Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán bácsi miatt hányan...

Orbán bácsi miatt hányan veszítettétek már el (vagy fogjátok a közeljövőben) az állásotokat?

Figyelt kérdés
Játéktermben dolgozom még 26napig. A szerencsejáték adó drasztikus emelése miatt bezárják a helyet. Érdekelne, hogy mást is bocsátottak-e már el valamelyik új kormányrendelet miatt.
2011. okt. 5. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Én viszont már több mint két éve nem kapok munkát, sem pedig segítséget olyan szakmára való átképzésre, amire van igény is. Én úgy látom, hogy a munkanélküliek aránya sem csökken, sőt! A statisztikákkal is ki lehet törölni.... A munkaügyi központokat sem éri meg már foglalkoztatni, mert regisztrálva lenni sem jelent semmit. Munkát nem közvetít, tanfolyamokat alig szervez, ha akad is egy-egy értelmesebb, arra is csak protekciós juthat be. Ha rossz helyen laksz, nem vagy agyonképzett, csak éppen valami normális betanulható munkát szeretnél, eláshatod magad. Bejárásra egyre ritkábban hajlandók hozzájárulást fizetni, több műszakba pedig sokszor a közlekedés is megoldhatatlan. Nincs munkám, jövedelmem, segélyekért sem vagyok hajlandó a sok "lebarnult" között tülekedni a tisztelt hivatalnál. Az is sokkal megalázóbb, mint kimenni az utcára takarítani. A baj az, hogy még arra sincs igény, még oda is protekció kell. Na és a rengeteg csekk mellett fizessem a havi 5100 tb-met is a párom fizetéséből. Persze miért is sírok, mikor ott van az általunk 30 év alatt, a szüleink által pedig egy élet munkájával megkeresett ingatlan, amit most pénzzé lehetne tenni, és szépen felélni, míg élünk? Kérdés, hogy mi jut akkor már a mi gyerekeinknek? Vagy ezen nem érdemes gondolkodni? Azt mondják, ezeket a nagy világméretű válságokat háborúk követik, azt pedig már nehéz bekalkulálni a jövőbe.
2011. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
a statisztikák és a személyes tapasztalatom is azt mutatja hogy a mi megyénkben nő a munkanélküliség. Minimálbér drasztikus emelésével (amivel a minimálbéresek nem járnak sokkal jobban mint régen, kézbe 70-et fognak kapni) sok dolgozót ki fognak rúgni vagy feketén dolgoztatni.
2011. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én örülök neki h a fidesz munkához juttatott. A Bajnai-kormány alatt munkanélküli voltam.
2011. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A munkámat nem vette el, de az egykulcsos adóval még pont én is megszívom...
2011. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egyébként most lehet lepontozni, de ne a kormáhnyoktól várjátok, hogy munkához JUTTAT benneteket.

Az már jogosabb, hogy elvárjátok, hogy ne vegye el..

2011. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyébként kérdező, szerintem ez nem csak a kormány hibája, hogy bezárják a helyet.


Még mindig tudna úgy adót fizetni, hogy nyereséges legyen a terem.

Mondjuk a játékgépeket nem támogatom, de mondjuk a pókert igen, az egészen más.

2011. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mégis ki a fenének lenne a feladata, hogy elegendő munkalehetőséget biztosítson az állampolgároknak?
2011. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Mégis ki a fenének lenne a feladata, hogy elegendő munkalehetőséget biztosítson az állampolgároknak?"


Most figyelj! A MAGYAR ÁLLAMNAK!

Fejlesztésekkel, a munkáltatókat nem ellehetetlenítő döntésekkel. Olyan törvényekkel, amik hatására nem kell embereket elküldeni a munkahelyeikről.


De szerintem Te ezt a kérdést úgy látod, hogy mindenkinek egyéni feladata. Gondolom annak is örülsz, amikor a bérlapodon meglátod a levonásokat. /nem kell belekötni mindenki érti miért kell! A mértékén viszont el kellene gondolkodni./ Ugyanígy a munkáltatónak sem könnyebb. Róluk se lehet lenyúzni több bőrt.

A bőrünket viszont az állam nyúzza, így a felelős meglenne. Hozzáteszem teljesen mindegy ki van kormányon, sose jobb!

2011. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Még mindig tudna úgy adót fizetni, hogy

nyereséges legyen a terem."

Csak, hogy bele láss. Eddig kijelzőnként 100.000ft/hó. November 1-től 500.000ft/hó. Azaz, ha van egy 6monitoros rulett asztal az eddig havonta 600.000ft volt, eztán 3millió lesz. Hogy is lehet nyereség ilyen adó mellett?

2011. okt. 5. 17:23
 20/21 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 17:16

Én is így gondoltam. Ezért írtam ki ezt a kérdést, mert volt, aki kizárólag az egyéntől teszi függővé, hogy kap-e munkát.

2011. okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!