Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A még érvénybe lévö rendszer...

A még érvénybe lévö rendszer szerint ki kap támogatást a vizit díjra?

Figyelt kérdés
az igaz ha valaki 10-nél többször kell hogy menjem az vissza is kapja a pénzt, és utánna nem kell fizetni?
2008. márc. 14. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
20 alkalom felett kapja vissza(külön külön a háziorvosi és a szakorvosi vizitdíj), de csak az 20 feletti alkalmaknak megfelelő összeget!
2008. márc. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem még:

"Nem kell vizitdíjat fizetni a 18 éven aluliaknak, a hajléktalanoknak, a tartós orvosi kezelésre szorulóknak (rosszindulatú daganatos kezelés, vesedialízis, cukorbetegség, veleszületett vérzékenység, HIV- és AIDS-fertőzések kezelése, szerv- és szövetátültetésre várók, szerv- és szövetátültetésen átesettek gondozása). Nem kell fizetni a terhesgondozás, a szülés, a gyermekágyas anya gondozása után, az onkológiai méhnyakszűrés, emlőszűrés, prosztataszűrés, gyomor-bélrendszeri eredetű vérzés szűrése után. Szintén nem kell fizetni a sürgősségi ellátások után, a járványügyi ellátásért és a pszichiátriai betegek azonnali intézeti gyógykezelést szükségessé tevő közvetlen veszélyeztető magatartása esetén."

"200 Ft-ot kellett fizetniük:gyesen lévő kismamák, a nyugdíjminimumot kapó nyugdíjasok, a rendszeres szociális segélyben részesülők,a munkanélküli ellátásban érintettek valamint az önkormányzatok, saját hatáskörben, minden rászorulónak adhatnak támogatást."

2008. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%
Ez a kismamáknak 200 forint kurva nagy kamu! 4 hónapos a fiam, de amikor mentem szülés utáni kontrollra, simán háromszázat perkáltam le, pedig hát mondtam, hogy tudtommal 200. A nő erre rávágta, hogy "Tudtommal én ismerem jobban a szabályokat."
2008. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ezekszerint ha 20x megyek az 6000 Ft egy évre, így 500 Ft egy hónapra. ez elég megterhelö, de napi egy doboz cigi az nem megterhelö. azt hiszem 500 ft körül vannak az olcsó cigik is.
2008. márc. 15. 08:51
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Kismama! Ahogy utána néztem, így volt leírva a tájékoztatóban! Sajnos a gyakorlatban nem mindig így alkalmazzák!

Van olyan kórház és rendelő, ahol a múlt vasárnapi szavazás óta nem kell vizitdíjjat fizetni, pechemre nálunk még kell!!!

2008. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Tetszik a kérdező kommentje. Meglátásom szerint fején találta a szöget. :)
2008. márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem elég hülyén volt ez kitalálva, hogy a 20 alkalom feletti részt kapod vissza! Hisz ha több, mint 20x kell mennem orvoshoz egy évben, akkor az azt jelenti, hogy komoly betegségem van pl. cukorbetegség, rák, stb... de akik ilyen betegségben szenvednek, eleve nem kell fizetniük! Szóval elég nehéz "összeszedni" az a 20 alkalmat annak, aki nem tartozik a vizitdíjjat nem fizetők körébe!
2008. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Pont ezért volt kitalálva a 20 alkalom. Ha komoly betegséged van, nem kell fizetni. Viszont ha valami oknál fogva mégis sokszor kell orvoshoz menned, akkor se kelljen többet fizetned mint (2x)6000 Ft.
2008. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
23%

Milyen szép! Az emberek jó részének fogalma sem volt eddig arról, hogy hogyan is működött a vizitdíj! De azért elmentek szavazni! És megszüntették. :DDDDDDD

Felemelő érzés...! :))))))

2008. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg érdekes,hogy egy év után még mindig sokan vannak,akik nem tudják hogy mire és hányszor kellett fizetni.A cukorbetegek és a rákosok sem kaptak mentességet,csak akkor,ha konkrétan ezzel a betegségével ment az orvoshoz.A cukorbetegnek ha fájt a veséje,ugyanúgy kifizette a 300ft-ot az urológián,mint más.A súlyos szívbeteg is kifizette a többszörös és rendszeres vizsgálatok után a vizitdíjat.Nem 20x300 ft volt,hanem minden rendelőben 300 ft.Csak akkor kapott volna vissza,ha 20 kardiológia után,vagy 20 érszűkület vizsgálat után stb.még a 21.-re is mennie kellett volna.Ne akarjuk fél doboz cigihez hasonlítani a vizitdíjat,,mint annak idején a lélegeztető gépekhez.Egy beteg embernek nagyon magas költségei vannak a betegségével kapcsolatban,ne sajnáljuk tőlük ha nem kell fizetni plusz költséget.Mindenkinek vannak szülei,hozzátartozói,és minden bizonnyal van köztük olyan is,aki beteg.Gondoljunk arra,hogy a betegség nem válogat,bárkit holnapután utolérhet bármi.Vajon a családunk anyagilag feltudná vállalni a kezelésünk finanszírozását?Vagy mi van akkor, ha baleset ér?Néha gondolni kell arra is,hogy lehetsz munkanélküli,igen kevés jövedelemmel,családdal a hátad mögött,általában ilyenkor lesz betegebb az ember,mikor kilátástalan lesz az élete,tegyük még nehezebbé?
2008. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!