Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-ellenesek nem veszik...

A Fidesz-ellenesek nem veszik észre, hogy a mostani megszorításokra azért van szükség, mert az országot minden tekintetben fel kell húzni a Rendszerváltás előtti mocsárból?

Figyelt kérdés

Gyurcsányék mesterségesen tartották fent az életszínvonalat hitelekből, csakúgy mint Kádár, közben meg az ország valódi erejéből kb. román életszínvonalra telt volna csak.


Szlovákia, Lengyelország, Csehország már a kb. 1998-tól 2005-ig terjedő időszakban meglépték a megszorítási periódusukat és mára Közép-Európa legígéretesebben fejlődő, legjobb gazdaságú országai lettek. Ebben az időszakban és az utána következő 1-2 évben sokkal szarabb volt az élet ezekben az országokban, mint Magyarországon, de mára jobb lett.



Nálunk ez a lépés elmaradt és 2004-ig szórakozás volt, majd mesterséges életszínvonaljavítás hitelből.


Mivel egészen mostanáig nem csináltunk semmit, hogy talpra állítsuk a rendszerváltás előtti időkből megmaradt szar gazdaságot, el kell dönteni, hogy mit csinálunk:


Tovább fenntartjuk a happy életszínvonalat MSZP-módra kölcsönből és talán még össze is omlasztjuk az országot,

vagypedig 5-6 évig kicsit böjtölünk, de utána egy rendes, stabil országban fogunk élni.


2011. okt. 6. 22:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Mutassanak példát és nyugodtan szálljanak csak be ők is tiszteséges megszorítással a saját fizujukból. Ők valószínű hogy hó végén nem azt nézik hogy vehetnek e még kenyeret. mindig ők járnak jól. Ha külön adózna pl viktor mert az lenne az érdeke hogy haladjon az ország, megtehetné. Járjon elöl a példamutatásban,hátha követik a tehetősek. költse a fizuja háromnegyedét az alapba.a maradékból is megélne,de nem ez van. Nagy ívben tesznek rá, oldjuk meg mi a minimálbol,nekik több jut,és ez így is marad sok év múlva is. Minden jelentéktelen utcanévválltásra akadt pénz,de ami fontos lenne pl egészségügy, iskola,sorolhatnám az lassan totál tönkre megy. Nem kell szépíteni,ők sem építik a hazánkat...
2011. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Kezdjük az elején: a Kádár-rendszerben átlag évente 150 ezerszer hangzott el,hogy most még ugye, de majd később, de a gyerekeiteknek, de az unokáitoknak, de milyen nagyon jó lesz! Orbánék is ezt a demagóg szöveget fújják, aki viszont már idősebb, az kínjában röhög az egészen.

Mint azon az 1964-es demagógián: "kedves gyerekek, ti már mindnyájan a kommunizmus polgárai lesztek". NA PERSZE.

2011. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Kína gazdasága azért ilyen jó most, mert ott állandó "böjtölés" van. Az emberek sokat termelnek, de csak kevés fizetést kapnak, a maradékból az állam építi az országot és javítja a gazdaságot.


Rajtunk kívül az összes Közép-Európai ország csinált magából egy ilyen "mini-Kínát" a 90-es évek végén, 2000-es évek elején és mostanra rendbe jött a gazdaságuk.


Mi ezt nem léptük meg, ezért most kell meglépnünk és lehet, hogy sokkal intenzívebben, mint annó a csehek meg a lengyelek.

2011. okt. 7. 00:09
 14/20 anonim válasza:
25%
közben ne felejtsük el azt sem, hogy gazdasági világválság is van, és örüljünk, hogy még nem jelentettünk államcsődöt. ha gyurcsány és bandája marad ezekben az években is, szerintem már rég eltűntünk volna a süllyesztőben.
2011. okt. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Irigyellek, hogy ilyen álomvilágban élsz Kedves Kérdező! Pár év megszorítás, és utána felível az ország. Szerinted.

