Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tiltják be a PROVIDE...

Miért nem tiltják be a PROVIDENT nevű "bank"-ot?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik a tevékenysége kimeríti az uzsorázás fogalmát, kinek mi a véleménye?
2011. okt. 3. 09:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Sándor: a nagymamám mesélte, hogy az ő édesanyja a hat elemijével is képes volt arra, hogy rakosgatta félre a forintokat. Mert tudta, hogy az a pénz az övé, amit már megkeresett (meg mert előtte belebuktak egy vállalkozásba, ami elvitte a házukat és mindenüket, de ez már más tészta).


Nem kellenek ide komoly pénzügyi ismeretek. Csak józan ész. A józan ész pedig azt diktálja, hogy annyit költs, amennyit keresel, vagy esetleg kevesebbet. Most komolyan EZT kellene oktatni?

2011. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ezt.
2011. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A te mamád nem volt buta , mert tudta hol végződik a takarója és TISZTÁBAN VOLT VELE ha annál tovább nyújtogatja a lábát fázós lesz a dolog.

Régebben kiszámíthatóbb volt a jövő. Most van , hogy egyik napról a másikra változik a helyzet.Ma még dolgozol keresel , holnap pedig nincs jövedelmed és nem is tudod mikor lesz legközelebb.

A kényelemért , a flancért versengésből , hogy többnek mutassa valaki magát ,vagy csak azért mert vágyik valamire (olyanra ami másnak már megvan) bárkinek adósságba vernie magát ostobaság.Amire ráfizet.

A 80-as években is lehetett kölcsönöket (nem könnyen)felvenni és akkor is volt akinek ráment mindene.De ami most 2000 és 2008 között volt, már ahogy reklámozták és szinte tukmálták mindenkire a hiteleket az nem normális.Sokan bedőltek a reklámoknak és aztán bedőlt a hitelük és az életük.(Lehet , hogy én is dülöngéltem volna de szerencsére kisvállalkozóként a bankok számára a jövedelmem kiszámíthatatlan)

Több oka lehet annak miért mentek bele kockázatos svájci frank alapú hitelekbe ennyire sokan:1 nem voltak tisztában a kockázattal,2 a vezetők nem világosították fel a népet ezekről ,3 nem kínáltak versenyképes ft alapú alternatívát(lakásprogramok stb) és 4 ami a leginkább nyomott a latban az ,hogy EGY BOLOND SZÁZAT CSINÁL!

2011. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Szerintem az uzsora kifejezés azt is jelentheti,hogy az átlaghoz képest nagyon magas.Bevételek és kiadások arányában itthon bármelyik bank kölcsönt uzsorának tekinthetjük. Hát még a Providentet!Hozzátenném az az átlag magyar nem olyan hülye,hogy felvegye,csak menekülési végállomásnak nézi.Hogy mi elöl menekül? Saját rossz gazdálkodása,lehetőségei,szerencsétlensége, mindenki máshogy látja ,tapasztalja.Ennek ellenére ,úgy gondolom ,bármelyik hozzászóló (én is) felvenném a túlélés reményében,ha más lehetőség nem látszana.
2011. nov. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Providentnél 40%kb a kamat. Mi az OTP től vettünk fel 500e személyi kölcsönt 1.430.000Ft-ot kell visszafizetnünk. Szerinted melyik az uzsora??????
2012. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Mi 10.000 lejt vettünk fel 60 hónapra(mert pont annyi hiányzott nekünk akkor:) a Dacia ( azelőtt Credit) bankból.Havonta fizetünk 230 lejt fixen végig az utolsó hónapban is akkor is ha közbe jön egy válság vagy világvége vagy akármi.így ki fogunk fizetni összesen 13800 és erre én azt mondom ,hogy jól át lettünk bacva.Már csak azért is mert aki velünk foglalkozott gyerekkori ismerősöm.Van még másfél év és mind azt kérdezgetik ,hogy biztos nem akarjuk átütemezni egy újabb kölcsönbe beszámítva?Erre azt szoktam visszakérdezni,hogy mennyivel kevesebbet kell fizessek ,ha most egy összegben beviszem a maradékot?Mert van lehetőség arra is és akkor nem 4140 hanem valamivel kevesebb.

Két jövedelemmel rendelkező kezes kellet amikor felvettük és román állampolgárnak is kellett lenni.

;)

10000 lej =666666 ft

13800 lej =920000 ft

230 lej=15333 ft

2012. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Így van, én sem tudom, hogy "miért hisztiznek" a providentesek. Ja ha másnapra kell a pénz, meg nem vagy hajlandó utalgatni hetente, hanem elvárod, hogy "házhoz menjenek", akkor igen, akkor sok, de nem a kamat a sok, hanem az otthoni szolgáltatás díja. Egy személyi kölcsön is 40% körüli kamattal fut. És a Provident is. Ha nem kérsz otthoni szolgáltatást, meg is úszod annyiból.
2012. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Melyik másik bank ad bárlistásnak is hitelt fedezet nélkül?Csak a provident, úgyhogy nem kell őket szidni .Sokakat már csak ők "mentenek meg" egy villany- gáz kikapcsolástól.
2012. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!