Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki "hazaáruló" és miért?

Ki "hazaáruló" és miért?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok "magunkfajta" ez már ok?
2009. máj. 1. 05:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Hazaárulás kifejezéssel az illethető,

aki pl. eladja a nemzeti, kincstári vagyont, termőföldet


külföldiek kezére juttatja a vizet, csatornázást, földet, kulcságazatokat


nem a magyar érdekeket képviseli, hanem külföldnek, nemzetközi szervezeteknek, mulitknak próbál megfelelni, hajbókolni - kizárólag!!! (mert ez is kell, de mai politikai elit csak kifelé tesz pozitivan)


ha ezzel amit irtam pl. nagyjából egyetértesz kedves kérdező, akkor lehet hogy a magunkfajta kategóriába bele illesz

2009. máj. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek a fenti válaszolóval, de engem már azért is lehazaárulóztak, mert nem hordok kokárdát március 15-én, mióta a kokárdaviselés nem a magyarsághoz, hanem a jobboldalhoz tartozást fejezi ki, valamint hogy nem járok templomba (vagyis járok, csak nem vagyok keresztény), és nem járok örjöngeni a Kossuth-térre, mert úgy gondolom, attól, hogy felborítunk pár autót és leköpködjük a rendőröket, még nem lesz kormányváltás. Egyesek azért is hazaárulónak tartanak, mert nem hiszek a sumer-magyar nyelvrokonságban és abban, hogy a magyarok az egyedüli ősnép a világon, valamint hogy minden nyelv a magyarból származik.

Még szerencse, hogy nem vagyok zsidó vagy cigány származású, mert akkor aztán esélyem nem lenne lemosni magamról a hazaáruló címkét... Bár, hogy őszinte legyek, engem már nem is érdekel. Én annak tartom magam, aminek akarom, mások is annak tartanak, aminek akarnak, szívük joga.

2009. máj. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés első felére nem fogok válaszolni - de ki fogjátok találni a definiciót - csak a másodikra: Azért, mert 2002-ben az egyik politikiai oldal elvesztette az országgyűlési választásokat, és azt "huncutkodások árán" sem sikerült megmásítania.

Ez - pszichológialiag - pótcselekvés, csak egy picit károsabb, mintha valaki az utcán, fennhangon, magában beszél.

2009. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Aki elmegy más országba és ott hirdeti, hogy milyen sz*r ez a Magyarország.
2009. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
43%

"a kokárdaviselés nem a magyarsághoz, hanem a jobboldalhoz tartozást fejezi ki"

Te ezt tényleg így gondolod?

Nagy taps neked.

2009. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
51%

Hát az idézőjelbe tett mondat tényleg nagy csacsiság. Ha úgy vesszük, Petőfiék baloldaliak voltak, Kossuth pedig liberális - bár ezt Kossuth Eszter (Kossuth Lajos oldalági leszármazottja) a család nevében kikérte magának (Vagy legalább is azt nehezményezte, hogy az SZDSZ a nevét a szájára vette.

Az előző kedves hozzászólónak: Kösz. Akkor név és cím nélkül - személyeskedés mellőzésével - választ is adtál a kérdésre!

2009. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
58%
A jobboldal teljesen lejáratta a hazaárulás fogalmát, azzal,hogy mindenkire kiterjeszti akire akarja. ha tisztán az eredeti értelemben használjuk, akkor az jut eszembe,hogy aki szándékosan kárt okoz az országnak egy idegen hatalom érdekében. Ilyen lehet háborúban,ha valaki kémkedik ,de békében szerintem ennek a fogalomnak nincs olyan egzakt értelme. Aki pld kárt okoz az országnak valami nemzeti vagyon eladása miatt az a saját szakállára dolgozik ,és nem azért,hogy megkárositsa direkt az országot. Ráadásul nem is biztos,hogy egy nemzeti vagyon eladása káros, ha az csak veszteséges. Attól,hogy valaki kárt okoz, még nem lsz hazaáruló automatikusan. Ezzel az erővel a Fidesz is hazaáruló,mert folyamatosan negativ képet fest az országról belésulykolva az emberekbe,hogy érezzék rosszul magukat, ezzel kárt okoznak.
2009. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%

"a kokárdaviselés nem a magyarsághoz, hanem a jobboldalhoz tartozást fejezi ki"


Ezen többen meglepődtek, pedig valamennyire igaza van a válaszolónak!


Még a '98-as választások előtt hirdették meg Viktorék, hogy aki a jobboldalra szavaz az ne vegye le március 16-án a kokárdát, hanem viselje a választásokig, hogy látsszon mennyien vannak. Ezért érzik sokan azt, hogy a jobboldal kisajátította ezt a nemzeti jelképet. Ezután jött az, hogy a jobboldali virágos nem tartott vörös szegfűt, a baloldali zöldséges meg narancsot (és ez nem vicc, megtörtént).

2009. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%

Utolsónak: én vagyok, aki felvetette a kokárdát, mint a jobboldal jelképét. Ez a hercehurca nem '98-ban, hanem 2002-ben történt, de tényleg úgy volt, ahogy mondod. Nagyon is emlékszem arra, hogy Viktor kijelentette, hogy a FIDESZ-szavazók úgy nyilváníthatják ki legjobban pártkötődésüket, ha egészen a májusi választásokig hordják a kokárdát. Akkoriban rengeteg ember járt kokárdával, és jobboldali ismerőseim rendesen ki is néztek, amiért úgy gondoltam, hogy Viktorék meggyaláztak egy nemzeti jelképet, és kisajátították azt maguknak...


Persze aki most lehülyézi az embert, lepontozza, vagy egyszerűen kijelenti, hogy "csacsiság", az már nem emlékszik ezekre a dolgokra, hiszen hét év nagy idő, és az emberek politikai emlékezete a kutatások szerint kb. fél évig hiteles. A fél évnél régebbi dolgokat az emberek hajlamosak elfelejteni, ezért lehet most Viktor a sztár. Én még emlékszem olyan hangokra az EU-ból 2001-ből, miszerint ha a következő választást Viktorék nyerik meg, be sem engednek minket az EU-ba. Viktorék alatt csökkent a hiány, és a nép viszonylag jól élt? Igen, tehette, mert az előző MSZP-kormány összeszedett annyit a félelmetes Bokros-csomaggal, hogy aztán a FIDESZ szabadon osztogathasson.

Nagyon érdekesnek találom egyébként, hogy pont az a jobboldali párt jelölte most miniszterelnöknek Bokrost, aki 12 éve kígyót-békát kiabált rá (ugyebár koalícióban Viktorékkal, de erre az átlagember már szintén nem emlékszik), és lemondásra kényszerítette a populista dumával. Az is nagyon érdekes, hogy míg Viktorék alatt működött az Országimázs Központ (fiatalabbak és gyengébb emlékezetűeknek: ez egy pénzmosó szervezet volt, aminek elméletileg az lett volna a célja, hogy Magyarországot pozitív színben tüntesse fel a külföld felé, csak aztán kiderült, hogy a milliárdos összegek, amit a működésére fordítottak, valahol elfolyt...), most pedig Viktor minden lehetséges fórumot kihasznál, hogy ellenséges érzelmeket keltsen Magyarországgal szemben, ahol csak tudja, szidja hőn szeretett hazáját.

Nos, akkor ki is a hazaáruló?

2009. máj. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

TÖKÉLETESSEN EGYETÉRTEK AZ ELSŐ VÁLASZOLOVAL

!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

az a baj hogy pont a vezéreink akik ki árulták az országot

hogy ba ba ba s z a +

2009. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!