Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha gyorsabban inflálódik a...

Ha gyorsabban inflálódik a pénzün, mint amennyi államadósságot törlesztünk, miközben egyre kevesebb a bevételünk és egyre több kamatért hajlandóak hitelezni, az adósságspirál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

lenne.


a mai helyzetben inkább államcsődnek mondanám.

2011. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok-okozat
2011. okt. 17. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Az adósságspirál fogalmába nem tartozik bele a bevétel és az infláció. Az adósságspirál az, amikor a kamat magasabb a törlesztőrészletnél. Ha a bevétel magasabb, mint a kamat, akkor 0 kiadással még mindig el lehet kerülni az adósságspirált. Ugyanígy: csökkenő bevétel mellett, csökkenő kiadásokkal szintén simán elkerülhető az adósságspirál. Szerintem ne akarj mindenáron vizes lepedőt húzni valakire: nagyon kicsi ember(?). Szerintem minden egyes kérdéseddel közelebb jutsz ahhoz, hogy s*gget csinálj a (szádból) kezedből. Egyre jobban bizonyítod a logikus gondolkodás és ezáltal a hozzáértés hiányát. Hogy úgy mondjam, egy közgazdaságból s*gg (én) is ésszerűbben gondolkodik.
2011. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"""Az adósságspirál fogalmába nem tartozik bele a bevétel és az infláció. Az adósságspirál az, amikor a kamat magasabb a törlesztőrészletnél. Ha a bevétel magasabb, mint a kamat, akkor 0 kiadással még mindig el lehet kerülni az adósságspirált. Ugyanígy: csökkenő bevétel mellett, csökkenő kiadásokkal szintén simán elkerülhető az adósságspirál. Szerintem ne akarj mindenáron vizes lepedőt húzni valakire: nagyon kicsi ember(?). Szerintem minden egyes kérdéseddel közelebb jutsz ahhoz, hogy s*gget csinálj a (szádból) kezedből. Egyre jobban bizonyítod a logikus gondolkodás és ezáltal a hozzáértés hiányát. Hogy úgy mondjam, egy közgazdaságból s*gg (én) is ésszerűbben gondolkodik.



Életszerübben?


Mi ugye nem FT be vesszük fel a hiteleinket?

Az az ha van 100Ft adósságod és 10Ft vel törleszted azt a 110Ft-t ami kamatosan az adósságod, de a pémzed több mint 10% al romlik az adósság valutájával szemben akkor hogy fizeted?


Ugyanis olyan nincs hogy csak a kamatot fizeted!

Csak olyan van hogy hitelből fizeted a tőkét és a kamatot!

"ha nincs elég bevételed"


És ez a másik, hogy nincs elég bevételünk, ugyanis a magyar duális gazdaságunk 0,8% növekedést fog produkálni a leg optimistább elemzők szerint is. Ha leválasztjuk a duális gazdaságunk multi vagy külföldi ágait " ahol nem keletkeznek tőkejövedelmeink" az az legfeljebb a fizetések a járulékok és a csökkenő fogyasztás dominál, már is beláthatjuk hogy receszióban van a magyar nemzetgazdaság. Az az, még kevesebb marad a kiadásokra.

Ha egy receszív gazdaságot ahol a jövedelmek és a fogyasztás a béka valaga alatt van, megadóztatnak mégjobban, abból a világ tapasztalatai szerint soha nem lett több adóbevétel. Legfeljebb még mélyebb receszióba sülyed, amit ha defláció követ akkor minden esélye meg van a hipperinflációra.


És nem utolsósorban.

A pénzpiacon nekünk valutát kell vennünk, amiért mi felárat fizetünk. Ugyanis az adósságunk nem FT.

Az az ha a piacok nem bíznak a gazdaságunkban akkor emelkedik a kamat, az az többet kell fizetnünk az amúgy is magasabb árú valutáért.


Mit nem lehet ezen érteni te ostoba?

Mi nem logikus a számodra, mert szerintem csak te nem érted, aminek oka van!

2011. okt. 17. 17:51
 5/8 A kérdező kommentje:

De mutatok valamit hogy ne csak az én "ostobaságommal " foglalkozz!


Jahh és nem érdekel a durcád hogy HVG, mert a számok nem jobb vagy balosak!


Hiába sok megszorítás

Nyugger kassza

Az államadósságunk 78-79% lesz.

Az az, majd 80%, ami a legmagasabb volt.


[link]

2011. okt. 17. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha gyorsabban inflálódik a pénzün, mint amennyi államadósságot törlesztünk"


Dobálod egymás után a nagy szavakat, de az így kialakuló "mondatoknak" sajnos nem mindig van értelme.

2011. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

""Dobálod egymás után a nagy szavakat, de az így kialakuló "mondatoknak" sajnos nem mindig van értelme.



Jólvan kicsinarancsligetem.

Érted te, csak ugye nem lehet a tényekkel mit kezdeni.

2011. okt. 17. 18:56
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 18:56


Nem. Arra utaltam, hogy megint romlik az állapotod.

2011. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!