Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsen egységes nemzett...

Miért nincsen egységes nemzettudat?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy többé-kevésbé változatlan formában ugyanazt a történelmet tanulja itt minden generáció már hosszabb idő óta. Elvileg ugyanazokra a nemzeti hősökre kellene büszkének lennünk, stb.

Mégsem tudunk semmiben egy oldalon állni, az egész történelmünk a megosztottságról, a testvérharcról szól.

A jelenlegi napi politika is ilyen.

Ha közösek a gyökereink, akkor miért létezik ilyen hatalmas nézetkülönbség szinte bármilyen tekintetben?


2011. szept. 29. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Mert tele van a társadalom törésvonalakkal a békülés pedig nem olyan egyszerű.
2011. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
gáz, hogy nem mindenki jobbikos bunkókám?
2011. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

"Ha közösek a gyökereink"


Egy tiszta magyar sem létezik már.

2011. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

20:48

Kedves barátom, neked még rengeteget kellene ahhoz fejlődnöd, hogy eljuthass arra pontra, hogy bárkit megsérthess.

Sajnos te sem tudod, hogy a kultúra öltöztet. Ha tudnád nyilván nem élnél meztelenül a világban... :)

2011. szept. 29. 21:14
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
jártál már egy kérdésemben és nem voltál túl segítőkész...
2011. szept. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk kicsivel több dolog történt, mint mondjuk Amerikában. Azt pedig hozzá kell tenni, hogy mi most alakulunk át "nyugativá", ami nem lehet egységes. Pl. Franciaországban nincs olyan nagy szakadék a pártok között, ezért nagyobb az egyetértés, ráadásul a francia lobogó a liberalizmus egyik szimbóluma, ami mögött könnyebb felsorakozni.

Nálunk mindenhez kapcsolódik egy eszme, amit értelemszerűen más emberek elutasítanak. Én például hiába vagyok magyar, nem hiszem, hogy nemzetiszínű ruhában kimennék, mert az a jobbikosokra jellemző.

2011. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

21:16

Finomkodást tőlem ne várj, nem én vagyok kegyetlen, hanem az élet az.

Ezzel együtt ha oktalanul megsértettelek volna, úgy most én kérek elnézést.

2011. szept. 29. 21:42
 8/17 Foxyy ***** válasza:
100%

"Miért nincsen egységes nemzettudat?"


mert a 40 év kommunizmus lerombolta a magyar emberekben az egészséges hazaszeretetet és magyar identitás tudatot.

2011. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

A turáni átok miatt, a magyarok soha nem tudnak összefogni.

A magyar, mióta megalakult Magyarország, azóta szüntelen testvérharcokban, pártharcokban veszti a vérét.

Soha nem volt egy példa arra, hogy a magyarok mind egy zászló alatt sorakozzanak fel.

Még:

Szent István

Szent László

Nagy Lajos

Mátyás Király

II. Rákóczi Ferenc

1848-as forradalom


Ezek/alatt voltak a magyarság legfelemelőbb pillanatai, de Rákóczinak ott voltak a labancok, az 1848-as forradalomban meg nem csak németekkel,románokkal és horvátokkal álltunk szemben, hanem bizony magyarokkal is.

2011. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert önzővé nevelik a szülők a gyerekeket. A felnőttek kétszínűek. Meg buták az emberek, megvezethetők a média által, meg mert hagyják magukat manipulálni. Meg megfélemlíteni, meg mert kishitűek.
2011. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!