Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "sírnak" a mostani...

Miért "sírnak" a mostani korengedményes nyugdíjasok, hogy eltörlik? Szerintem nagyon helyes, indok lentebb. Szerinted?

Figyelt kérdés

Mármint tényleg röhej, hogy 40-50 éves férfiak elmennek nyugdíjba még azért végül is erejük teljében. Oké, nyilván 65 éves bácsika nem fog már tüzet oltani, de pl. át lehet csoportosítani az embereket, irodai-diszpécseri munka, stb.

Maradjunk a tűzoltóknál: 45 évig tüzet oltanak, embereket mentenek, stb, a fölött pedig macskát hoznak le a fáról, baleseteknél segédkeznek, kisebb tüzeket oltanak. Szerintem ez így teljesen reális lenne. Abszurdum, hogy az ország fele eltartott valamilyen szinten, annak is nagy része nyugdíjas. Tessék csak dolgozni, és nem lábat lógatni. Anyám pl. gyógypedagógus, autistákat tanít, már szúrta egy kis idióta nyakon ceruzával, fojtogatta, kollegáját megharapták. Hát könyörgöm, ez nem ugyanúgy stresszes? Mégsem sír, hogy b*ssza meg, mért nem lehet nyugdíjas 45 évesen, és 62 éves koráig védheti magát és viselheti el a "beteg" gyerekek nyűgjeit, hagzavart stb.

Nektek erről mi a véleményetek?


2011. ápr. 17. 19:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%

50 évesen nincs már mindenki ereje teljében, nem tudom ki lenne a legjobban felháborodva, ha várni kéne az 50 éves tűzoltóra 2 emelet között, és esetleg későn érkezne a segítség. Különben a rendőr kockáztatja, hogy agyonlövi valami drogos idióta, esetleg egy tűzoltó, hogy egyszer nem jut ki élve. Egy irodakukacnak ezeket mikor kell nap mint nap kockáztatni?

Egyébként a macskamentés nem a tűzoltók feladata, látszik, hogy ZS kategóriás amcsifilmeken kívül fogalmad sincs milyen a tűzoltók élete.

2011. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van. Valahova át kell képezni őket, mert utána egy csomóan meg elmennek egy biztonsági céghez + még nyugdíjat is kapnak.
2011. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 bumbi02 ***** válasza:
84%
az hogy nekem apám rendőr volt, és nem az irodában üldögélős. Most 43 éves, és azért az állapota hagy némi kivánni valót maga után. Nem feltétlen arról van szó hogy az ember veszélyben dolgozik, és kellenek a jó reflexek, hanem például arról is hogy sokszor kell 24 órázniuk, és olyan hülye beosztásaik vannak, amik teljesen felburitják a biológiai órát, és pszichésen kikésziti az embert. Pl apámnak úgy volt, hogy dolgozott egyik nap reggel 6tól este 6ig (kaposváron lakunk, fonyódra helyezték át, számold ki mikor kelt) , aztán hazaért este 7kor, másnap este 5ig pihent, ment be este 6tól reggel 6ig dolgozni, haza ért 7kor pihent, majd utána este 6ra ment be, és másnap este 6ig volt benn, utána másfélnap szünet és előlről... Igazából ez az emberi irigység hogy ő miér mehet előbb nyugdijba, ha sokak szerint nem megérdemelt, menjenek el rendőrnek. Amúgy meg, a nyugdíjas rendőrők kis része üldögél otthon és nézi a tvt, apám révén több rendőrt is ismerek, az összes dolgozik rendesen, vállalkozóként, akármiként.
2011. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de szerintem te nem vagy tisztában a tűzoltók, rendőrök, katonák, vagy más emberek munkájával, akik nyugdíjkedvezményre jogosultak. Nem véletlenül mehetnek nyugdíjba fiatalabb korban. Elhiszem, hogy anyukádnak felelősségteljes munkája van, mert az én családomban is van gyógypedagógus, de mégsem teszi ki közvetlen kockázatnak az életét. Persze, hogy mindenki sztárolja ezt a javaslatot, ez valamiféle "dögöljön meg a szomszéd tehene is " stílus. Ha neked sok évig kell dolgoznod, akkor másnak is? A vadászpilóták 30pár-évesen nyugdíjba mehetnek, de nem is egy tanár vagy egy gyári munkás fog háború esetén a levegőben röpködni. Az októberi iszapkatasztrófa idején a tűzoltók napi 24 órában kaparták a mocskot az utcáról és a házakról. És ezekre az emberekre mondod, hogy dolgozzanak 65 éves korukig? Minden elismerésem...
2011. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az az ember, aki önként vállalja, hogy akár élete árán is(benne van a pakliban!)kihoz engem a tűzből, kivág a totálkáros kocsiból,vagy elfogja a veszélyes, fegyveres bűnözőt, igenis mehet hamarabb nyugdíjba!50-60 évesen egyszerűen már sem pszichikailag, sem fizikailag nincs olyan állapotban, hogy erre képes legyen, bármennyire is szeretné.
2011. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Ez mind szép és jó, amit írtok, de tényleg át lehetne képezni őket irodai,adminisztratív munkára, így legalább kevesebb nyugdíjat kell fizetni egy darabig az államnak és nem éreznék "fölöslegesnek" magukat. Beszéltem már nyugdíjas rendőrrel, aki fölöslegesnek érezte magát.
2011. ápr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 bumbi02 ***** válasza:
75%

