Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz velünk, hogyan fogunk...

Mi lesz velünk, hogyan fogunk megélni jövőre és azután csökkenő keresettel és növekvő árakkal? Mi már most alig bírjuk. Mi lesz?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 18. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
meghalunk. amúgy átérzem a problémád, ezért is poénkodok, hogy felvidítsalak >.<
2011. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 son of satan ***** válasza:
58%
Olyan munkát kell majd végezni ahol ez nem jelent majd problémát. Régóta vagyok vállalkozó, és mindig újítok valamit, hogy meg legyen a kereslet a termékeim iránt. Eddig több mint 200 milliót sikerült összegyűjtenem, és most sem panaszkodhatom a havi keresetemre. Én nem félek, és másnak is inkább ezt javaslom az elkeseredés helyett. Lehetőség van, csak meg kell találni.
2011. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Éhenhaltok. Legalább lesz elég munkahely. Úgyis állítólag azok élnek jól akik nem is dolgoznak.
2011. szept. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
szia.nem tudom én is félek ettől.már most sem bírjuk akkor meg hát.de sajnos ez egy birka nép sosem fog lázadni,hogy ez nem mehet tovább.max a kisebbség ha nem lesz elég a segély a boltban.na ők fognak .mi sosem.azért tartunk ott ahol vagyunk.mert a magyar mindent le nyel.
2011. szept. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

22:42


Tök jó hogy összeraktál már 200 millát. Ha az alkalmazottaid -nem minimálbért keresnek, nem 6 órára vannak bejelentve, mikor 10-et dolgoznak, nem vezetsz kettős jelenléti ívet, megkapják a szabadság pénzüket, fizeted az adót,és a járulékokat,- akkor elismerem a teljesítményed, és gratulálok!

Ha nem akkor azzal ne büszkélkedj hogy mások helyzetét kihasználva, az ő kárukon gazdagodtál meg!

2011. szept. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Digo te a vendéglátásban, vagy a kereskedelemben dolgozol, iagz?:D Mert én igen és pontosan ugyanezeket tapasztalom! Mikor olyanoknak mesélek róla akik más iparban nyomulnak, el vannak hűlve, nem is értik, hogy miért nem hagyom ott a helyet, ha nem jelentenek be rendesen, ha lehúznak. Nem értik, hogy ebben a körben kb. mindegyik vállalkozó ilyen... Ha meg nem, akkor kapsz 80-90 ezret. Köszi, élj meg belőle albérletben - és nem járok bulizni, nem iszom, stb.:) Hozzáteszem ismerek olyanokat, akik 90-et kapnak és ők is csak 6 órával vannak bejelentve...


Az a baj, hogy túl sok kereskedő-vendéglátó vállalkozó van, aki nem ért igazán semmihez, de legalábbis nem nagyon szeret dolgozni, ugyanakkor úgy érzi, hogy neki genetikailag jár a sok pénz, még az a pénz is, amihez legálisan semmi köze, nem jogosult rá. Ezért van ez a rengeteg járulék- és ÁFA-csaló tenyészet (halál felesleges egyszemélyes kisboltok, mini kávézók, vendéglők...). Norvégiában pl. alig vannak kisboltok - milyen érdekes, hogy egy normális országban pont fordítva van, mint nálunk: nincs 100 méterenként kisbolt és mellette 35 Tesco, hanem a kettő közötti méretű boltokból van sokkal több. Ez egyenlő kevesebb naplopó kisboltos vállalkozó. Nem is tehetnék meg, mert a magasabb bérek miatt nem éri meg az egyszemélyes bolt. Csak ha olyan helyen van és ezért olyan árakkal tud dolgozni...

2011. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Úgy lesz ,hogy felkerekedik az a sok dühödt ember és ésre sem veszed egy polgárháború tört ki.

Miért szerinted mi lesz ennek a vége?

Ez Európa nem Afrika..

2011. szept. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mindenesetre én nevetni fogok azon mikor azok az emberek akiknek nincs már mit veszteni dühödten szakítják szanaszét zillel a milliomos kizsákmányolókat politikusokat és (jeles vállalkozókat)

Fú de sokra megy majd kéz meg láb nélkül a pénzével.

De legyen neki 100 milliárd és ne haljon meg csak éljen full nyomorékként. Ez a véleményem csáó..

2011. szept. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem azért jól esett olvasni,hogy vannak,akik jól élnek. - Kifejezetten feltöltött, hogy van azért remény, csak a mi esetünkben ez nem tudom mekkora: (Szerinted milyen lehetőségek vannak,hogyan lehet elindulni?) Mindketten diplomások vagyunk a párommal, közalkalmazottként, fiatalként. Nulla a keresetünk. Mi is szeretnénk egy jó vállalkozást,de nincs anyagi tőkénk, a szüleink sem tudnak segíteni.

Persze, mi is megpróbálunk majd fusizni, ha nem tennénk tényleg éhen halnánk,csak nagyon el tudok keseredni. A férjem már nagyon kivan, sokszor a pénz miatt veszekszünk,nyáron majdnem elváltunk. És belegondolni abba,hogy akár 6-7 ezerrel kevesebbet keressünk... nagyon durva lesz, nagyon nagyon nehéz. Lehet a végén tényleg vissza kell költöznünk a szülőkhöz - nem baj,ott legalább finom a kaja :))

2011. szept. 19. 07:09
 10/16 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező!2014-ig a szegények jó része elvándorol, vagy éhenhal. Úgy hogy tartós tejet már ne vegyél. Én havi 28 ezerből élek.
2011. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!