Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a dolgok...

Magyarországon a dolgok tekintély elv alapon működnek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az iskolákban a főnök, tanár ellentétre, h a tanárok nem mertnek ellentmondani az igazgatónak mert onnan kapják a fizut, ezért meg a képmutatás, bólogatás, vigyorgás mindenre. A sok ingyen munka az iskolákban a tanításon kívül.


Aztán ugyanazt látom önkormányzatoknál, hogyha vki nagyobb emebr van akkor a kisebb pozicióban lévők meghajolnak előtte körbeugrálják, mégha utálják is a személyt, meg ha orbitális marhaságot követel is a beosztottaktól.


Más munkahelyeket nem tudok. ennyire hülyék az emberek? Olvastam vhol, h a magyar mentalitás olyan, h a magyarok szeretnek a problémákról beszélni, de mindig annaka hátamögött akivel bajuk van. És nem megoldani szeretik a problémákat, hanem kerülik a konfliktusokat. Közben meg a gyűlölet csak gyűlik, gyűlik az emberekben a kolegák iránt is.


Nálunk pl mindenki utál mindenkit, de ha idegen látja akkkor csak az jön le neki h milyen kedvesen (felszínesen) elbeszélgetnek egymással.


Magyarországon gyakori az munkahelyeken h a pozicióért, vagy csak úgy félelmi vagy óvodás alapon megoszlanak a kolegák főnök kedvenceire, és nem kedvencekre? És nincs átjárás a kasztok közt?


Tényleg ennyire primitivek lennénk, h elfojtjuk az érzelmeinket? Ha meg kiengedjük, az csetepatét ordenálé veszekedést jelent? Ennyire nem képesek a magyarok egymás mellett normális korrekt életet élni?


Ha kimondod a véleményed akkor vagy hülyének néznek, képmutatóan a főnök elképzelése mellé állva, vagy elkönyvelnek vmilyennek és mindig a szerint kezelnek?


Ez a tekintélyelvűséget a kommunizmusból örökítettük át?

Ott estek hasra mindenféle vezetőktől, mégha tudták h baromira korruptak is?


2011. szept. 30. 23:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

" hogyha vki nagyobb emebr van akkor a kisebb pozicióban lévők meghajolnak előtte körbeugrálják"


Vannak ilyenek igen, de ez nem mindenkire jellemző. Nekem pl még túlórát sem tudna a főnököm elrendelni, mert egyszerűen nem mennék be.

2011. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
sajnos nem csak itthon, nekem kint is nagyon kötsög főnökeim voltak. korrupcióban viszont tényleg mi vagyunk a királyok.
2011. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%

"Ez a tekintélyelvűséget a kommunizmusból örökítettük át?

Ott estek hasra mindenféle vezetőktől, mégha tudták h baromira korruptak is?"


Nem. Ott egész egyszerűen kötelező volt hasraesni. Ezek a mai hasraesők meg érdekből teszik. Ezt hívjuk seggnyalásnak.

2011. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%
Inkább karizmatikus legitimitás. A tekintélyelvű inkább a despotákra volt jellemző.
2011. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

"Olvastam vhol, h a magyar mentalitás olyan, h a magyarok szeretnek a problémákról beszélni, de mindig annaka hátamögött akivel bajuk van. És nem megoldani szeretik a problémákat, hanem kerülik a konfliktusokat."


Ez nem csak magyar szokás. Itt Angliában mindenféle nemzetek fiai-lányai képesek erre. Tapasztalat.


Szóval ez nem a nemzeti hovatartozás hanem a gerinc függvénye.

2011. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha valaki függ a másiktól akkor az kedvébe fog tenni a kenyéradójának vagy annak akinek hatalma van felette.Persze lehet lázadozni de a mai munkanélküliségben nem mernek ugrálni az emberek,önérzetért nem adnak kenyeret a boltban.
2011. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hatalom és hatalommal való visszaélés jellemző.A főnökök döntő többsége emberileg egy nulla ,basáskodó senkiházi aki vagy benyalta magát vagy protekciós volt és ahogy egy cseppnyi hatalom van a keze között visszaél vele.De ez mindenhol jellemző rendőr portás hivatalnok jegyellenőri szinten is , kis és középvezetői szinten meg hatványozódva.
2011. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor (és most sokan megköveznének) sok olyan beosztott is van aki csak rinyál mindenért és még akkor is a főnököt szidja amikor ő maga volt a hibás. Az ilyen az a fajta aki csak akkor végzi el tisztességesen a munkát ha nagyon muszáj, de a főnököt persze bármikor tudja szapulni. (és nem vagyok főnök, csak egy olyan beosztott aki észreveszi az ilyet is)
2011. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"...a magyar mentalitás olyan, h a magyarok szeretnek a problémákról beszélni, de mindig annaka hátamögött akivel bajuk van."


Ez szerintem érthető. Én olyan ember vagyok, akinek ha valami baja van mással, annak a szemébe mondja. És egyszerűen azt tapasztalom, hogy hiába hívom fel udvarisan egy-egy embernek a figyelmét a hibáíra és hiába kötöm a lelkükre, hogy csak azért szólok én, hogy sikerüljön nekik kijavítani a hibájukat (makacsság, önfejűség, érzéketlenség, lustaság, nemtörődömség, stb.) és másnak már ne tűnjön fel, ők akkor is elkezdenek velem fröcsögve ordítani, hogy mit képzelek én magamról, hogy merészelem őket kritizálni, ki vagyok én, hogy ilyesmire vetemedek, stb.

A lényeg, hogy egyesekből 10 percen keresztül ömlik a felháborodott fröcsögés egy jelentéktelen kis hülyeség miatt, amiről normális emberekkel nevetve lehet elbeszélgetni, hogy lám-lám, igen, nekem tényleg van ilyen hibám és igyekszem kijavítani, de te például tegyük fel túlsúlyos vagy, de nem baj, gyere el velem futni.


Ilyen egyszerű lenne, csak mindenki letámadásként fogja fel nálunk a kritikát, még akkor is, ha négyszemközt történik és nem hallja senki.

2011. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Magyarországon a dolgok tekintély elv alapon működnek?"


Bizonyos dolgok úgy működnek. Mint ahogy más országokban is.


"Gondolok itt az iskolákban a főnök, tanár ellentétre"


Szerinted melyik országban nem megy a vigyorgás a főnökökre meg a hajlongás, stréberség?


"Olvastam vhol, h a magyar mentalitás olyan, h a magyarok szeretnek a problémákról beszélni, de mindig annaka hátamögött akivel bajuk van. És nem megoldani szeretik a problémákat, hanem kerülik a konfliktusokat. "


Kulltúrrasszista baromság népeket jellemezni. De ha lenne értelme ennek a jellemzésnek, akkor is téves lenne, mert a magyar történelem számos epizódja bizonyítja 1514-tők 1703-on és 1848-on át 1956-ig, hogy a magyarok nem konfliktuskerülők és megalkuvóak. Vagy ha azok, akkor mondjuk a csehek micsodák?


"Nálunk pl mindenki utál mindenkit"


Nálunk meg nem. Lehet, hogy a saját személyiséged vagy a kollégáid problémáival nem egy egész népet kellene vádolnod.


"Tényleg ennyire primitivek lennénk, h elfojtjuk az érzelmeinket?"


Ha primitív vagy, próbálj kikupálódni.

2011. okt. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!