Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Budapesten...

Miért van az hogy Budapesten kívül mintha az országba más város nem létezne?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre.Már nehéz lett volna nem észrevenni...

hogy a fővároson kívül nincs semmi élet. Se haladás se pénz.

Se munkahelyek. Ha vannak munkahelyek azok is minimálbérért vesznek fel embereket mert ha valaki többet kér jön helyette 600 másik éhező munkanélküli aki elvállalja bagóért. Ezzel leverik a munka árát. Pesten meg ebből semmit nem lehet észrevenni... Éli mindenki világát a vidéki meg dögöljön meg? vagy most mi?


2011. okt. 3. 22:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
42%
"És az a bosszantó az egészben, hogy tanárok nélkül te se vitted volna semmire" Ebben nagyon tévedsz, mert azt az egyedülálló technológiát amit én kifejlesztettem azt senki nem tanította nekem. Ahogy azokat a fejlesztéseket sem amiket most is csinálok. Úgy működik az agyam hogy azonnal látom mit kell csinálni hogy megvalósuljon amit eltervezek. Ezt nem tanítják sehol. Mindettől függetlenül én is azt mondom hogy a pedagógusok mindennek az alapjai az esetek 90 százalékában, és sokkal jobban meg kellene őket fizetni és becsülni. De ezért én nem tehetek semmit.
2011. okt. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
25%
"kolopele, de ha nincs miből..." Ez igaz, de sokszor ott sem adnak ahol egyébként lehetne.
2011. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
42%
Te tévedsz! Lehet, hogy egyedül álló dolgot találtál fel, de feltudtad volna találni ha nincs az a tanítónéni, később tanárnő, tanár úr aki megtanítja neked az alapokat? Gondolom nem 3 évesen fejlesztetted ki ezt a technikát.
2011. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
35%
Nem vitatkozom. Azt hogy az ipari kerámiát hogyan lehet szinte gyémánt keménységűvé alakítani, és hogy milyen sok rétűen lehet felhasználni különböző területeken nem emlékszem hogy tanították volna, még alapjaiban sem. De mindettől függetlenül mint már mondtam is a pedagógusok sokkal nagyobb megbecsülést és fizetést érdemelnének. Ha jól emlékszem 3 évesen még csak a cirkón-oxid felhasználási lehetőségeinél tartottam, persze ez nem biztos.............
2011. okt. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát ami a tanárokat illeti, nekem általánosban nem nagyon tanítottak olyat, amit otthon a szüleim ne tudtak volna sokkal értelmesebben elmagyarázni...
2011. okt. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Ne veszekedjetek már....

Mire mentek vele? (Tanítani is kell meg fejlődni is)

2011. okt. 4. 01:09
 17/34 anonim ***** válasza:
37%
Ja, hogy kolopele te egy űrlény vagy! Nem arról beszélek, h a kerámia akármizését tanították e neked alapjaiban, hanem arról, hogy a tanároknak köszönhetően tudsz írni olvasni számolni. És bár én nem nagyon értek a kerámiákhoz, de gondolom ehhez a szupertechnikához kellett számolni nem keveset.
2011. okt. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
49%
Ja, hogy te ennyire visszamentél az időben, hogy először meg kellett tanulnom írni, olvasni, számolni, rajzolni, énekelni, stb. Ebben tényleg igazad van. Bár ettől még lehettem volna segédmunkás is. Mindenesetre ha valaki kerámia fogakat ültettet be magának, az gondoljon arra hogy a cirkón-oxid az alapanyaga. Az hogy egy ilyen közel 100 ezer forintba kerül foganként, az már a szájsebészek mérhetetlen kapzsisága is. A lényege amúgy a következő: Ahhoz, hogy a cirkóniumból kerámiát kapjunk, egy kémiai átalakulásnak kell bekövetkeznie. A kerámiák a definíció értelmében „égetett anyagok”. Az égetési folyamat oxidációhoz vezet. A cirkóniumból oxigén felvétele mellett cirkónium-dioxid jön létre, mely majdnem minden cirkóntermék alapját képezi. A mindennapi gyakorlatban a cirkónium-dioxid helyett a cirkon-oxid kifejezést használjuk. A cirkónium-dioxidból készített teljes kerámiák további gyártási technikákat, CAD/CAM rendszereket igényelnek. Ezúton érhetik el azt a nagyfokú szilárdságot és törési rezisztenciát. Ezáltal lesznek szinte ugyanolyanok mint az eredeti fogaink. Ez nem titok, a neten is megtalálható. Ez nem az ipari kerámia a gyémánt keménységével, az más lapra tartozik. Az örök titok marad mindenki számára. Egyébként nem veszekszünk, csak beszélgetünk, nem igaz?
2011. okt. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 mustafa33 ***** válasza:
100%
Miért, létezik más város? Még ország sem nagyon, csak Budapest és vidéke. Ez is csak Magyarországon van hogy a fővároson kívüli város az vidék. Egy nem Pesti ember aki egész életét emeletes bérházban élte le, gyárban dolgozott, szabadidejében sétált a flaszteren, vagy kávéházozott, ugyan olyan vidékinek számít mint a tanyasi pásztorember. Mondta volna valaki száz ével ezelőt egy Debreceni civisnek hogy vidéki, beveri a fejét a sétapálcájával. Röhej, hogy egy Pesti ha a Kékestetőre megy akkor "lemegy" a Mátrába.
2011. okt. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb egyetemek általában Pesten vannak. A diákok az utolsó években általában vállalnak valami munkát, és ha jól csinálják, már az egyetem alatt bedolgozzák magukat valami céghez, ahova a diploma után fel is veszik őket.

Nyilván ha Pestre jársz egyetemre, akkor pesti céghez jársz gyakornokoskodni, nem vidékre. Ergo: diploma után is esélyes, hogy ott ragadsz, és már nem mész vissza vidékre.

A megoldás az lenne, ha a nagyobb egyetemeknek lennének kihelyezett képzéseik az ország különböző pontjain. A cégek is szívesebben telepednének le a vidéki városokban, ha lenne ott helyben szakképzett munkaerő, de hát így nincs, és ez egy ördögi kör, önmagát gerjesztő probléma.

2011. okt. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!