Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Biztonságos az OTP bank?

Biztonságos az OTP bank?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Mármint mire gondolsz? Nem valószínű, hogy csődbe megy ha erre gondolsz, mert rengeteg befektetője van kisebb részesedéssel és jórészük magyar, tehát nincs olyan probléma, hogy hirtelen kivonnák belőle a külföldi tőkét spekulánsok vagy hasonlók
2011. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
a kispárnádnál biztonságosabb
2011. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Gyakran vesznek el pénzek, közüzemi számlák átutalásánál is mindig gond van. Az ügyintézés lassú és ha végre sorra kerülsz azzal kezdik, hogy felidegesítenek.
2011. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem soha nem volt velük semmilyen prolémám, pedig több, mint 15 éve vagyok náluk.

Ha a részvényárfolyamok esésére gondolsz, akkor ne aggódj, volt már feleennyi is. Az egyik legtőkeerősebb bank itthon, a nemzetközi bank stressz-teszten harmadik lett.

2011. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Igen, - a "bank" vezérkarának.

Nem véletlenül fordítottam hátat anno, az otpnek.

2011. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Csak drágák, én is váltok majd..
2011. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez érdekes kérdés.


Én úgy hallottam, hogy az OTP ezelőtt három éve totál csődbe ment és ezért több bankkonszolidáció és sok folyamatos banksegélyt kap, hiszen egy bank leginkább abból élne, hogy hiteleket ad ki, de 3 éve senkinek nem ad ki nagyobb hitelt, mert nem lehet, nincs biztonságos fedezet.


És hát kockázatos ez gazdasági válság alatt. ű

Tehát 3 éve tönkrement. Elvileg már régóta nem létező bank az OTP.


Elvileg 100%-a az állam, azaz az emeberek tulajdonába került át...

Ezek után nem értem, hogy milyen követelésekkel lépnének fel a devizaadósok felé...


Tudjátok, erre mondják azt a hazudozók,hogy túl nagy hogy csődbe menjen.

Akár az összes ember terhére, és eladsósodása, vagy hajléktalanná válása árán is, de a Rot-hsc-hild bankajit biztosan meg fogják menteni, hiszen csak ez az egyetlen fontos dolog egy-egy országban, ami számít.

Az emberek élete, jómódja és jogai sohasem volt szempont egy politikai vezetésnek.


Ezt persze titkolják, de ez az összes többi bankra is igaz...


Tehát ha ez a köztudatba (kikerül) és kiderül - előbb-utóbb van esélye -, akkor az OTP - és a többi bank is - egy nap alatt válhat az enyészetté....


Várom ezt a napot, mert akkor értelmetlenné válik egyezkedni a nem létező - régen csődbe ment és évek óta az lakosság pénzéből finanszírozott - bankokkal.


Innen kezdve csak állam és állampolgároknak kellene megegyezni az adósságok átütemezéséről, de ez kínos lenne, mert a rendes politikai párt látszatát így már nehéz megtartani...

2011. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Látom ide sok banktól függő ember jár.

Érdekes, hogy az igazság állítólag 0%-nak tetszik...


Valóban mindenkinek ennyire fontosak lennének a bankok vagy ide nem járnak szokásos, normális emberek...?


Miért is?


Senki nem reflektált semmire.


Ja, hát kérem az Igazsággal nehéz vitatkozni ugye?


Ha pedig így van, akkor tisztességesebb lenne, nem lepontozni...


De nem is baj, hiszen megcéloztam a 0%-ot!:)


Volt már olyan aki elérte?

2011. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A Páromnak tavaly 103 ezer forintos hozamról firkáltak.

A Párom a "kormány" hathatós "intézkedéséeinek" köszönhetően, kényszeredetten átlépett az állami "nyugdíjrenCerbe", - cserébe megkapta a 2550 (!) ( kettőezer-ötszázötven) forintos (!) "hozamot".

BIZTONSÁGOS!

- Biztos, hogy buksz vele, - mert az üzemi szarka, csak egy piti gyakornok hozzájuk képest.

Mond valakinek az a név valamit, hogy Pintér Sándor?

2011. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom kezdenek kiszivárogni az OTP-vel (bankokkal) kapcsolatos hazugságok.


Hiába a hazudott nagy nyereség, az OTP részvények zuhanórepülésben....:)


Éljen az Isteni Igazságszolgáltatás!


Amúgy valaki elmondhatná nekem, hogy milyen külföldi befektetés lehet ma olyan jól profitáló, hogy nyereséget termeljen???


-Ingatlan biztos nem, mert nem eladható a hirtelen megnövekvő túlkínálat miatt.

-Cég, gazdaság biztos nem.

-bank biztos nem.

-Részvény biztos nem?


Hát akkor meg mibe fektetett ez a titokzatos OTP külföldön?

Istenbe?


Hogy van az, hogy mindenki (államok és gazdálkodó cégek) csődbe vannak, de az OTP állítólag jól prosperál, holott azt a rengeteg nem fizető adósból és az el nem adható ingatlanokból keletkező drasztikusan nagy veszteséget igen nagy összegekkel kellene kompenzálni, hogy ne okozzon veszteséget...


Na itt jön képbe az állami kezességvállalás és konszolidáció, amit meg sem kaphattak volna a bankok, de mégis megkaptak a mi pénzünkből...


Ami csak azért zavar, de nagyon, mert, ha egy vállalkozás elszámolja magát vagy rosszul gazdálkodik akkor csődbe megy. Felszámolják. Elfelejtjük.

Annyi!

Senki nem fogja - ott dolgozón kívül - megsiratni, mint ahogyan a tolvaj, csaló bankokat sem siratnák sokan...


De itt mi történik?

Az ostoba emberek pénzéből - kérdés nélkül - kifizetik a magánbankok (akár egy protekciós kft.) adósságait, és a sok ingyenélő, ott dolgozó fizetését, hogy a látszat megmaradjon és mert a magyar embernek semmi sem fáj, amiről nem tud.

Eközben az állam csődbe megy, a bankok megmentése miatt! A bankok megmentésére a Svájciak köteleztek minket és másokat is, akkor miért nem a Svájciak viszik el a balhét? Miért nem hagyjuk a svájci uzsorásokat, hogy kerüljenek a megérdemelt föld alatti helyükre?


Hirtelen egy devizahiteles sem lenne bajban, de valamiért az állam azt akarja, hogy megtámogatja az emberek pénzéből a tolvaj, hazug bankokat és közben a 2 millió hitelfelvevő család (7,5 millió ember, ország háromnegyed), meg menjen tönkre vegyék el a házát...

/Hiszen tarthatatlanul sok itt ebben az országban a magán tulajdon! Hogy képzelik ezt a gójok?/


...a már 3 éve csődbe ment és már elvileg nem is létező bankok meg röhögnek a markukba! Nemcsak a csőd nem fenyegeti őket, mert a bolond ember megmentette a saját kára, elszegényedése terhére, de még a házát is le fogják tudni nyúlni!!!


Igen nagy az Isten állatkertje!


Ha az OTP nem kap banksegély és konszolidációt, akkor ma már arra sem emlékeznénk, hogy milyen is volt az OTP logó.

2011. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!