Viszont érdekes módon az összes politikai párt a kisembereken végzi a megszorításokat. Saját magukon soha! Lázár janika 750 ezer forintos fizetést akar megszavaztatni (de lehet már meg is tette). Így könnyű azt mondani, hogy akinek nincs semmije az annyit is ér. 750 ezres fizetés mellett. Érdekes módon egyik politikus se mondja azt, hogy legyen a mi fizetésünk, mittomén 150 nettó.

Egyszer, csak egyetlen egyszer ó Uram látnám azt, hogy egy párt, de csak akár egyetlen politikus is azt mondaná, hogy oké, megszorítunk, de akkor saját magunkon is alkalmazzuk a megszorítást, egy évig éljünk mi is minimálbérből. Példát mutatunk!!! De én azt is elfogadnám ha nettó 150-200 ezret szavaznának "csak" meg maguknak.

De könyörgöm több mint félmillió forintot saját maguknak, amikor bent sincsenek a munkahelyükön a Parlamentben? Próbálnék én egyszer hiányozni engem kidobnának mint a sz*rt! Arról nem is beszélve hogy a képviselői fizetésük mellé felveszik a 85 cégüktől meg állásukból származó milliókat.

"Fidesz ellenesek"... ugyan már. Én ezek után inkább az elvakult fideszeseket nem értem. Igaz soha sem értettem. (Az mszp a jobbik meg a drogosok pártja se különb).

2011. okt. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Én meg a Fidesz imádókat nem értem,hogy gondolkodás helyett beveszik ezt a maszlagot,hogy csak az elmúlt 8 év felelős az ország helyzetéért.

Az elmúlt 20 év minden kormánya,beleértve a Fidesz előző kormányzását is,hozzájárult ehhez.

Semmi bizonyítékot nem mutatnak arról,hogy mivel tette tönkre Jobban az országot az elmúlt 8 év,mint a többi.

Vettek fel hitelt? Igen. Csakhogy amit Bajnai kért az IMF-től,azt a csőd elkerülése miatt kérte. De nem vette igénybe mindet. A maradékból vette meg a Fidesz a MOL-részvényeket. A kínaiak is rendelkezésükre bocsát a velük kötött szerződés értelmében 1 milliárd Eurót. Akkor miről is beszélünk?

De az ország jövője szempontjából nem az egykulcsos adó,és a megszorítások a leglényegesebbek.

Hanem az ad-hoc kivetett adók,a visszamenőleges törvénymódosítások, a kiszámíthatatlan gazdasági lépések.

Ez oda vezet,hogy nem lesznek beruházások,fejlesztések,nő a munkanélküliség,az egész ország egyre lejjebb süllyed.

Ezen kellene elgondolkodniuk Orbán híveinek. Egy-két év múlva ők is megszívják majd.

Nem az MSZP-t védem,mert ők is rosszul kormányoztak,de a Fidesz az összes eddigi kormánytól rosszabb.

2011. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 asmosys ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Ha elfogadjuk /amim tény/ hogy a kiadás-bevétel mérleg nagy arányú átalakításra szorul, és ezek az intézkedések szükségszerűek a Fidesz szerint. Mivel lehet magyarázni azoknak a törekvéseknek az ellenzéki elkaszálását, amik szintén ezeket a célokat szolgálták volna 2006-2010 közt? Különösen most, hogy jól láthatóan, az akkori elvonások mostanra jóval nagyobb terheket jelentenek. Ráadásul tételre ugyanazokat kapjuk, más néven és demagóg magyarázattal csomagolva.
2011. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 bumbi02 ***** válasza:
100%

Érdekes hogy mikor ugyanezt kérdeztem még Bajnai alatt, akkor nem voltál itt kedves Kérdező.


