Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaphatok-e valamilyen szociáli...

Kaphatok-e valamilyen szociális juttatást úgy hogy ne keljen közmunkára mennem?

Figyelt kérdés
19 vagyok és 2010-ben végeztem el az szakiskolát.Nem nem vagyok lusta csak mivel minden 3. napban megyek egy állás interjúra nem igen tudnék közmunkázni.
2011. szept. 9. 16:57
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Hát szakmával álj be takarítani.Jah megnézem ez a közmunka is csak arra lett kitalálva hogy a délelőttödet elb..szák nehogy feketén tudjanak elmenni dolgozni az emberek mert most vagy segély vagy fekete munka de nekem nincs még fekete munkám se.Plusz amit adnak hát arra nem elég hogy éhen halj nem hogy megélj belőle.Az egyik válaszolónak.Képzeld tejet egy ürgétől veszünk házi boci tejet 250Ft-ért (nem szar tesco-s tej) kenyeret meg abból sütünk amit behozunk lisztet stb.


Remélem nektek se

2011. szept. 9. 23:25
 22/30 anonim ***** válasza:
77%
Aki akar az talál munkát.. Az már más kérdés hogy olyan igényei vannak amihez nincsen meg az esze. Esetleg lejjebb kéne adni az igényeket. Írd le milyen szakmád van mert kíváncsi vagyok hogy mivel nem akarnak fel venni.
2011. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Eladói 2éves OKJ-s képzés 82%-os bizonyítvány,villanyszerelői 3éves (de 2,5 évig jártam mert 1évet fél év alatt tettem le) OKJ-s képzés 76%-os bizonyitvány,És ebben az évben végzem a szoba festő,mázoló,tapétázó szakmát ez szintén 3éves de itt tavaly letettem az első 2 évet 1év alatt.És jövőre szeretném még kitanulni a Kőműves vagy Lakatos szakmát.Emiatt lenézhet mindenki de engem ezek a dolgok mozgatnak meg.


Az utolsó 2 szakmánál a szakmai gyakorlatom megegyezik a normál gyakorlati napokkal mivel én volt hogy napi 11-12 órát is gyakorlaton töltöttem.Szóval senki nem tudja mondani hogy lusta trehány alak vagyok.

2011. szept. 9. 23:49
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

Tök jó, ha ennyi mindenhez értesz. Nem hőbörögni, meg puffogni kell, a közmunkaprogram azért van, hogy a nem idén barnultak is izzadjanak a segélyért. A vélt vagy valós sérelmeidet meg ne hagyd mindig kitörni, nem vet rád jó fényt, mint munkavállalóra.


Ha olyan reménytelen a helyzet, 19 évesen fogd a cuccod és irány ausztria, vagy németország. Ott lesz munkád, még mosogatással is többet keresel mint amiről itt egy villanyszerelő még csak nem is álmodhat. Remélem nem vagy hazafias, mert akkor szomorú sorsod lesz... lehetőséged van, remélem én is segítettem, de ne lépj be a "semmi nem jó és mindenért a kormányt szidom, és politizálok úton útfélen" klubba. Tegyél magadért.

2011. szept. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok irtó hazafias de azért a ismerősök csak itt vannak.Meg hát azért angolul vagy németül megellene még tanulni még

Nem hőbörgök csak az idióták fel pumpálják az agyam hogy dogozzál genyó még az éhen halásért is

2011. szept. 10. 01:53
 26/30 anonim ***** válasza:
.
2011. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 coffeez válasza:
100%

Szerintem meg először magyarul tanulj meg írni! :)

Ne nézd le a takarítást, bizony bizony sok diplomást ismerek, akik másodállásban meg harmadállásban takarítanak. Pedagógus és diplomás ápolók egyaránt..

2011. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
37%

Szociális segélyt kaphatsz közmunka nélkül, ha egészségi állapotod miatt nem tudsz munkát vállalni, mivel leszázalékolt, rokkant nem vagy.

Nos, mivel még fiatal vagy, javaslom, legalább egy nyelvet még tanulj meg sürgősen, addig csak kibírod itt, a szemétdombon valahogy, aztán irány külföld.Ennyi szakmával odakint milliomos lehetsz, itt meg mindegy hány szakmád van,mehetsz közmunkásnak, ha nincs protekciód.A társadalom mentalitását meg inkább ne is részletezzük, ezt sok hozzászólás is szépen tükrözi...

