Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a dolgozóknak emelik a...

Nem dávid kérdése:

Miért a dolgozóknak emelik a tb járulékot amikor főként nyugdíjasok veszik igénybe az egészségügyet?

Figyelt kérdés
Voltam ma kórházba. Szinte csak nyugdíjasok fekszenek bent. Semmi bajom a nyugdíjasokkal csak én nekem emelik a tb járulékom amikor én még hála égnek nem nagyon vettem igénybe különösebb kezelést. Pl: akinek 120ezer felett van a nyugdíja miért nem tőlük vesz el az állam a TB- rendszerbe?
2011. okt. 11. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor már miért nem direkt a betegeket sarcolod?
2011. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjas azért nyugdíjas, mert már ledolgozta a maga idejét, és most megpihenhet.

Nem őket kell sarcolgatni.

A kórházakban pedig azért van sok nyugdíjas, mert ők idősebbek, tehát értelem szerűen betegesebbek is.

Jár nekik az ellátás, ők is dolgoztak évtizedekig.

2011. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert igy müködik a rendszer. Én 41évet dolgoztam és fizettem tb-t és mindössze 21napot voltam táppénzen mert nem voltam beteg. De mivel elhasználódtam most jön ki a sok nyavaja rajtam és elvárom hogy gyógyitsanak a rengeteg ledolgozott és befizetett év után . Remélem Te se leszel soha beteg és csak az időskori nyavaják jönnek majd elő amit sajna az ember nem tud kivédeni és neked is jól fog esni ha meggyógyitanak. Sok sikert az élethez!
2011. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elméletben ez úgy működne, hogy te fizeted az ő nyugdíjukat, egészségügyi ellátásukat és mikor te leszel nyugdíjas a mi gyerekeink fogják fizetni.


Gyakorlatilag mi már nem nagyon leszünk nyugdíjasok (mai fiatalok) mert addigra lesz vagy 75 év a nyugdíjkorhatár és ha mégis megéljük akkor a nyugdíj is minimális lesz. Ezért kell az öngondoskodás melynek az egyik megoldása a nyugdíjpénztár. Ha van pénzed berakhatod ezekbe. Arra jó, hogy 5-6 évig fent tudd tartani az életszínvonalad ha abbahagyod a munkát.

2011. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem a beteg emberekkel van bajom! Sőt jobbulást minden betegnek. Csak olyan rendszer kéne mint külföldön. Aki többet beteg többet is fizessen a TB-be-
2011. okt. 11. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:

"Aki többet beteg többet is fizessen a TB-be-"


Aki többet beteg, többet fizet a TB-be: többet költ gyógyszerre.

2011. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert szar az egesz TB rendszer...

Tudod te mennyibe kerul egy MR vizsgalat?Kb. 120.000 Ft(nem tudom pontosan,ez egy durva sacc,de e korul van az ara!)

A mutetekro"l nem is beszelve...

Es most jon a kerdes,miert ilyen draga egy MR vizsgalat?

Azert,mert a szervizelese, s ne addj isten a javitasa tobb millio forint evente!Valamint aramot fogyaszt plusz az asszisztencia,orvos is munkat fektet bele...Huu de hosszu!Most inkabb nem reszleteznem..

Itt USA-ban a biztositas mellett vizit dijat is fizetunk..

2011. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Tudod te mennyibe kerul egy MR vizsgalat?Kb. 120.000 Ft(nem tudom pontosan,ez egy durva sacc,de e korul van az ara!) "


Utánanéztem. 20-80E. Attól függően milyet akarok.


[link]

[link]

2011. okt. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Koszi szepen utolso'!

Ba'r en ugy tudom ez a privat a'rlista..Szal,ha te ugy gondolod hogy meg akarod nezettetni hogy minden rendben pl.a hasadban(nincs e tumor vagy koros elvaltozas)akkor odamehetsz beutalo nelkul is es megcsinaljak azonnal a vizsgalatot!De vigyazat!Ha pl.fejet+arcureget is akarsz nezettetni,azt kulon szamoljak fel.

Ha orvosi beutaloval mesz(tehat az orvos javasolja a vizsgalatot),es idopontot kersz,ki kell varnod X honapot ,mert elo"jegyzes van.Ebben az esetben a TB fizeti ki a vizsgalatot!En igy tudtam..De ez mar regen volt!:DAzota biztosan tortent egy-ket valtozas!:)

2011. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 asmosys ***** válasza:
Aki nyugdíjas az már egy életen át valamilyen formában kiszolgálta rendszert, míg aki fiatal jó esetben is megelőlegezve kapja a korházi költségeket.
2011. okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!