Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz a felvetés, a rögzített...

Igaz a felvetés, a rögzített árfolyamú végtörlesztéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mivel a bankoknak forintban törlesztik majd a hitelt, és nyilván az MNB-nél a kereskedelmi bankok forint számlákat vezetnek, de nekik devizában kell visszatörleszteniük a hitelt, annak az anyabanknak, vagy külföldi pénzintézetnek, akitől ők kapták a devizaösszeget, ezért a nagy mennyiségű forint kerül a piacra, és megnő a deviza iránti kereslet, mert a forintot el kell majd adni, és a devizát meg kell majd venni. Ha a forintból több jelenik meg a piacon, akkor az a forint leértékelődését jelenti, a deviza iránti kereslet növekedés pedig a különböző devizák felértékelődését vonja maga után. Ez által, akik nem kapnak forinthitelt a végtörlesztéshez, vagy nincs megtakarításuk, amiből a fennálló tartozást fizetnék nagyon rosszul fognak járni. Mindezek után a pénzintézetek valószínűleg jelentős veszteséget könyvelhetnek el, aminek a hatására a többi hitel, illetve a számlavezetés drágulhat, és a személyi és kisvállalati hitelkihelyezések szabályai megszigorodhatnak, ami a hitelpiac teljes, vagy részleges befagyását vonhatja maga után. Nem vagyok közgazdász, de olvastam a témában egy keveset, és sok ilyen jellegű aggodalom fogalmazódott meg a szakemberekben.
2011. szept. 24. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Lényegében igaz, legalább is ez a trend. Hogy az állami beavatkozás mennyire fogja megváltoztatni ezt a forgatókönyvet, az kiszámíthatatlan, mivel hasonlóra nem volt még példa. A személyes véleményem: ekkora böszmeséget még senki nem csinált, és ha az állam be akar avatkozni, a kóklersége nem, hogy javítani, de rontani fog az általad felvázolt helyzeten.
2011. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Eleve nem hiszek abban, hgoy 150 ezer ember végtörleszteni tud esetenként 5-10 millió forintot.

Eleve lakásra nem volt pénze, de most a dráguló részlet mellett hirtelen van 5-10 milkója?

Lehet, hogy a politikusok és családjaik hiteleit végtörlesztik csak kedvező árfolyamon.

2011. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítólag 10-20% (12-25000 hitel) lehet az, aki mondjuk átlag 10 milliót tud törleszteni. Maximum 250 Mrd Forintról van tehát szó. Ennek a duplája sem okozná szerintem a Forint (tartós) leértékelődését, főleg mivel kb 3 hónap lesz a végtörlesztésre (idén). Ezek egy része ráadásul Forinthitel lesz, amiért versenyezhetnek a bankok, csökkentve a kamatokat.
2011. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elég valószínű ez a forgatókönyv.


a devizahitelesek többsége rosszul fog járni, amennyiben nem tud végtörleszteni.


ez van. megszívták.

2011. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, igaz a felvetés. Már csak az a vicc, állitólag valahol olvastam,hogy aki Ft-hitelre váltás nélkül akar végtörleszteni, annak is kell egy kereseti igazolás. Tehát, ha én bemegyek a bankba, és azt mondom, hogy végtörlesztek, kell egy kereseti igazolás hozzá, mondjuk ha azt a pénzt családtól kölcsön kaptam..

Amúgy aki nem fog tudni végtörleszteni, ill. Ft hitelre átváltani,a kkor az Isten mentse meg, mert aki benntmarad a devizarendszerben ezek után, akkor nem lennék a helyében.

2011. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egyaltalan nem igy van. Az egyosszegu vegtorlesztes segitseg azoknak akik egyoszegben akarjak kifizetni az adossagukat rogzitett arfolyamon es ez nagyon megeri.
2011. szept. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen gondolatmenet akkor ér valamit, ha meg vannak nevezve benne konkrét mennyiségek. Mert az, hogy "sok", meg "jelentős" és "nagyon", nem sokat ér.


A 20:27-es hozzászólással értek egyet, ez a pár száz mrd Ft nem fog érezhető változást okozni.


Mondjuk ha a devizahitelesek 100%-a kérné a végtörlesztést, érdekesebb lenne a történet.

2011. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!