Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem zavar ez a dolog?

Csak engem zavar ez a dolog?

Figyelt kérdés

(Pl az hogy néztem 1 videót amiben aszt nézték hogy mit gondolnak a románok az Erdélyi magyarokról: és ilyet szól egy 60 év körüli öregember hogy: jó rég óta élnek Romániába)

Tehát csak engem zavar hogy a románok aszt hiszik hogy Erdély valaha is az ő földjük lett volna ? Meg hogy a történelmük része meg stb...


2011. szept. 15. 22:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Mármint ezzel arra is gondoltam hogy muszáj mindenkinek az igazát fújni meg így megy úgy hogy ez az ő földje.

Engem már nem is érdekel csak adják vissza É-Erdélyt

A többi meg legyen az övéké , legyenek vele boldogak meg a kitalált történelmükkel is

2011. szept. 15. 22:57
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kerdezo"!Gondolod hogy Erdely is akar minket?Talan eloszor oket ke'ne megkerdezni!
2011. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Biztosan nem csak téged. Engem viszont jobban zavar, hogy ilyen szinten hadilábon állsz az anyanyelvünkkel. Legalább, amikor a nemzeti kérdést veszed elő, akkor legyél egy picit igényesebb.
2011. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ kit kérdezel.
2011. szept. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
"aszt" szó a magyarban nem létezik. Az "azt"-ot használjuk helyette.
2011. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak engem zavar, hogy mind a románok, mind a magyarok azt hiszik, hogy Erdély CSAK az övék volt? Emiatt pedig csakis nekik van joguk arra a területre, a többi nép pedig csak betolakodó ott jelenleg?


Erdély történelme egyenlő 3 nép: a magyar, a román és a német együttélésének történetével. Hogy évszázadok óta mind a 3 nép ott élt, ezáltal az övék a föld, de nem csak kizárólag az övék. Ezt kellene megérteni...


Az, hogy egy 60 éves bácsi mit mond, azt pedig hagyjuk...

2011. szept. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak engem zavar az azt szó helyett az aszt?

Előszöris, egy román ember arról nem tehet, hogy ott van Erdély náluk, az más dolog, hogy beszélnek a magyarokról (tisztelet a kivételnek)

Másodszor a hatvan év körüli embernek annyiban igaza van, hogy régen élnek romániába, mivel most jelenleg Erdély Romániához tartozik, így ők bizony Romániába élnek.

Erdély mindig ilyen volt, más mint a többi, gondolj bele a történelem során alig volt olyan időszak, amikor 100%-ig szabad Magyarországhoz tartozott...

2011. szept. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aki a helyes írásommal foglalkozik nem a kérdéssel ...

annak üzenem hogy diszlexiás vagyok

2011. szept. 16. 15:19
 9/13 A kérdező kommentje:
aki meg nem tudja mi az ... akkor az meg ne engem oktasson ki ....
2011. szept. 16. 15:25
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Erdélyben van még arany?
2011. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!