Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tandíj bevezetése a mesterké...

A tandíj bevezetése a mesterképzésre is vonatkozik majd?

Figyelt kérdés
Most vagyok harmadéves alapképzésen. Pénzügy és számvitel szakon. Szeretnék majd mesterképzésre járni. Viszont ha fizetős lesz nem tudom, mi lesz. 4-e körüli átlagom volt végig. Nem a Fidesz tiltakozott a tandíj és a vizitdíj ellen? Vagy amnéziásak?
2011. szept. 22. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
mért ne vonatkozna?
2011. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
A mesterképzések már most is fizetősek.
2011. szept. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A nappalis mesterképzés nem fizetős.
2011. szept. 22. 20:44
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Dehogynem.
2011. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg mindenkinek van 12féléve, ebből max. 8 alapszakra amit államilag finanszírozott szakon végezhet.

De amúgy szerintem ha törlik is, nem fogják 100%-osan az állami helyeket, az hülyeség lenne. Érthető és fura mód jó gondolat is ez most, viszont kell, hogy legyen lehetőség az esetleges jó gazdasági szakemberek képzésére is :/

2011. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez indokolja tehát azt, hogy mivel Ön már rendelkezni fog addigra egy egyetemi szintű oklevéllel, sem mesterképzésben, sem pedig egységes, osztatlan képzésben nem vehet részt államilag támogatott formában."


forrás: felvi.hu

2011. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

20:56

Érdekes én nappali msc-re járok és mégsem fizetek...

Sőt még vannak rajtam kívül néhányan.

Egyébként úgy van ahogy előzőleg is írták. 12 félévvel indulsz, abból bsc-re max. 8 v. 9 félévet lőhetsz el. A többi marad msc-re(ha tovább mész).

2011. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

de igen, a Fidesz tiltakozott ellene


nem amnéziásak, de ellenzékben könnyű bármi/minden ellen tiltakozni


az az amnéziás, aki rájuk szavazott

2011. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A nappalis mesterképzés nem fizetős.


Dehogynem."


Mint már előttem írták, hogy a nappalis mesterképzés az államilag finanszírozott. Természetesen, ha a felvételi eljárás is sikerül. Nekem is vannak olyan óráim, ahol együtt vagyunk a mesterképzésesekkel, pedig alapképzésre járok.

2011. szept. 22. 21:10
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem annyira bonyolult amúgy a Fidesz elképzelése.


Államilag támogatott a pedagógus, orvos, közszolgálatisok, a mérnökök 50%-ban, A TÖBBI MINDEN ÖNKÖLTSÉGES. MINDEN, MIND AZ EGYES SZÁLIG.


Persze az államisok elé odatolják az itthon tartó szerződést.

2011. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!