Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy Budapesten...

Miért van az hogy Budapesten kívül mintha az országba más város nem létezne?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre.Már nehéz lett volna nem észrevenni...

hogy a fővároson kívül nincs semmi élet. Se haladás se pénz.

Se munkahelyek. Ha vannak munkahelyek azok is minimálbérért vesznek fel embereket mert ha valaki többet kér jön helyette 600 másik éhező munkanélküli aki elvállalja bagóért. Ezzel leverik a munka árát. Pesten meg ebből semmit nem lehet észrevenni... Éli mindenki világát a vidéki meg dögöljön meg? vagy most mi?


2011. okt. 3. 22:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Vidéken infrastruktúra sincs. Az utak járhatatlanok,hogyan telepedhetne meg ott bármilyen üzem is?

Minden fejlesztés csak Pestre megy,esetleg valamelyik nagyvárosba. Vidékre nem jut semmi. Ez csak magyar sajátosság.

2011. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Valóban nem veszekedünk, csak azt szeretném megértetni mindenkivel, hogy ha nem tanítják meg neki az írás olvasást, akkor talán még segéd munkás se lehet. Kolopele ha neked ezeket nem tanítják meg nem lehettél volna feltaláló, így hogy ezeket megtanultad kinyílt előtted a világ. Az aki tanul kb. bármi lehet. Nem fényezem magam, van annyi eszem, és kitartásom akkor tanulhattam volna olyan szakmát amivel jobban keresnék, de azt nem élvezném. Az én életem a gyerekek nevelése és fejlesztése. Most épp a második diplomám megszerzésére készülök szomatopedagógiából, nem sokan fognak megbecsülni az országban, de nekem elég az az öröm amit az adott gyermek arcán látok amikor sikerült megcsinálnia egy olyan feladatot amit addig sose. Legyen az akár elérni egy játékot, vagy felállni a kerekesszékből.

Kolopele egyébként jól sejtem, hogy gépészmérnök végzettséged van?

2011. okt. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
Ez azért egy kicsit túlzás.. Győr, Vas, Fejér, Veszprém, Komárom megyékben is nagyon jó élet van. Gyakorlatilag itt aki akar, az tud dolgozni. Ez viszont csak az ország 1/3-ad része, a többi az sajnos tényleg kuka..
2011. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
51%
Látom csak nem akarod megérteni hogy attól hogy megtanulsz egy szakmát, még nem lesz belőled feltaláló, ahhoz kell egy olyan plusz, amit nem tanítanak sehol. Ennyi erővel akkor miért nem lesz zseni mindenki aki megtanul írni vagy olvasni, vagy megtanul egy szakmát? Abban lehet hogy jól dolgozik majd, de csak azt tudja elvégezni amit feladatul kap. Ilyen szakembereim nekem is vannak, de a gyárat pár héten belül tönkretennék ha átadnám az irányítását. Ezért nem helytálló az elméleted. Viszont hidd el, nekem sem csak a pénz az ami a legnagyobb örömet okozza, azon már rég túl vagyok, hanem egy újabb komoly feladatnak a megoldása, főleg amire azt mondják hogy ezt biztosan nem lehet megcsinálni. A szomatopedagógia ha jól tudom valamelyest rokon az általam nagyon nagyra tartott Dévény Anna által kifejlesztett módszerrel, de lehet hogy tévedek. A szememben ezek nagyon nagy dolgok, az egyik kisfiamat ők tették teljesen rendbe mozgásilag. Az ilyen emberek felett fejet hajtok én is, bár nem hinném hogy ezt nem becsülik meg, én amikor a magánrendelésekre hordtam a kicsit minden nap tele volt beteg gyerekekkel a váró. Ez is egy egyedi eljárás, ami a gyógyítás mellett komoly pénzügyi vonzattal is jár. Vagyis megvan az az öröm amikor feláll a kicsi pedig előtte nem tudott, mellette viszont ott a hatalmas bevétel is a gyógytornásznak amit természetesen egy szülő sem sajnál a gyerekétől normális esetben. Egy munka attól jó hogy az ember örömét leli benne és meg is fizetik. Aki mást mond, az nem mond igazat. Most mennem kell, mert délben tárgyalásom van, késő este majd visszanézek. Addig is minden jót. Utolsónak pedig annyit, hogy én Békés megyében vagyok, ahol mindenki azt mondja hogy nincsenek lehetőségek. Kevesebb ugyan, de vannak. Főleg ha megteremti valaki a feltételeit.
2011. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