Amúgy sincsenek megszorítások, ezt megmondta mind Orbán Viktor miniszterelnök urunk, és a személyes szóvivője is. Csak strukúrális reform van. Két kulcsos adórendszert se vezetik vissza, csak más lesz a neve, így egykulcsos marad. Ha nem hivjuk nevén akkor már nem is az, nem?:))

2011. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
már megint egymásnak estetek kíváncsi vagyok mikor jön az anyázás zsidózás, kommunistázás stb. vegyük már észre magunkat édes mindegy, hogy melyik párt van hatalmon mert mind egy és ugyanaz csak más névvel, a céljuk nem az, hogy az embereknek jólegyen hanem hogy az emberek között továbbra is fennmaradjon ez a feszültség, hogy a saját zsebeiket teletömhessék, hogy külföldi érdekek szolgáivá válunk. lebontják ezeket a feszültségeket jobb és baloldalra: én utállak mer jobbos vagy én utállak, mert balos vagy....pedig észre kéne venni, hogy nincsenek oldalak csak emberek, magyarok! nemkell az egekbe magasztalni se a gyurcsányt, se viktort senkit, mert ők nem istenek Isten csak egyvan ők hazug aljas patkányok, egyszerű emberek.kínának sem attól erős a gazdasága hogy "böjtöltek" ez hatalmas hülyeség márcsak pusztán számbeli sokaságuknak köszönhetően relatíve nő a gazdaság hála a lakosságra épülő feldolgozóiparnak, a nyersanyagexportnak, magyarországon vagyunk 10 millióan ill. már annyian se abból 3 millió kiesett a munkából nagy része nemis dolgozik maradt körülbelül 1-1,5 millió ember hogy eltartson 10 et meg a fél eut, másrészt nemértem orbánt mire fel eza hirtelen adósságvisszafizetés? egyáltalán miért kéne visszafizetni? többször is felvetette az imf hogy elengedi a hitel egy részét(najó nem annyit azért imféknél se vajszívű mindenki), erre orbán és társai válaszolták, nem majd mi megmutatjuk jómagyar módra, hogy csakazért is beledöglünk de visszafizetjük. izland se fizette vissza és mivan meghalt ott mindenki világvége van izlandon? érdekes erről nem tudósítanak a hazai médiában elhallgatják rendesen, izland gazdasága hitel nélkül is talpra állt, és nem hatottak rá az ún. embargók, megvonások stb.úgyhogy világosan látszik hogy az eunak usának folyamatosan fogy a pénze ezért a kis országokból szivattyúzzák ki visszafizetés néven, nato is lassan elbukik afganisztán, líbia sehol sem győztek, sőt olyan nagy veszteségeik vannak, nem gerillaháborúra kényszerültek kell a pénz, a mi pénzünk. hajrá viktor nyald még egy kicsit az usa seggét! oroszországot meg szard le nagyívbe, érdekes kínát is kb 10 éve agyonkommunistázták mostmeg minden ország odafut egykis kölcsönért. álszent ez a nyugati demokrácia, ennek nincs jövője
2011. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy a fejedből nem oszlik rendesen a narancsköd.

"Nálunk ez a lépés elmaradt és 2004-ig szórakozás volt..." - ez a mondat részed tükrözi a valóságot. És ha kijózanodsz, akkor ebben benne van '98 - '02 is.


Visszamehetünk a rendszer váltásig. Antallék nagy csinnadrattával kivágták az oroszokat és ezzel elment az egész élelmiszerpiac és összeomlott a termelésünk. De mámoros volt, hogy megszabadultunk tőlük - de vitték a pénzüket is, máshova.


Mi kis ország vagyunk és mindig függtünk valakiktől. A mai vezetőink ezt nem hajlandók tudomásul venni és kapkodnak össze vissza.

(csak így jegyzem meg, apám azt mondta: a múlt rendszerben azt büntették meg, aki nem dolgozott - ma azt büntetik aki dolgozik)

2011. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!