Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "Fidesz" most azt gondolja,...

A "Fidesz" most azt gondolja, hogy megáll a népesség fogyása, vagy a munkaerő elvándorlása?

Figyelt kérdés
Hosszú távon ezek határozzák meg a jövőt. A mostani intézkedések ezt mennyire szolgálják hatékonyan?
2011. szept. 17. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

A fideszesek abban hisznek, hogy itt épül a Mennyei Királyság.

Sajnos amennyire hisznek benne, annyira tévednek.

A Fidesz vezetése meg jót röhög rajtuk, mert nyugodtan kiárusíthatják az országot, miközben az emberek csillogó szemmel várják a következő megszorítást.

2011. szept. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%
Nem hiszik azt. A túlnépesedést próbálják csökkenteni humánus eszközökkel.
2011. szept. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
55%

Hmm? Mi van? Tűlnépesedés?


Magyarok szinte már nincsenek is hazánkban, magyarság tudat nélkül nem magyarok vagyunk, csupán országlakók, nem különbek a cigányoknál.


Ám a nép fogy fogy fogy.... Mivel rosszak az életkörülmények, ez van. Ha tenni akarunk valamit akkor a zsidók szerint mi RASSZISTA NÁCI ÁLLATOK vagyunk. Tehát de sok választásunk van.


A munkaerő pedig még szép, hogy külföldre vándorol, sőt az ország lakói is, mert megoldás az, ha itt hagyunk mindent, persze elszomorító a helyzet, kétségbeesés uralkodik mindenkin.


Sajnos Magyaroszágot a történelem során legyőzték, megtiporták, megalázták, szétlopkodták, kifosztották és megsemmísitették. És habár már rég eladták ezt az országot, még mindig létezünk amíg van bennünk magyarság tudat, habár lehet ez nem is kapcsolódik a kérdéshez annyira, de ezt gondolom és kész.


Ilyen a világ és szeretném a pusztulását látni az egész emberiségnek.... De várom azt a napot, jöhetne már.

2011. szept. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

"Hosszú távon ezek határozzák meg a jövőt. A mostani intézkedések ezt mennyire szolgálják hatékonyan?"


Kiválóan. Ugyanis csak akkor tud a kormány bármiféle társadalompolitikát folytatni, ha az adósságproblémát lerendezte.


Függetlenül a hozzád hasonló beszűkült, egy évnél távolabbra előre gondolkodni képtelen kádárista kisemberek visításától, az állam pénzügyi helyzetét rendbe kell hozni, a baloldali "vívmányokat" le kell építeni.


Ami a munkaerő elvándorlását illeti: évi néhány ezer fő kivándorlása nem érdekes, amikor az ország egyrészt tele van munkanélkülivel, másrészt legalább ennyi bevándorlót kapunk.


Én személy szerint híve vagyok a kivándorlásnak, ugyanis minél több nyafogó, panaszkodó, baloldali típusú emberke vándorol ki, annál jobb lesz az országban a hangulat.

2011. szept. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
8%

00:55


"Ilyen a világ és szeretném a pusztulását látni az egész emberiségnek.... De várom azt a napot, jöhetne már."


Jobbikos vagy, ugye? :)))))

2011. szept. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Maradj már 53as, te Orbánjúgend.
2011. szept. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

53. Felébredhetnél már végre az Orbán imádatodból!

Nem mindenki baloldali,aki nincs megelégedve a megszorításokkal,az alacsony bérekkel, a vállalkozók szemétkedéseivel.

A Fidesz is vett fel hitelt,a Molt is abból vásárolta meg. Ma a részvényei sokkal kevesebbet érnek,mint amikor megvette. Ez valóban jó a gazdaságnak!

Te nem látsz tovább a mánál!

A visszamenőleges törvények megváltoztatása,az ad hoc adóemelések, az ostoba dumáknak köszönhető,hogy a befektetők bizalma megrendül. Akkor pedig a gazdaság komoly bajban lesz.

Az egykulcsos adó 4-500 milliárd hiányt okoz a költségvetésben. Ebből a lakosság 20 %-a profitál, a többség pedig csúszik lefelé. Ez és az ÁFA emelés hatására a lakosság fogyasztása csökken. Nem a Baccardi lesz az egyetlen,aki emiatt megszünteti a hazai vállalatát.(mennyi munkanélküli lesz emiatt?)

Ha a bankokkal is harcot folytat,akkor azok nem hiteleznek. Ez komoly gondot okozhat azoknak a vállalkozóknak,akiknek áthidaló hitelre lenne szükségük.

Egy-két év múlva könnyen te is a "jajgató" szocik táborába tartozhatsz.

Nem kellene Orbán dumáját kritika nélkül elhinni,hanem gondolkodni sem ártana.

2011. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
"Divide et impera!" azaz "Oszd meg és uralkodj!".
2011. szept. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

""Kiválóan. Ugyanis csak akkor tud a kormány bármiféle társadalompolitikát folytatni, ha az adósságproblémát lerendezte.


Adósság probléma?


1, Sok nyugat Eu s országnak sokkal magasabb adóssága van, úgy hogy nem is értem hogy mi ez az adósságon lovaglás.

2, A Fidesz nem visszafizetni akar, hanem mindenáron és gyorsan. Ennek semmi értelme, hiszen ha a lehetségesnél "elvártnál" gyorsabban fizetünk, attól még nem lesz jobb a megítélésünk, így hasznunk sem lesz belőle.

