Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lesz még Magyarors...

Szerintetek lesz még Magyarországon normális élet?

Figyelt kérdés
Ez alatt munkahelyeket (mert nem sok van..), tisztességes fizetést, és kevesebb adókat értek...
2010. jan. 31. 22:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

még reménykedem

de nem hinném :`(

2010. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

munkahely:

ha jót tanulsz, van eszed, akkor lesz mindig melód itthon (is).

tisztességes fizu szintén ebből adódik, bár a jól megfizetett melók se annyira jók mint külföldön ezt aláírom.


kevesebb adó, nah ez más kérdés. Előfordulhat, de ahhoz nem mszp vagy fidesz kell, hanem "tiszta" párt aki még nem ült parlamentben, közülük kellene újat választani.


De amíg az emberek vannak annyira hülyék, hogy a sok szart benyelik folyamatosan, addig meg is érdemlik a szar életet amit így végülis közvetetten maguknak teremtenek.

2010. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
de pl: itthon egy hentes keres 100 ezer forintot külföldön meg kb 250 ezert (forintba átszámítva) ha nem többet...
2010. jan. 31. 22:39
 4/25 anonim ***** válasza:
52%

"ha jót tanulsz, van eszed, akkor lesz mindig melód itthon (is)."


Egy csomó diplomás ember van sajnos, aki nem kap munkát, úgyhogy ez nem igaz :( Bár így lenne!

2010. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértek! És sok olyan ember is van, aki alig tanult valamit, és mégis milliomos...
2010. jan. 31. 22:48
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

azért ne essünk hibákba. a hentes kint nyilván több pénzt kap átszámítva igen. De az élet kicsit más ott.


drágábbak a kaják, drágább a szállás, stb.


svájcban pl rohadt magasak az adók, viszont ott nem zsebre teszik, hanem arra költik amire kell.


szal okés, h jobban megélsz kint, de ne azt nézd elsősorban, hogy mennyivel keres többet valaki kint ugyanabban a munkakörben átszámítva, picit csalókat lehet.


egy programozó, egy mérnök, stb ilyen munkákban jelentősen magasabbak a jövedelmek ez tuti.


De egy hentes, egy eladó, vagy egy klasszikus külföldieknek álom brit szakma, a mosogatás, nem sokkal jobb. főleg azért, mert komolyabb szakképesítést nem igénylő munkákra könnyen találnak helyetted mást, nem biztos alap.

2010. jan. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

"ma 22:46"

ne keverjük a dolgokat.


nagyon sok egyetemista azt hitte, hogy ha elvégzi a sulit, akkor isten lesz. nem tanult a szabadidejében az iskolán túl, tehát csak az anyag betanulására fordított időt, és ez nem sokat ér. aki el akar érni valamit, annak magát kell képeznie. és rá kellene jönni, hogy a suli csak egy ajtó, semmi több, amin átmehetsz és elkezdhetsz valamit.


A másik pedig az, hogy nagyon sokan olyan szakmákat tanultak aminek alapból semmi értelme, semmi kereslet nincs rá.


a tanulást pedig nem arra mondtam, hogy magold be a sulis könyveket, hanem az önfejlesztésre.

2010. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

ahhoz, hogy normális élet legyen, teljes szemléletváltás kéne minden téren. El kéne felejteni a "mindent most azonnal akarok, majd később megdolgozom érte valamikor..." gondolatmódot, és segíteni kéne másokon. Vállalkozóként nem arra kéne hajtani, hogy nekem legyen meg az A8-as audim, az alkalmazottakat meg talán bejelentem minimálbérre, és kész.


Valamiféle etikai frissülés kéne az országnak, különben itt már csak szívni fog mindenki. Én szerencsére perfekt angolos vagyok, németül megértetem magam, a spanyolt meg még csak töröm, szóval el fogok tudni húzni innen, ha minden kötél szakad, de nincs sok kedvem hozzá.

2010. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

23:00 vagyok, 19F


Külföldön a reálbérek magasabbak (azaz a béren vásárolható gazdasági javak aránya), elég, ha csak angliát veszed alapul. Csaposként haverom 1000 font fölött keresett, ami 300.000 körül mozog alacsony árfolyamot nézve. A kaja kb 2-3szorosába kerül (attól függően, hogy milyen terméket veszel alapul), itthon pedig egy csapos 70-90 ezer körül keres. Tehát, átszámítva itthoni reálbérré, kb 150-180 ezret keres kint.


Másik: a tanulás. Nem a "tanult" emberek azok, akik jó munkahelyekre pályázhatnak, hanem az okosak. Nyilván, ez feltételez egy egyetemi diplomát, de ez önmagában kevés, meg kell tudni találni a lehetőségeket. Én, mint írtam, 19 éves vagyok, nyáron amerikában fogok dolgozni, utána pedig lehet, hogy elmegyek egy repüléssel kapcsolatos továbbképzésre, amit, ha sikerrel elvégzek, 4 évre leszerződtetnek (ez esetben természetesen elhagyom az egyetemet).

2010. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

a bejelentett munka, nos, meg kell értenem sajnos a vállalkozókat.

Gondolj bele:

elmész valami tök sima melóba ahol megkapsz mondjuk nettó 100.000 Ft-ot. ez havonta 140.000 Ft körül van bruttóban neked. De igazából a munkaadód összesen 180.000 Ft körül perkál adókkal meg minden elvonásokkal együtt.


tehát neked 180.000 Ft-ot minimum kell hoznod a céghez, de az is kevés, mert ha csak a saját költségedet termeled ki, akkor olyan mintha ott se lennél, hisz hasznosnak kell lenned, mivel a cégnek is meg kell élnie valamiből. Tehát legyünk nagyon jószándékúak és mondjuk, hogy havonta így 250.000 Ft-ot kell megtermelned ahhoz, hogy azt mondhassuk, hogy van értelme, hogy ott dolgozz.


És mindez azért, hogy havonta 100.000 Ft-ot tisztán kaphass kézbe.

2010. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!