Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy akarja a kormány a...

Hogy akarja a kormány a külföldre kiköltöző diplomásoktól beszedni a pénzt? Milyen szankciókat vethet be egyáltalán egy másik országban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 22:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

"Én tényleg csak azt nem értem, hogy egy magyar végrehajtó milyen jogon fog intézkedni egy másik ország területén."


Semmilyen jogon. Simán letiltják pl a német fizetésedből és majd intézi egy német végrehajtó. Senki sem fog utánad rohangálni innen. Nem érsz te annyit.

2011. szept. 15. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

"Sehogy, ezzel csak azt érik el, hogy aki kiment az vissza se jöjjön"


Azt ugyan nem érik el, ugyanis aki nem jön vissza annak is ugyannyit kell tejelni mintha visszajönne. :)

2011. szept. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Simán letiltják pl a német fizetésedből és majd intézi egy német végrehajtó"


ez nagyon nem ilyen könnyen megy. Eleve már azt nem látom, hogy az állam honnan tudná, hogy te éppen hol dolgozol (minden EUs államnál körbeérdeklődik, hogy nincs-e náluk bejelentve egy XY valami munkahelyen?), szóval már itt bukik, de ha még tudná is, külföldről behajtás messze nem ilyen könnyű, nagyon hosszas dolog, és nagyon költséges is.

2011. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:31


"Az senkit sem érdekel hogyha valaki elmegy. De viszont ha az állam pénzén tanult és nem itthon dolgozik akkor igenis fizesse vissza"


Fiam, te aztán hülye vagy, mint az üllő! Mégis mi az, hogy állami pénz? Az a pénz az emberek adójából jön, az állam azt a pénzt fordítja a Te tanulásodra. Szóval Te már eleve fizetsz a diplomádért, az egy pofátlan parasztvakítás, hogy az állam szívességet tesz az egyetemistáknak az állami finanszírozással. Egy kicsit azért gondolkodni is kéne, nem?


Maga a javaslat pedig csak a tisztelt kormánypárt primitív, poroszos gondolkodásmódját tükrözi. Talán ha lehetőségeket biztosítanának a diplomásoknak, és tényleg tudnák ösztönözni őket, hogy itt maradjanak, akkor azt mondom, oké. De így, hogy akaratuk ellenére itt kelljen maradniuk/fizessenek olyan dologért, ami de facto már ki van fizetve, az a lehető legrosszabb megoldás. Ezzel csak azt érik el, hogy a diplomások még nagyobb tömegekben meneküljenek innen – a megszoksz, vagy megszöksz gondolat alapján.

2011. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 bumbi02 ***** válasza:
100%

Engem is érint a dolog, mert államilag támogatotton vagyok, de ha behozzák ezt a törvényt, akkor megyek át költségtéritésre.. vagy megyek át külföldre tanulni... Amúgy meg hülyeség. Mert az ember fizeti az adót amiből elvileg a felsőoktatást is fenntartják.... Akkor most mit is fizessen vissza az illető?


Különben is, korlátozza a szabad munkaerőáramlást szerintem. Ez meg EU-s téma már..

2011. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Előttem szóló.. Én nem emlékszem hogy bárkit is szidtam volna mint te szóval jó lenne ha nem így válaszolnál.


"Mégis mi az, hogy állami pénz?"


Miután te befizeted az adót illetve mindenki azután az már állami pénz lesz.


"Az a pénz az emberek adójából jön, az állam azt a pénzt fordítja a Te tanulásodra. Szóval Te már eleve fizetsz a diplomádért, az egy pofátlan parasztvakítás, hogy az állam szívességet tesz az egyetemistáknak az állami finanszírozással"


Igen. Az adóból van viszont még kis millió dolog abból van amire nincs elegendő pénz ezért valahol le kell faragni. Szerintem ha valaki ki megy külföldre mint már mondtam akkor az valószínűleg jól fog keresni és simán vissza tudja fizetne. De aki itthon dolgozik annak nem kell vissza fizetni. Szóval mindenki döntse el melyiket válassza.

2011. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Elnézést. Az utolsó előttinek írtam. /Előző/
2011. szept. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:53


Hogy milyen stílusban válaszolok, az tartozzon csak rám. A véleményemet egyébként továbbra is fenntartom, fogj nyugodtan kezet egy üllővel…


„Miután te befizeted az adót illetve mindenki azután az már állami pénz lesz.”


Ez csak formalitás. Nem az állam keresi meg azt a pénzt, semmit nem tesz hozzá ezen pénz előteremtéséhez. Ismételni meg már nem akarom magam, de azért mégis megteszem: NEM állami pénzből finanszírozzák az oktatást. Az, hogy a pénz „átsétál” az államon, még nem változtat azon a tényen, hogy az emberek adójából tanulsz. Beleértve az egyetemista minden egyes rokonát.


„Az adóból van viszont még kis millió dolog abból van amire nincs elegendő pénz ezért valahol le kell faragni. Szerintem ha valaki ki megy külföldre mint már mondtam akkor az valószínűleg jól fog keresni és simán vissza tudja fizetne. De aki itthon dolgozik annak nem kell vissza fizetni. Szóval mindenki döntse el melyiket válassza.”


Szóval benned az él, hogy aki diplomás, az automatikusan gazdag? Ezt mégis mire alapozod? Valahol le kell faragni…persze, ha 5 évet végigtanul az ember, hogy aztán dolgozzon egy olyan országban, ahol a fizetése több, mint felét elveszik adó címén (ez azért elég ritka anomália Európában) alapból, akkor nyugodtan dobjunk rá még egy lapáttal? Esetleg faragjuk le a politikusok juttatásait. Szerintem nem érdemelnek annyi pénzt gombnyomogatásért, és fröcsögésért, mint amennyit kapnak, és hiába dobálózik nekem valaki olyannal, mint „alacsony jövedelem esetén nagyobb valószínűséggel lesznek korruptak a politikusok”, azt a pénzt ők akkor sem érdemlik meg, főleg, hogy magas juttatások mellett már eleve korruptak…akkor meg nem mindegy, mennyit kapjon, ha az eredmény ugyanaz? De azt akkor sem tartom korrektnek, hogy pont a diplomást kell kiforgatni minden vagyonából, miután (többnyire) tisztességes munkával jutott el oda, ahová.

2011. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azt pedig nem is említettem, hogy ezt a tartozást behajtani hogy lehetséges? Az EU-n belül szabadon áramolhat munkaerő, szóval az, hogy kötelezően itt kell maradni, kilőve (hacsak azt nem mondja az EU, hogy köszönjük szépen, menjetek a magatok útján...őszintén kívánom, hogy ne így legyen). Vagy Orbán úgy érzi, megteheti, hogy akadályozhatja a szabad munkaerő áramlást, és megállítanak a reptéren? Elkobozzák az útlevelem? Ez viszont egy szinten van az átkos rendszerrel. Vagy, kimegyek, de ha nem fizetem vissza, elkezdik az otthon maradt rokonaimat zaklatni, rajtuk fogják behajtani a tartozásomat, ami (még egyszer szeretném hangsúlyozni) nem létezik, mert már kifizettem? Ezek után hatványozottan érvényes azt hiszem az, hogy megszoksz, vagy megszöksz. Nekem speciel az utóbbi...
2011. szept. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:10


nem vagyok egy széljobber, de neked te 75%-os fideszpatkány szívesen gyűjtenék lámpavasra :)

2011. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!