3, Viszont minden Ft amivel a szükségesnél gyorsabban törlesztünk, azt a reál gazdaságból kell kivonni.

Az az, feláldozzuk azt a kevés önálló gazdaságunkat is ami még létezik. Ebből meg az következik hogy hiába lesz valaha 50% ois az államadósságunk, csak gazdasági romok maradnak a tisztán magyar vállalkozásokból a csökkenő fogyasztás miatt! Szóval amértéktelen adósság fizetés a mai helyzetben ostobaság, hiszen pont az átgondolt protekcionizmusra lenne szükség. Szinergiákat találni a gazdaságban aminek az elve hogy ha egy valamit támogatna az állam az húzna sok más rátapadó ipari vagy mezőgazdasági beruházást. PLD"


""Függetlenül a hozzád hasonló beszűkült, egy évnél távolabbra előre gondolkodni képtelen kádárista kisemberek visításától, az állam pénzügyi helyzetét rendbe kell hozni, a baloldali "vívmányokat" le kell építeni.


Nem értem miért személyeskedel minden válaszodban?

Aki nem ért egyett a Fidesszel az már csak proli és alul iskolázott lehet? Nagyon el vagy tévedve, és a Fidesz aroganciája lenyűgözően sugárzik belőled, ahogy az átgondolatlkanság is.


Kit nevezel" Kádárista kisembernek"?

Sajnos a magyar lakosság a bérek szempontjából 60-70% ban az, a " te felfogásod szerint".

De ne is értem hogy milyen baloldali vívmányokról beszélsz! Ugyanis nyugat Eu ban sokkal több szociális vívmány van már mint itt, és akkor az öngondoskodás lehetőségáről nincs is értelme beszélni, ami ott kb a 4-5× e a mi lehetőségeinknek. De a munkavállalók jogainak csorbítása talán nem is ez a kategória, a "dolgozz többet-kevesebbért úgy hogy nem is udathac" nem tudom hogy rejthet pozitív változásokat a magyar társadalom számára!



""Ami a munkaerő elvándorlását illeti: évi néhány ezer fő kivándorlása nem érdekes, amikor az ország egyrészt tele van munkanélkülivel, másrészt legalább ennyi bevándorlót kapunk.


Nem érted, vagy nem akarod megérteni?

Pontosan az aktív és céloktól vezérelt és azért tenni is hajlandó tevékeny, kreatív,réteg aki elmegy.

Az az, az arányok az aktívak és az inaltívok között csak egyre romlik. Tudod 22 éve hallom hogy a verseny, és nem értem hogy ha az államnak kell versenyezni " orvosok fizetése" akkor már nem is vagyunk nyugati versenygazdaság, hanem inkább Rákosi féle "nem mehecc sehová vagy fizess"!


Én személy szerint híve vagyok a kivándorlásnak, ugyanis minél több nyafogó, panaszkodó, baloldali típusú emberke vándorol ki, annál jobb lesz az országban a hangulat.


Vsak hogy nem ők mennek el, hanem a tettrekész és a saját jövőjükért tenniakaró fiatalok, akiktől lendületet vehetne a magyar gazdaság ha nem akarnák foggal-körömmel elfolytani, alapjáraton működtetni!

2011. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kiválóan. Ugyanis csak akkor tud a kormány bármiféle társadalompolitikát folytatni, ha az adósságproblémát lerendezte.


Függetlenül a hozzád hasonló beszűkült, egy évnél távolabbra előre gondolkodni képtelen kádárista kisemberek visításától, az állam pénzügyi helyzetét rendbe kell hozni, a baloldali "vívmányokat" le kell építeni.


Ami a munkaerő elvándorlását illeti: évi néhány ezer fő kivándorlása nem érdekes, amikor az ország egyrészt tele van munkanélkülivel, másrészt legalább ennyi bevándorlót kapunk.


Én személy szerint híve vagyok a kivándorlásnak, ugyanis minél több nyafogó, panaszkodó, baloldali típusú emberke vándorol ki, annál jobb lesz az országban a hangulat.


Az első gondolatoddal tulajdonképpen egyetértek...azután egy kis szokásos fröcsögés a "kádárista kisemberekről"...ez marhaság, de tőled már megszoktuk, azután... a néhányezer kivándorló az kicsit több. Nem a képzetlenek fognak kivándorolni, vagy a nyugdíjasok, akikre itthon is költeni kell. Pontosan a legképzettebb legtapasztaltabb szakembereink, tehetséges végzőseink mennek el, mint eddig is. Nem tudom, hogy ha elmegy azokról az osztályokról még pár nővér, ahol eddig is 50% os létszámhiány volt, az miért előny például. A bevándorló pedig szintén nem hülye, ha eljött otthonról idáig, akkor már mindegy neki az a háromszáz kilométer ide vagy oda, nem fog ottt maradni, ahol rekord magas az adó, és legkisebb a fizetés. Akkor nyugodtan odébbmegy egy házzal.

Azt meg értem, hogy kivándorlás híve vagy, mert akkor javul a hangulat. Végül is, ha rajtad kívül mindenki kimenne az országból, és neked jó a hangulatod, akkor végülis maximálisan vidám lenne az ország...

2011. szept. 18. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!