Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miket csinál Hoffmann Rózsa?...

Miket csinál Hoffmann Rózsa? összeszednétek nekem a jó és rossz tulajdonságait, vagy egyáltalán a terveit, amiket már megvalósított, miket köszönhetünk és miket nem köszönhetünk neki?

Figyelt kérdés

eléggé tájékozatlan vagyok ha róla van szó, és össze tudnátok nekem szedni, a terveit ?

csak igy cimszavakba, tudjak valamit róla.


2011. szept. 30. 21:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%
Az egyik pedagógus érdekvédelmis nő KO műsorában azon nyűglődött, hogy oda a szabad és független nemzeti tanterv, mert központilag fogják leadni, amit tanítani kellés így a szülőknek nem lesz beleszólása.. A válaszom ill.kérdésem az lett volna tőle, hogy az államilag központosított átkosba sem a szülők rótták ki a tanítani valót mégis nemzetközi viszonyításban tudásban elöl voltunk. Mondhatom bár melyik szinten hallom a visszafejlődést a rendszerváltás óta is. Másodszor mióta szólhattak bele az iskola nevelésbe de a tanításba is a szülők ? Gyakorló szülő voltam és vagyok is. Elmondhatom, hogy eddig is nagyon szépen le volt írva a nevelői és szülői hatáskör, de a szülő részéről az csak egy irott maszlag maradt. Akarom mondani - a leányom osztályában kb 40 bukás volt és az osztály létszáma 22-28 fő. Tök "hülye" gyerekek ? Nem hiszem. A matek tanár 16 főt buktatott meg a kémia tanár meg az iskolába 2 osztályra valót. A részletek év végére vonatkoztak ! Az a szülő, akit érdekelt a gyermeke és elég sokan voltak kezdeményezték az iskolába a tanár/ok felelősségét vagy képességét az oktatásra. A suli a füle botját sem mozdította meg sőt a póton a szokottnál többen buktak meg. Tehát ennyit az érdekvédelmis nyafogásáról és kételkedéséről. Most sem érvényesül ! A tanellenőrtől meg miért kell zrinyálni? Mit szólnának hozzá a melós elzavarná a meó-st a gyártásközi ellenőrt. Az egyik területi iskolába a pedagóügusok voltak a legjobban felháborodva,hogy kamerákat akarnak a folyosókra tetetni! nem is lett. Hát ennyit . Baloldali vagyok, de tanulni és tanitani csak ott lehet ahol megfelelő rend és fegyelem .van
2011. okt. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Iuventus ventus ***** válasza:
100%

Gimnazistaként mondhatom semmi jót!


Kezdjük a természettudományi kötelező tantárggyal. Átszervezte az egész felvételi pontszámítást az egyetemre, több fizetős szak lesz.


De ami a legdurvább, mindent megkavar! Tökéletes a fejetlenség, senki nem tud semmit semmiről. A minap közölték velem, hogy ne kérjem a pályaválasztási könyvet, mert egy cseppet sem biztos, hogy bármi hasznát is fogom venni!


Úgy variálta át az egészet, hogy azokra is vonatkozzon, akik elkezdték! Vagyis, mi, a mostani 11.-es korosztály még jóval másabb körülmények közt kezdtük, és ezalatt változtatott (itt értsd nehezített meg mindent) ami kicsit igazságtalan, hisz amikor mi ezt elkezdtük, nem erre vállalkoztunk!


Pozitívumot nem tudok róla mondani, kivéve azt, hogy sikeresen megtanítja a diákokat és a pedagógusokat a stresszes életmódra. Ez egész nő egy nulla, sőt még annyi sem, inkább már mínusz! Tönkreteszi az egész oktatást.

2011. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11-es vagy félreértett valamit, vagy furcsa volt aki nyilatkozott mert az általános probléma az, hogy már a tanár sem szólhat bele mit tanít majd. Márpedig, amit látjuk központilag olyanok állítják össze a dolgokat, akik évtizedek óta a tájékán sem voltak annak a helynek, aminek előírják hogyan kell működni! Tehát az, aki mondjuk 10-15 éve van folyamatosan ott nem tehet hozzá, vagy vehet el a megadott irányból. Mert most is van alaptanterv, de rugalmasabb.


Az ellenőrzéssel meg ne is nevettess, a munkahely nem ugyanaz, mindenki tudja, hogy a felügyelet, ha jön, az iskolákban ez így néz ki. Előre betanulják, hogyan fogják eljátszani az órát, mint egy színdarabot, mit fog kérdezni, ki jelentkezik, pont legyen mindenkinek házija, ha olyan az óra még kísérlet is lesz, pedig előtte sosem volt stb. Szerinted? Mi még a teremben sem jártunk sose, nem hogy kémiai kísérletet lássunk, bezzeg mikor kijöttek megnézni, olyan kísérletet lenyomott a tanár, mi meg mint a kisangyalok jelentkeztünk a helyes válaszokkal. Persze magunktól kac-kac.

2011. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!