ha most ezt behoznák, a sok pályakezdő rendőrrel szúrnának ki... a korai nyugdíj nem csak azt eredményezi hogy majd otthon "lógatják lábaikat", hanem azt is hogy elég gyorsan be lehet kerülni a szervezetbe.. ellentétbe a bírói szakmával.. ahol még 70 évesen is valaki betölti a posztját és a 35 éves fiatal birójelölt nem tud bíró lenni, mer valaki már 40 éve ott van..


de a rendőrőknek,tüzoltóknak a munkaidejük nem olyan mint az egyszeri boltosnak hogy bemegy 8ra kijön 16kor... például osztársamnak az anyja rendőr, és hiába kaposvári, tegnap nem mehetett haza, benn kellett maradni egésznap, mert tüntetés volt pesten és ő a felelős akinek baj eseten, a rendőrők felküldését kell elintézni.



fentebb leírtam hogy apám milyen beosztásba dolgozott... és nem csak apám, elhiheted hogy sokan mások is.. gondold el mennyit vannak a családjukkal... én örülök neki hogy apámat nyugdíjazták, mert így jóval többet találkozom vele.. de amikor este 7kor hazaesett hullafáradtan és már fél9kor aludt, akkor túl sokat nem tudtam vele beszélgetni...ez komplexebb dolog annál mint amit sokan gondolnak. És más is írta, ha valaki önként jelentkezik rendőrnek tüzoltónak, hogy önként tartson fenn rendet, mentsen életet, az megéérdemli szerintem. Plusz valamilyen szinten kiterjeszteném ezt az orvosokra is.

2011. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Egyet értek azzal is, ami írtok. Csupán arra céloztam, hogy akkor a mostani nyugdíjkorhatár felett lehetne valami átképzés, amit még tudnak csinálni. A pályakezdők emg amúgy sem az irodában kezdenek.
2011. ápr. 17. 20:29
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

- olyan nincs, hogy akkor félig leszázalékolt embereket küldünk ki terepre, hogy van a nagy tűz, ahova rendes tűzoltókat, meg a kis tűz, ahova a kiöregedetteket küldjük. Mert mi van, ha kiderül, hogy az a kis tűzből egyszer csak nagy lesz, vagy bármi előre nem látott dolog felmerül? Szóval ez nagyon nem így működik.


- akkor maradna az, hogy irodai meg háttér munkára képezik át az emberkéket, ami nagyon jól hangzik, csak gondoljunk már bele: valakik most is csinálják ezeket a munkákat. Azokkal mi lesz? Kirúgják - idő előtt nyugdíjazzák - őket, hogy mindig az éppen aktuális öregecske korosztályt lehessen ott bent tartani? Nem látok bele, de úgy képzelném, hogy sokkal több járőr van a rendőrségen, mint irodai személyzet, szóval kétlem, hogy mindenkinek jutna is egyáltalán hely.

És szerinted egy 45évesen átképzett rendőr milyen hatékonysággal fog majd aztán irodai meg hasonló munkákat végezni? Hát szerintem elég gyér hatékonysággal. És sokkalta gyérebb hatékonysággal, mint az XY néni, aki már néhány évtizede csinálja azt a munkát.

2011. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Volt két szomszédom, akik nagyon fiatalon elmehettek nyugdíjba, uránbányászok voltak. Két évig se élvezték a nyugdíjukat, mert meghaltak rákban. Most is van szomszéd, még nincs ötven éves, és alig bír menni, mozogni. Tűzoltó volt, mikor nyugdíjba ment pár évig még dolgozott biztonsági űrként. Ma már a szomszéd boltba is félóra alatt ér oda. Mikor kimegyünk a Rákospalotai temetőbe, mindig elmegyünk egy sír előtt. Tűzoltóként szolgálatban halt meg pár éve a Műegyetemi tűzben, másik két tűzoltó társával együtt.

Kedves kérdező, tudod te mennyi tűzszerész halt már meg azért, hogy mi biztonságban élhessünk? Elsüllyednék a szégyentől, ha ezektől az emberektől sajnálnám a korai nyugdíjazást.

2011. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!