Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fogynak ennyire a magyarok?

Miért fogynak ennyire a magyarok?

Figyelt kérdés

Pár évtizede még 10 100 000 környékén volt a számunk, amiből 100 000 volt a cigányság.

Most már kevesebben vagyunk, mint 10 millió és abból is legalább 1 millió cigány.

Tehát 10 millióból pár évtized alatt 9 millió magyar lett? Hogyan lehetséges ez?


2011. szept. 26. 21:47
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
33%
Olvass kuruc.infot és megvilágosodsz!
2011. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

Ja persze olvasd azt a szennyet....



Az emberek létbizonytalanságban vannak, ez az egyik ok amiért nem vállalnak több gyereket. A másik, hogy a gyerekvállalás egyre jobban kitolódik. De ez nem csak az országban jellemző hanem szinte az egész világon.

2011. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
62%

Általában véve kevesebb ember születik, mint amennyi meghal. Sok az öreg, kevés a gyerek. Erre sok dolognak lehet hatása, pl. az egyre rosszabb gazdasági helyzet (vagy akár csak az, hogy az emberek úgy érzik, hogy egyre rosszabb), vagy az, hogy mostanában később szülnek a nők.

Hogy mennyi cigány van az országban, azt azért nem merném ilyen biztosan állítani, szerintem az egy millió túlzás. De majd a népszámlálás után többet fogunk tudni. Viszont hogy arányaiban miért vannak többen a lakosság többi részéhez képest, arra nekem az a személyes magyarázatom, hogy a cigányság (nagy része) eddig is szegény volt, most is az, őket jóval kevésbé befolyásolta a jelen gazdasági helyzet.

2011. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Azért az egész világon nem jellemző. A kínaiak és az indiaiak bár szegények de szaporodnak rendesen, ahogy az afrikaiak is (más kérdés hogy ők vagy éhen halnak még gyerekkorban vagy felnőttként ölik egymást halomra). Úgy néz ki a fehér ember az egyetlen amelyik inkább akar jól élni mint gyereket vállalni. Ezt pedig valahol helyes útnak látom (minek szülni szegénységbe?) ugyanakkor szomorú az hogy még a kicsit tehetősebbek se akarnak nagy családot.
2011. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szia, mi egy átlag magyar család vagyunk, leírom nagyjából a történetet: mindig is 2-3 gyereket szerettünk volna a férjemmel, de ha azt szeretnénk, hogy a gyerekeink ne szenvedjenek hiányt semmiben és tisztességesen felnőjenek, akkor ezt nem tudjuk teljesíteni. Ugyanis: hiába vagyok én, az édesanya diplomás, az állami szférában dolgozom és bruttó 150 ezer forintot keresek, a férjem felszolgáló és jelenleg munkanélküli, mivel főiskolán tanul és egy munkáltató sem hajlandó őt a konzultációkra elengedi, sem a vizsgákra. A lakáshitelünk és a rezsink havonta 100.000 Ft. Soha nem éltünk nagylábon, az egyetlen kisfiúnknak is a legszükségesebbeket vesszük meg, így is komoly anyag gondjaink vannak. Ilyen helyzetbe hogy szüljek még 1-2 gyereket? Arról már nem beszélve, hogy a munkahelyemen nem is tolerálnák ezt, tehát ha elveszíteném a családunk legnagyobb bevételi forrását, akkor teljesen padlóra kerülnénk.
2011. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
bocsánat, javítok: nettó 150.000 forint a keresetem
2011. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"Azért az egész világon nem jellemző. A kínaiak és az indiaiak bár szegények de szaporodnak rendesen, ahogy az afrikaiak is (más kérdés hogy ők vagy éhen halnak még gyerekkorban vagy felnőttként ölik egymást halomra). Úgy néz ki a fehér ember az egyetlen amelyik inkább akar jól élni mint gyereket vállalni."

Persze, de én Magyarország lakosságáról beszéltem. Azok, akik a gazdasági problémák hatására kevesebb gyereket vállalnak, nem születtek szegénynek általában. Próbálják legalább részben az általuk megszokott életszínvonalat megtartani, többek közt azzal, hogy mondjuk 2 helyett csak egy gyereket vállalnak, vagy egyáltalán nem vállalnak gyereket, esetleg csak jóval később, mint eredetileg tervezték.

A cigányság esetében (vagy az általad említett afrikaiaknál, indiaiaknál) más a helyzet, a többségük eleve szegénynek született, ebbe nőtt bele, az általa megszokott - azaz normálisnak tekintett - életszínvonalat fenn tudja tartani így is. Továbbá, a mélyszegénységben élő rétegekre jellemző (tehát nem a most rosszabbul élőket értem ez alatt), hogy sok gyereket vállalnak (és ezt nem lehet pusztán a családtámogatási ellátásokkal magyarázni), de erre a szociológia, azon belül is pl. Bourdieu ad magyarázatot, amit én sajnos nem tudok most részletesen kifejteni, mert már nagyon régen olvastam. De akit érdekel, járjon utána.

2011. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
És ha elpazarolt tízmilliárdok jó helyre kerülnének, akkor lehetne a magyarok keresete jóval magasabb?
2011. szept. 26. 22:27
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

Miért fogynak a magyarok?

Mert bejött nekik a Norbi Update.

2011. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de mivel nem képzelem magam közgazdásznak, nem is tisztem ezt megválaszolni. Bocs, de szerintem kissé fura, amikor mindenki azt hiszi, hogy gazdasági kérdésekben mindentudó, miközben szemmel láthatóan a többségnek lövése nincs róla.
2011. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!