Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy akarja a kormány a...

Hogy akarja a kormány a külföldre kiköltöző diplomásoktól beszedni a pénzt? Milyen szankciókat vethet be egyáltalán egy másik országban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 22:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy, ezzel csak azt érik el, hogy aki kiment az vissza se jöjjön
2011. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%

Mi ez az egesz?

Diplomas vagyok, kulfoldon is elek. Vilagositsatok mar fel legyszives!

2011. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a szándékuk,hogy aki elvégzi az egyetemet,fizesse vissza havonta néhány évig a tanulására fordított összeg egy hányadát. A törvény még nincs meg.

Téged nem érint,csak azokat,akik ezután végeznek. Bár a Fidesztől minden elképzelhető.

2011. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

kedves második, rádnem vonatkozik. és csak ötletelés egyenlőre.

Gondolom úgy ylenne mint pl.Németországban, ahol a felsőoktatás úgy működik mintha hitelt vennél fel. tehát van tandíj, de nem kell kifizetned, csak felírják,hogy yannyivel tartozol. Aztán ha német céghez mész dolgozni, akkor Ha nem, akkor vissza kell fizetned. Bár ott nem minden cégre vonatkozik a törlés, de nem tudom pontosan, hogy hogyan van meghatározva.

2011. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
*Aztán ha német céghez mész dolgozni, akkor törlik.
2011. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Az indexen megjelent cikkben azt írják, hogy a koncepció szerint 20 évből 15-öt vagy 10 évből 7-et kéne itthon tölteni, különben fizetni kell. Én tényleg csak azt nem értem, hogy egy magyar végrehajtó milyen jogon fog intézkedni egy másik ország területén. Más kérdés, hogy hogyan is találnák meg a keresett személyt.
2011. szept. 14. 22:59
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartozásként kezelik,amit itthoni munkávallehet csökkenteni (pl.minden évben adóbevalláskor egy részét leírni) akkor egészen egyszerű az adminisztráció. És tartozásért ma is megtalálnak külföldön is.
2011. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes, hogy a "magyar" embernek az első gondolata mindjárt az, hogy hogyan lehet kibújni a fizetés alól.
2011. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem a magyar emberek kezdték a fizetés alól kibúvást, hanem a magyar állam. Ha lenne rendes fizetés, senkinek sem jutna eszébe lelécelni.
2011. szept. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
Az senkit sem érdekel hogyha valaki elmegy. De viszont ha az állam pénzén tanult és nem itthon dolgozik akkor igenis fizesse vissza. Nem hiszem hogy aki itthon normális diplomát tett le az ne tudná vissza fizetni ha külföldön dolgozik.
2011. szept. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!