2011. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ki az aki szidja a segélyt mert az elmehet a bús.... tudjátok hova. Mikor dolgozok az állam lehúz elég rendesen akkor én mért ne húzzam le??? És ne gyertek nekem itt azzal hogy akkor többet kapnánk ha nem kéne eltartani cigányokat igen azokat mert róluk beszéltek nyomorultak szerintetek többet kapnátok ez komoly??? mert akkor fel kéne ébredni a kutya adót is cigányok miatt vezették be? Itt leszarnak titeket is mindegy hogy cigány vagy magyar de vagy drogoztok vagy bolondok vagytok és még amit ezután kapni fogtok Tőlünk azt megérdemlitek nektek már ebben az országban nagyon de nagyon és megismétlem nagyon sok mindent nem szabadott volna megengedni de a magyar nép olyanok mint a birkák csak bégetnek de tenni semmit nem tesznek megérdemlitek a sorsotokat mivel már aki dolgozik is tisztességesen olyan mintha munka nélküli lenne mert 100 ezerből nem lehet megélni már közel a megváltó és irgalmazón nektek
2011. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én is tanultam eleget átlagban kétévente ülök valamilyen tanfolyamon saját pénzből mégis elmentem közmunkára.

Takarítást kaptam, utáltam, de ez volt, a semmire ne akarj már pénzt még nem is fizettél annyi járulékot, hogy most ezen törd a fejed. Persze azért meg tudlak valahol érteni én is többre vagyok képes de ezt be kellett nyelnem.

A közmunka csak négy órát vett el délben már otthon voltam és megmondták a szociális hivatalban és a főnököm is, hogy ha interjú van mehetek, kötelességük elengedni majd ledolgozom délután vagy másnap. Sőt egy nap amikor bementem közölték, hogy tipli haza mert ugyanúgy jár az éves szabadságkeret mintha dolgoznék úgyhogy majdnem három hóra kiszámítva kaptam pár napot. Egy élmény volt. Örültem, hogy vége.

Azt az óhéber szöveget meg már ideje lenne elfelejteni hogy aki akar az talál munkát. Hát ez nem így van ezt gyakorlott álláskeresőként kijelenthetem.

Elvállalhatsz valami ócska melót /amit úgy is fogsz elvégezni kínkeservvel, és olyan is lesz a végeredmény/ de arra készülj fel, hogy ott ragadsz hacsak nincsenek ismerőseid vagy irgalmatlan szerencséd. A személyzetiseknek is akkor van munkaideje mint neked. 4-5 óráig dolgozol mire odaérsz valahová...na akkor már a fű se nő. Kitalálhatsz valami kifogást amit a főnök vagy bevesz vagy nem. Mert azt ugye nem mondjuk el, hogy bocsika nekem kell egy nap, mert állásinterjúra megyek, csak nem hitte, hogy ezt akarom csinálni a végtelenségig? Sajnos tudom miről írok nem egyszer próbáltam munka mellett állást váltani hát nem ment. A kollégák előtt nem telefonálhatok mert mindig van egy jóindulatú aki beköp, a hirdetési oldalakon meg simán lebukik az ember.

És vegyük hozzá a negatív diszkriminációt ami az idősebbeket érinti.

Én apait-anyait beleadok az álláskeresésbe:

Lépten-nyomon hirdetem magam, frissítem a profilomat, ezer helyre be vagyok jelentkezve amiket napi szinten végiglátogatok.

Egy rakás pénzemben vannak az újságok.

Szaladgálok, utazgatok a városban bemegyek ahová tudok osztogatom az önéletrajomat.

Cégeket keresek a neten ahová küldözgetem az önéletrajzokat, motivációs leveleket, sokszor telefonon derítem ki ki a személyzetis csakhogy célba találjon a keresés.

Állásbörzék.

Elvárásaim: Elég 85-90ezer ft. és bejelentés.A túlórától se parázunk be. Ugye nem nagy igények?

Eredmény: nulla

Mehetnék telefonos értékesítőnek vállalkozóival, jutalékért meg hogy minden második hívó elküldjön oda...

Meg pénzügyi elemzőnek-értékesítőnek mikor mindig is rühelltem a számokat a gazdasági dolgokat dehát nem érdekelheti az embert minden, nem érthetek mindenhez. És valljuk be: rábíznánk a pénzünket egy olyanra aki pár hét alatt tett le valami gyorstalpalót? Én nem tenném. Na ezek vannak. Az adatrögzítés az leggyakrabban diákmunka mi van még? Konzumnő? Ahhoz baromi randa vagyok!

Marad a kitartás. Csak azzal vigasztalom magam, hogy csak nem fogok itthon ülni nyugdíjas koromig, biztos találok valamit. Nem adom fel biztos lesz valami.

2011. dec. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!