Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyűlölik ennyire a...

Miért gyűlölik ennyire a diplomásokat Magyarországon?

Figyelt kérdés

Például, ha kimegy külföldre dolgozni, arra soha nem gondol senki, hogy olyan tapasztalatokat, módszereket hozhat haza, amit itthon még csak nem is ismernek?

Vagy, hogy minden szakot kivétel nélkül büfészaknak tartanak?

Esetleg, hogy a külföldi fizetéséből támogatja az itthon maradt szüleit, akik magyar boltokban költik el a pénzt?

Arra sem gondol senki, hogy ha kimegy külföldre, röhögve fizeti ki a képzésének költségeit, és biztos hogy soha nem is tér vissza?


2011. szept. 9. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Én nem gyűlölöm a diplomásokat, én is az vagyok.


A külföldi munkavállalás az már más kérdés. Menjen, ha akar, lelke rajta, csak ne szidja az országot, inkább meg kellene köszönni, hogy ingyen elvégezhette az egyetemet.

2011. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Én magam is diplomás vagyok, amint kezemben volt a diploma rá két hónapra már a repülőn ültem, mert kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot. Ha vissza kéne fizetnem a diplomám árát, gond nélkül visszafizetném, ugyanis nagyon jó a fizetésem. Bár amilyen szakon végeztem, avval itthon is egész szépen lehet keresni, de én mindig is külföldön akartam élni. De Magyarországot soha nem nézem le és nem is szidom, csak éppen nem otthon dolgozom.
2011. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Mert a diplomások rendszerint a legtudatlanabb rétegekből kerülnek ki. Kötözködőek agresszívak és primitívek.
2011. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%

"Arra sem gondol senki, hogy ha kimegy külföldre, röhögve fizeti ki a képzésének költségeit, és biztos hogy soha nem is tér vissza?"


Erre nem, mert még sosem fordult ilyen elő a történelem során. Mind visszatért mert rádöbbent ilyen jó élete sehol sem lehet. Viszont nekünk ezek az emberek egyszerűen nem hiányoznak. Maradjanak kint!

2011. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

"Erre nem, mert még sosem fordult ilyen elő a történelem során. Mind visszatért mert rádöbbent ilyen jó élete sehol sem lehet."


Jó élet? Magyarországon? Na ne röhögtess!! Én már 12 éve külföldön élek, és akkor sem jönnék már vissza, ha valaki térden állva könyörögne! Ugyanis nekem már itt van a családom, ide köt minden! Magyarországon a szüleimen kívül nincsenek ismerőseim, rokonaim.

2011. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azzal ha a képzést vissza kell fizetni, azt érik el, hogy csak olyanok mennek ki akik biztosak benne, hogy nem jönnek vissza soha. Viszont azok meg itthon maradnak akik visszajönnének esetleg, a kint megkeresett pénzből vállalkoznának, vagy csak szimplán a szakmai tapasztalatért mennének ki.
2011. szept. 9. 16:56
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Vagyesetleg normális fizetések lennének itthon, bár ez édes álom!


azért utálják, mert savanyú a szőlő, a nem diplomások jó része proli bunkó, a diplomások jórésze pedig nem szociális beállítottságú, de ez nem csoda, nézzük meg mi folyik itt...

2011. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Például, ha kimegy külföldre dolgozni, arra soha nem gondol senki, hogy olyan tapasztalatokat, módszereket hozhat haza, amit itthon még csak nem is ismernek?"


ezzel az a baj, hogy nincs miért hazajönniük


amúgy én nem utálom a diplomásokat, csak az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a diploma egyenlő a munkahellyel

2011. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodásmódbeli változásokra lenne szükség.

Nem arra kell gondolni, hogy ezek az ifjú palánták elhagyják az Magyarországot. (néhány palánta)

Hanem, hogy olyan jól oktató tanáraink vannak, akik által csiszolódott ifjak igenis megállják a helyüket a nagyvilágban. Akkor lenne fenséges hírünk, ha megkérdezik az újonnan jött embertől, hogy honnan származik és a válasz után - Magyarországon végeztem az egyetemet - jóleső érzés öntené el , hogy ja Magyarországon akkor megvan a telitalálatos lottóm.

A külföldön tovább dolgozó pedig büszke lehetne arra, hogy idehaza tanulhatott mert mindenhol a világban elismert ember lenne.

Ez az egész Ország érdeke is lenne. Csak másképp kell nézni a dolgokat.

...és ha már mindig az anyagiakról vitatkozunk, elhihetitek támogatóink is lennének...


Ökörköri

2011. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak diplomás megy ki külföldre? Szerintem nem.

Külföldön dolgozó-itthon dolgozó ellentét más mint a diplomás- nem diplomás.

Sok amerikai film hatására azt gondolják, egyetemista csak bulizik, piál, sportol.Természetes irigység, ő elérte azt amire neki nem volt módja (anyagilag, más családi környezet miatt), vagy nem volt szorgalma vagy nincs meg a képessége, tehetsége.

Mostanság a politika tovább gerjeszti az indulatokat a diplomások ellen.

2011. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!