Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan jön az a Fidesznek,...

Honnan jön az a Fidesznek, hogy azért vannak munkanélküliek, mert az emberek nem akarnak sokat dolgozni és aki dolgozik, de keveset keres, az azért van, mert nem akar sokat keresni?

Figyelt kérdés

Cséfalvay elhíresült kijelentése, hogy azért csökkentik a gazdagok terheit, mert arra akarják ösztönözni a lakosságot, hogy több pénzt keressenek és ezért legyenek ők is gazdagok, hogy jobban éljenek.


Honnan jönnek ezek az elvetemült képzelődések?


2011. okt. 2. 20:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kolopele, megint hülye vagy. Aki tud, el is megy messzebbre munkát keresni. Sajnos messzebb sincs. És kis településekről a közlekedés is bajos, ha nincs az embernek kocsija. Voltál már zsákfaluban? A másik: mindenki tanuljon, aki nem tanul, az lusta barom. Most nyírbálják meg a felsőoktatási helyeket (ami valamilyen szinten jogos is), szóval eleve nem tanulhat mindenki. De ha mindenki tanulhatna, akkor meg mindenkinek lenne diplomája, ez kissé sarkítva ahhoz vezet, hogy diploma kell majd a takarítónéninek is. Szóval ne tanuljon mindenki, mert az semmi jóra nem vezet.
2011. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

képezzék magukat?

ha van munkád,nincs időd sulira,ha van időd sulira nincs munkád,így nincs pénzed sem több száz ezres tandíjra...

meg amúgyse lehet összespórolni...jah rám is azt mondták,hogy munkakerülő vagyok.2évig nem találtam munkát.

itt fújoltak rám,hogy büdös a munka meg stb.most külföldön takarítok,konyhai kisegítő vagyok.na ennyire "büdös a munka"..kuli munkát is elvállalok,nem szégyen.csak nem mindegy,hogy mennyiért.itt 1 havi krumplipucolásból kp-ra audit veszek.otthon 1havi fizuból a segged nem tudod kitörölni:D azt mondom mindenki hagyja el a süllyedő hajót amíg lehet.

2011. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
"Kolopele, megint hülye vagy" Te pedig ismét nagyon kulturált......... Én azokra céloztam elsősorban, akik megtehetnék hogy siránkozás helyett feljebb lépjenek a ranglétrán, mégsem teszik. Az egyik kis 16 éves pedig már megint beszólt az imént, hogy fogjam be. Az nem számít neki, hogy én már lassan 50 leszek. Ugyan mit lehet várni az ilyenektől? Abban természetesen igazad van, hogy nagyon sokféle munka van ami szükséges, és valakinek meg kell azokat is csinálni. Viszont a legjobban akkor járnak ha vállalkozóként teszik és tényleg profik az adott területen. Ma csak így lehet érvényesülni. A tanulást pedig vagy finanszírozzák a szülők, vagy munkát kell vállalni mellette. Megoldható, csak akarni kell. És ez nem álomvilág, ez a valóság.
2011. okt. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
".itt 1 havi krumplipucolásból kp-ra audit veszek" De melyik Audit? A lestrapált 400 ezer forintosat, vagy egy új A8 - ast 25 millióért? Mert ha ez utóbbit, bezárom a gyáram, és megyek krumplit pucolni.
2011. okt. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

egy régebbi audit,az enyém (99-es évjárat)de itthon 1 havi fizuból még suzukira sem futja.

ja és ez csak 1havi fizetés...ha pár hónapot spórolsz nyilván modernebbet veszel kp-ra.és ha nem krumplit pucolsz,akkor igen,futja még 25millás kocsira is.a velem dolgozó indiai konyhásnak pl 3-as BMW-je van az új...:D

csak azt akartam érzékeltetni,hogy mennyire becsülik meg a tisztességes munkát,itt, és otthon Mo-n...

2011. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Azt azért nem kellene elfelejteni hogy Magyarország nem áll ma olyan szinten mint a külföldi országok egy része. Itt most nem lehet dobálózni a fizetésekkel. Én sem tudnék a dolgozóknak 400 ezret is adni havonta nettóban, ha nem találom fel azt az egyedülálló technológiát, amivel sikerült hatalmas piacokat szereznem külföldi országokban, nekem sem lenne milliós keresetem valószínűleg ha egy sima mezei alkalmazott lennék. Remélhetőleg változik majd a helyzet pár éven belül, és senki nem azon fog gondolkozni hogy kimenjen e külföldre vagy ne. A Fidesz ezen dolgozik.
2011. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mondd csak kolopele, te jártál már a műegyetemen? Dolgozz csak amellett, esélyed sincs elvégezni. És majd kultúráltabb leszek akkor, ha te meg kevésbbé nagyképű.
2011. okt. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Kedves" kolopele.Én voltam az,aki azt írta,hogy fogd be.Csak közölném,hogy nem 16 vagyok,hanem lassan 25,minimálbérért gürizek mert a szakmámban nem tudok elhelyezkedni.Írtad azt,hogy támogassanak a szülők...De mégis mi a francból?Nem mindenki nevel otthon aranytojást tojó tyúkot,és nem mindenki talál fel "egyedi technológiát".Én szeretnék előrejutni,de havi 60-70-ből hogyan?Így is 60 km-re járok el dolgozni az otthonomtól,és 3 műszakban csinálom.Gyere ide és cseréljünk.Akkor legyél ilyen rohadt nagyképű,ha ebből a semmiből kell havonta megélned,amiből én.Rád sem lesz örökké jó világ.
2011. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
"Rád sem lesz örökké jó világ." Ez látod igaz. Egyszer én is meghalok majd, de abban a tudatban hagyom itt ezt a Földet hogy a 4 gyerekem akkora vagyont örököl hogy az életben nem lesznek gondjaik. Sem akkor ha tovább viszik, sem akkor ha eladják. Egyébként 25 évesen még én sem voltam gazdag ember, 35 évesen értem el odáig. Úgyhogy csak tedd a dolgodat, van még időd. Mudri Lav, sok sikert neked is, legyél az ami szeretnél. Én nem vagyok senki ellensége, csak van egy sajátos nézetem az életről, a munkáról, és leírom. Nem kell vele egyetérteni, de sértegetni is felesleges. Ha jobban beleolvasol a válaszok hasznosságába, mindenhol az ér 100 % - ot ahol szidják azokat akik sikeresek lettek, meg csalónak, tolvajnak titulálnak minden ilyen embert. Az hogy hogyan ért el idáig valójában, hogy hány ember biztos megélhetését biztosítja, az senkit nem érdekel. Akkor én miért legyek toleráns azokkal akik így reagálnak? 200 ember dolgozik nálam, a legmagasabb fizetés havi nettó 400 ezer, úgyhogy nekem ne akarja egyik kis fiatal sem játszani az agyát. Tegyen le előbb valamit az asztalra, utána majd beszélhetünk.
2011. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!