fedezte, de ma sokkal nagyobb az adósság mint akkor.


Ez egyrészt azért van, mert elképesztően olcsón vagy ingyen történt a privatizáció nagy része (emlékszik még valaki az egzisztenciahitelre?), másrészt meg azért, mert felelőtlenül gazdálkodott az állam, és elszórta a bevételt. Ez egy történelmi bűn.

2011. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy lerágott csont, de én sehogyan sem értem. Mindent ingyen adtak, vagy jelképes egy forintért? Akkor, hogy lehet, hogy nekem nincs ilyen cégem?
2011. máj. 26. 21:31
 5/32 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
100%
Nem voltál jókor jó helyen, és nem voltál rokon vagy üzlettárs.
2011. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

"Akkor, hogy lehet, hogy nekem nincs ilyen cégem?"


gyanítom, hogy akkor még nem is éltél...

2011. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Hát az ténylen nem voltam, de mivel mindig is szerettem volna egy céget, ha valahol árultak volna kirívóan áron alul, jelképes egy forintért, vagy ingyen valószínűleg megmaradt volna emlékeim köz. Hogy lehet, hogy sosem hallottam ilyenről?
2011. máj. 26. 21:38
 8/32 anonim ***** válasza:
Keress rá a You Toubon a Háború a nemzet ellen c. filmsorozatot,akkor majd megértesz sok mindent.
2011. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"gyanítom, hogy akkor még nem is éltél..."


Mikor? 1919. -ben? Tényleg nem.

2011. máj. 26. 21:39
 10/32 anonim ***** válasza:

Miért nem linkeled be neki?


amúgy azért nem láttad sehol, mivel a rendszerváltás előtt sem voltál olyan pozícióban, hogy ezt megengedhesd magadnak.

Itt az akkor elit is átmentette magának az állami vagyont.

így már érted, vagy szótagoljam?

2011. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!