"A cégek is szívesebben telepednének le a vidéki városokban, ha lenne ott helyben szakképzett munkaerő, de hát így nincs, és ez egy ördögi kör, önmagát gerjesztő probléma."


Hát ehhez képest ott van Pécs, a nagybetűs Egyetemváros, ehhez képest nagyon nem favorizálja semmiféle jelentősebb befektető vagy vállalat vagy cég vagy bármi. Képzés van, tehát képzett munkaerős is van, ott helyben is, de munkahely mégsincs. Ez miért van?

2011. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
51%

Kolopele, neked meg egyfelől teljesen igazad van, másfelől viszont nem tudom, miért nem vagy hajlandó elismerni, hogy hiába van meg az emberben az a bizonyos plusz, amit nem tanítanak sehol, ha nincsenek meg hozzá az alapismeretei, hogy kezdhessen is valamit. Kétsgékívül számtalan potenciális géniusz tengeti most is a napjait Afrika poros nyomortanyáin, akik csak úgy duzzadnak a plusztól, és ha más helyre születnek, más lehetőségekkel, talán már megvalósították volna az örökmozgót is, de így meg hiába a plusz, még a napi megélhetés is problémás nekik, és kisebb gondjuk is nagyobb az örömkozgónál.


Szerintem a vitapartenered sem akart másra rámutatni, mint erre... Hiába a plusz, az egyéni látásmód, a zsenialitás, ha a legalapabb alapok is hiányoznak. És ez még csak nem is feltétlenül az írás-olvasást jelenti, hanem pl. a te esetedben az alapvető kémiai ismereket. Hogyan fejlesztetted volna ki a világraszóló technikádat, ha senki nem tanítja meg neked, hogy mi az a cirkónium és mi az az oxidáció? És hogy egyáltalán mi fán terem a kémia, mint olyan?

2011. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy kell egy plusz amit nem tanítanak sehol, de hiába van meg az a plusz, ha azt nincs mire ráépíteni! Hiába van meg neked a világ legjobb tetőcserepe, amit nem visz el a szél, és nem tör össze a jég, mire mész vele ha a házadnak nincsenek falai? Hiába lennének neked szuper ötleteid a gyémántkeménységű kerámiák kialakításában, ha nem tanultad volna meg, hogy mi az a kerámia. Érted már mire akarok kilyukadni?

És abban meg sajnos tévedsz, hogy megfizetik a szomatopedagógust. Mert lehet, hogy a magán rendeléseken mindent kifizetnek a szülők azért, hogy a gyerekük meggyógyuljon, ahogy te is tetted a DSGM-en. De! Mi van azokkal a gyerekekkel aki sérülten születtek, de a szülőknek nincs annyi pénzük, hogy kifizessék ezeket a terápiákat? Maradnak az állami intézmények, iskolák, óvodák. Na az itt dolgozókat nem fizetik meg. Az elismerésről meg annyit, h az ismeretségi körömben sokan úgy vélekednek, hogy én milyen hülye vagyok, h ezt tanulom/csinálom. Sok helyen azt kapom, hogy minek csinálni ezt, mennyivel jobb volt Spártában... Minek foglalkozni a fogyatékossal, hiszen az úgysem lesz hasznos része a társadalomnak. Egy budapesti speciális iskolában dolgozó unokatestvérem havi fizetése 100.000 Ft, mindeféle gyp-pótlékokkal együtt. Ő tanít, mozgást fejleszt, etet, wc-ztet, pelenkázik. Az osztályába 6 súlyosan halmozottan fogyatékos gyerek jár (az sok). Mind e mellet még 2 másik helyen is dolgozik, hogy ki tudja fizetni az albérletét, és legyen mit ennie, és jusson egy minimális szórakozásra! Akkor miről is beszélünk?

