Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire elég 3 hónap munkanélküli...

Mire elég 3 hónap munkanélküli segély?

Figyelt kérdés
Igazságtalannak tartom hogy ha valaki pl 15 évet dolgozott, és kirúgták a munkahelyéről akkor is a maximum csak 3 hónap segély. Arról nem is beszélve, hogy ennyi idő alatt lehetetlen munkát találni.
2011. okt. 8. 20:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szokásos mocskos húzás a fidesztől a szegények ellen .Lesznek még éhséglázadások, polgárháború már nem sokat kell várni rá.
2011. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező! Normál esetben a 3 hónapnak elégnek kellene lennie, csakhogy a mai magyar viszonyokat ismerve az a 3 hónap kevés. Éppen ilyen dolgok miatt jöttem külföldre 4 hete, egy hétfői nap jöttem, a következő hét szerdáján felvettek, és utána hétfőn kezdtem is. Igaz, nem egy álommunkát kaptam(konyhai kisegítés), de mivel nem volt sok tartalékom, ezért el kellett vállalnom. Magyarországon viszont még "alja" munkát sem kaptam.
2011. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Még a statisztika szerint sem elég 3hónap ,és addig is jönnek a csekkek amit fizetni kell.De büszkék lehetnek a fideszesek ,mert elsők lettünk ebben is ,nálunk lesz a legrövidebb a segélyidőszak europában!Megcsinálták ,taps nekik!
2011. okt. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Sehol nem lehet ennyi idő alatt munkát kapni. Végkielégítést pedig legfeljebb az állami cég ad. Maszeknál még az sem ritka,hogy az utolsó havi bért nem fizeti ki.
2011. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Voltatok ti valaha munkanélküliek? Szerintem nem, mert általában azok beszélnek így, akik még nem tapasztalták meg a munkanélküliséget."


Épp a hozzászólásod előtt írtam le, hogy évente, félévente szoktam munkanélküli lenni. Olvass is néha.

2011. okt. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Te igen nagy tévedésben élsz. Te teszed magad munkanélkülivé, te mondasz fel, nem pedig téged rúgnak ki egyik napról a másikra. A kettő nem ugyanaz!! Írtam hogy munkahelyet szoktál váltani és ezért mondasz fel. Megtehetted hogy felmondj, más meg örül ha nem rúgják ki. Remélem érted a különbséget!!
2011. okt. 9. 08:14
 17/19 A kérdező kommentje:
Jav: írtad hogy munkahelyet szoktál váltani stb. Egyébként a mai világban otthagyni egy munkahelyet mert az ember nem érzi ott jól magát, hát az luxus!
2011. okt. 9. 08:17
 18/19 anonim ***** válasza:

A pályakezdők még nehezebben találnak munkát, és nekik még segély sem jár.

Neked mi a szakmád, hogy ilyen könnyen válthatsz?

2011. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Magyarországpon konyhai kisegítő típusú munkát játszva kaphatsz. Egyrészt mielőtt külföldre mész és nem pesten élsz, próbáld meg először a saját fővárosodban. Másrészt ha itt sem sikerül akkor veled van a baj, mert itt akad dögivel minden szintű munka. KÉPZED MAGAD! És akkor kelleni fogsz. Nekem is kéne munkaerő..na de nem egy "akármilyen"...hanem képzett.. ja hogy az már nincs? Ehhez nem ért ahhoz nem ért? Nem baj megtanítom. Ja hogy az sem jó? Nyavajog, szarik a munkára, én meg persze dögöljek bele a vállalkozásomba.. bocs de inkább fel sem veszlek kategória.. de ha a hozzáállásod is olyan, és nem vagy teljesen távol a szakterülettől..nem hiszem hogy ne lenne ember aki ne venne fel SEHOVA! Egész egyszerűen aki külföldre megy, az eleve oda akar menni. Itthon nem egy embert ismerek aki játszva megy végig különböző ranglétrákon végig, csak mert mániákusan rákattan az adott munkaterületre, ergo a legjobbja lesz azon a szinten. Így kéne mindenkinek hozzáállnia a munkához, és akkor dübörögne a gazdaság. De amíg az a "legjobb" duma, hogy hurrá péntek, és fúj hétfő a szlogen, addig azok nem igazán értik meg miről is szól az élet. És nem tudom elképzelni azt sem, hogy boldogok ezek az emberek. A munkát élvezni kell, ezt meg akkor fogod, ha olyan területen vagy, amit akkor is csinálsz, ha nem kéri tőled senki...
2015. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!