Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyi az a...

Szerintetek mennyi az a minimum keresett amire azt lehet mondani, hogy valaki szegény, normálisan él, illetve gazdag?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 22:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

sokmindentől függ pl hányan élnek egy háztartásban, van e hitel, van e saját lakás ...

de mondjuk vegyünk egy 4 személyes családot ahol anya apa doglozik nincs hitel és saját lakás van mondjuk egy átlagos kertesház

na ott szerintem egy olyan 250 ezer forintos össz jövedelem(fizetés családi pótlék ) normál családnak számíthat

200 alatt szegény 400 fölött jómódú

de tényleg sokmindentől függ

2011. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Aki 70-80 ezerért gályázik havonta ő a szegény.

Aki 150-300 ezret keres havonta ö lenne a középkategória.

Aki 300-400 nál is többet keres havonta az már a gazdagok közé sorolják. De ő még csak az újgazdag.

Vannak a kőgazdagok na ők egy külön fajta kinézik maguk közül mind a három fajtát amit felsoroltam. nekik havonta 5-6 miliótól a csillagos ég a jövedelmük.

2011. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítok. Legyen egy 4 fős család és bruttó bért vegyük alapul. (a család össz jövedelme)
2011. szept. 11. 22:42
 4/27 A kérdező kommentje:

"Aki 70-80 ezerért gályázik havonta ő a szegény.

Aki 150-300 ezret keres havonta ö lenne a középkategória.

Aki 300-400 nál is többet keres havonta az már a gazdagok közé sorolják. De ő még csak az újgazdag. "


Azért ez nem teljesen igaz. Az aki 400E fölött keres azt nem nevezném még gazdagnak. Ők is ugyanúgy gályáznak a fizetésért csak jobb körülmények között. Erre van ismeretségem.

2011. szept. 11. 22:44
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

150 ezer alatt csak vegetálni lehet, sok lemondással, családi házban, fiatalabb használt autóban nem igazán lehet reménykedni, vagy nagy terhet kell vállalni a hitelfelvétellel.


Kb. 150 ezerből már meg lehet élni. Nem túl kényelmesen, de nem is nyomorogva, családot is viszonylagos kényelemben fenn lehet tartani. Belefér egy fiatalabb használt vagy olcsóbb új autó és egy kisebb családi ház.


Kb. 200 ezer szerintem az a határ ahol a középosztály kezdődik és tart nagyjából 450 ezerig. Innentől már nem jelent nagy terhet egy új középkategóriás, vagy fiatal luxusautó, nagyobb családi ház, és van miből megtakarítani.


450 ezres havi felett már gazdagnak számít az ember, különösebb gond nélkül engedhet meg magának luxuscikkeket, nem gond a megtakarítás, nagyobb nyaralások.


1,5-2 millió fel felett már a legjobb környékeken sem gond egy tisztességes méretű ház minden luxussal, van bőven miből félre tenni, befektetni, a drágább, több tízmilliós luxusautókat is megengedheti magának, rövid idő alatt annyira megszedheti magát, hogy visszavonulhat, és a befektetéseiből is több pénze származik, mint amennyit az előző kategóriák keresnek.

2011. szept. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem Magyarországon 200 000 ft nettó kereset alatt nem lehet nyugodtan élni, csak hónapról hónapra.

Értem azt ezalatt hogy nem tud elmenni szabadságra legalább 2x egy évben, (télen, és nyáron) nem tud megtakarítani, nem tudja támogatni a családot (segíteni a szülőket, taníttatni a gyereket, és itt felsőoktatásra gondolok), stb.


Sajnos ma a nagy többség ebbe a kategóriába esik.

A vicc az hogy rengetegen még ami kevés járna azt sem kapják meg a vállalkozóktól, vagy multicégektől,

miközben a management MINDEN esetben, még veszteséges cégeknél is (BKV,MÁV,stb) milliókat vág zsebre.

2011. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Olvastam a hozzászólásokat és megjegyezném azt ,hogy Magyarországon egy kitanult szakmunkás sajnos szinte 72 ezernél többet nem igazán kap kézhez. Van két haverom, az egyik hegesztő a másik csoportvezető egy gyárban. Mind a kettőre azt lehet mondani hogy nem szalagmunkás és felelősségteljes sőt veszélyes munkája van. És 82-86 ezernél juttatásokkal prémiumokkal se keres többet.

Elutazgatnak 70-100 km-t is naponta és 12 órában dolgoznak mint a gépek ezért a pénzért. És nem haladnak egyről a kettőre Sőt spórolni se bírnak és házuk sincs csak bérelnek.

Megjegyzem Szolnok megyében rengeteg ismerősöm van de csak kevéseknek van fix munkahelyük. Az is ilyen semmirevaló vegetatívra is kevés melók. És egyre több ilyen ember lesz. De felmerül a kérdés bennem hogy meddig lehet ezt bírni? Mert ha megbetegszik az ember akkor kampec?? Vagy mi? Mert félretenni se tud a szerencsétlen. Vagy 30an laknak egy lakásba mint a kínaiak 50évvel ezelőtt??

Bocs hogy ezt ide írtam le csak eszembe jutott a témáról.

2011. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Nálam egy szakember megkeresi a nettó 400 ezret, egy szakmunkás a 200 ezret, én meg a 1,5 milliót mint vezető, tulajdonos mérnöki diplomával, és két szabadalmaztatott technológiával. Négy gyerekem van. Döntsd el kérdező, melyikünket hova sorolod. Nézd arányában végzettség szempontjából.
2011. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen az árszínvonal, van-e saját lakása, biztos munkája stb.


Azokat a barmokat, akik a KSH-ban számolgatják ki a létminimumot, pedig kötelezném, hogy éljenek meg annyiból amit megállapítanak :)

(volt szerencsém beszélni az egyikkel, természetesen csak képen látott "szegény" embert)

2011. szept. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

"Innentől már nem jelent nagy terhet egy új középkategóriás, vagy fiatal luxusautó"


az autó mióta létszükséglet?

2011. szept. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!