Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincsen egységes nemzett...

Miért nincsen egységes nemzettudat?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy többé-kevésbé változatlan formában ugyanazt a történelmet tanulja itt minden generáció már hosszabb idő óta. Elvileg ugyanazokra a nemzeti hősökre kellene büszkének lennünk, stb.

Mégsem tudunk semmiben egy oldalon állni, az egész történelmünk a megosztottságról, a testvérharcról szól.

A jelenlegi napi politika is ilyen.

Ha közösek a gyökereink, akkor miért létezik ilyen hatalmas nézetkülönbség szinte bármilyen tekintetben?


2011. szept. 29. 20:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igaz hogy mindíg megosztottvolt ez a nemzet, mindíg pártoskodóak voltak, de éppen ez vana történelemkönyveinkben, ez van benne a kollektív emlékezetben.

Miért nem lehet erre a történelmi "vonulatra", erre a sorsszerűségre a figyelmet felhívni, rámutatni ennek a hátrányaira a mindenkori "önsorsrontás" történetére hogy ebből tanuljanak a nemzedékek.

Miért megy tovább ez a "hagyomány" minden generációban?

2011. szept. 29. 22:25
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy szocializálódtak az emberek h önzők!
2011. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

"gáz, hogy nem mindenki jobbikos bunkókám?"


Nem ugatol, korcs!

2011. szept. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves 09.29 22:09

Annyit azért megjegyeznék, hogy István "az egységes zászló" alatt trónja elfoglalása érdekében testvérével vívott gyilkos háborút és ölt meg vagy százezer magyart. Nagy hitvita volt akkor is.

I.Lajost se nagyon fogadta el az akkori főúri rend, harcolt velük rendesen. Ettől még nagy király volt.


Azt gondolom, egész történelmünk során voltak komoly nézetkülönbségek, hol erősebben, hol kevésbé. És más nemzetekkel sincs ez másképp, csak máshogyan. Szerintem ez természetes állapot, ami nem az az, hogy ettől még nem kell halomra gyilkolnunk egymást.


Kérdező! ha a kérdésedre adott válaszokat végigolvasod, rögtön megérted, miért nincs egységes nemzettudat. Vagy szerinted néhány itteni válaszolót össze lehetne békíteni? Legalább annyira, hogy ismeretlenül ne bunkózzák le egymást (erősebb kifejezésektől most tartózkodnék).

2011. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyobb számú embernél törvényszerű h eltérőbben fognak gondolkozni.


Másrészt ez annak köszönhető h Európában élünk és itt igen gyakran változnak a körülmények pl Japánhoz v Kínához képest, ők sokkal egységesebbek nálunk.

2011. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mikor olvastam a kérdést, de még nem láttam ki írta, egyből tudtam, hogy Helmet az:D

Nem válaszolok a kérdésre, mert mindent elmondtak már ami lényeges, és legtöbbször veled értek egyet, nagyon egy nézeteket vallunk szerintem:)

2011. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sose volt egységes nemzettudat, mivel minden ember más.

Ráadásul a nemzet fogalma is erősen változott a történelem során, és lehet még változni is fog.

2011. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!