2011. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

ma 11:49

Én volnék a vita partner, és köszönöm, hogy te megértetted, hogy miről beszélek! Hihetetlen, hogy egy feltalálónak ilyen nehéz a felfogása, mint kolopelének. Pedig az ember azt hinné, hogy akiben meg van az a bizonyos plusz, annak nem okoz gondot megérteni egy ilyen teljesen alapvető dolgot.

2011. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Létezik az országban más város!!!!


Vegyünk néhány példát.

A város arculata, hangulata, utcakép, ilyesmik:

Ebből a szempontból Sopron, Győr, Pécs, Kaposvár, Nyíregyháza, Szeged, Békéscsaba... csak a nagyobbak, és messze nem az összes. Szerintem szebb, élhetőbb, mint Bp. egyes budai részeket leszámítva.


Az emberek hozzáállása egymáshoz:

Minden korban és most is a vidék messze vezet.


Helyi infrastruktúra:

A felsorolt városok, és egy csomó kisebb településé jobb, mint Bp. Ez egyes esetekben persze a méretből következik, de pl. Gyulán városszerte módszeresen fejlesztenek.


Munkahelyek:

Győr, Kecskemét, szerintem van olyan jó, mint Bp. Itt a természeti környezetnek is van szerepe. Pécs a domborzata miatt mindig hátrányos lesz, mint Buda is. Van szerepe az utaknak is, Miskolc, Nyíregyháza eszméletlenül fejlődik, mióta odaér az M3. Annak ellenére, hogy a távolság (NyEu-tól) nagyobb.


Tudomány:

Nem szólnám le a vidéki egyetemeket. Debrecenben a természettudomány jobb, mint egy csomó fővárosi egyetemen. Szegedet se szólnám le. Pécsnek elég rendesen betartottak, ennyitől nem egy fővárisi már fejre állt volna. A szegedi Biokémiai Intézet, Debrecen napkutató, Győr technika - hadd ne soroljam - az semmi?

Politika:

Abszolút vízfej és stupid. Csak Bp.-ben tud gondolkodni. A vidéket hangoztatja, de nem tesz érte. Ennek is sok oka van. Az összes kicsit eszesebb politikus itt lóg, hogy le ne maradjon a húsosfazéktól. Persze hogy vidékre kevesebb idejük marad.


Média:

Vidéki kollégait lenézi. A hírt itt szeretik megtalálni, nagy szenzációra (persze negatívra, ami tovább rontja a vidék pozícióit) lerohan. Nézzétek a szóhasználatot. Pestre csak feljönni lehet, a Kékesről is. Lemenni vidékre kell.


Összesítve:

Mivel a meghatározó erők szűk látókörűek, a vidék mindig is (arányaiban) mostohábban lett kezelve, ezt az emberek többsége mint adottságot tekinti, a vidéki emberek jó részében kisebbrendűségi érzést kelt. De nagyon sok jó kezdeményezés van, kisebb településeken is, sokkal több mindent rendbe szedtek a mostohább körülmények ellenére, mint Bp-en. A munkahelyek kevesebbek, de nem mindenütt - és ebben a beruházóktól a vállalkozókon át a politikusig sok mindenkinek benne van a keze.

"Budapesten kívül Magyarországon más város nem is létezik" - nem más, mint hamis sztereotípia. Ideje lenne elfelejteni.

2011. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:55" Rendben van, én is megértettem miről beszéltek. Így mindenki megnyugodhat végre.

2011. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!